hamilelikte mide bulantısı ve depresyon korkusu...yardım lütfen:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve esraseyhan tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : esraseyhan
  1. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 12 haftalık hamileyim.odadan dışarı çıkamıyorum..bulantılarım çok fazla..bugün bir öğün yedim onu da kustum..bebğim vitaminsiz kalacak diye çok korkuyoum..hamilelikten önce anksiyate bozukluğum da vardı.mide bulantısı takıntısı.şimdi onun geri gelmesinden de çok korkuyorum...doktor ilaç kullanamayacağımı söyledi.e dışarı çıkayım kafamı dağıtayım diyorum ama her yer kokuyr ve yemek yemediğim için halsizim...lütfen yardım edin...en azından aynı durumda olan varsa konuşalım burda.böye atlatalım...

2. 4 Ağustos 2009
  3. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    canım korkma ilk 3 ay hiç birşey yemesen bile çocuğa zararıda yararıda yokmuş.önemli olan 3 aydan sonrası zaten 3 aydan sonra geçiyo bu bulantılar bendede çok vardı bulantı hiç birşey yiyemiyodum.ilk 3 ay çıkardım su bile içsem yarıyodu...ama doktor bana ilaç vermişti neden sana vermedi neden kullanamıyosun merak ettim:uhm::uhm:

4. 4 Ağustos 2009
  5. renkli35

renkli35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    canım ilk üç aylık dönemi nerdeyse geride bırakmak üzeresn ve bebeğinin sana ihtiyacı var. çok zor biliyorum ama bi şekilde yemeğe çalış, çünkü sen çıkarsanda bebek yediklerinin vitamnini alıyo, merak etme. ayrıcada doktorunlada görüş, bununla ilgili ilaç desteği yapıyorlar diye biliyorum ben

6. 4 Ağustos 2009
  7. irem4006

irem4006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 4 ayı bitirdim bendede anksiyete vardı ilaç kullanamıyosun .ben son 1 aydır cok kotuyum başladı yinee ve içinden cıkamıyorum su anda sen bi çare biliyosan banada anlat düşünmemek gerek başka şeylere vermek gerek kendini ama olmuyo anlatamıyosun kendine sabır sabırrr

8. 4 Ağustos 2009
  9. ebruli_59

ebruli_59 minik cadım 1 yaşında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı durumdayım sinirlerim bozuldu

10. 5 Ağustos 2009
  11. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım doktor ilaç verdi.dramamin günde iki kere içiyorum.başlarda kusmamamayı sağlıyordu ama şimdi o da işe yaramıyor malesef.sabah 2 zeytin yedim onu da kustum az önce...

12. 5 Ağustos 2009
  13. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım çevremdekiler hep sabret diyot.geçecek diyor ama bunu kendime anlatamıyorum.hani biri bana geleceği gösterse geçeceğine amin olsam dayanmak daha kolay olacak....ALLAH yardımcımız olsun..

14. 5 Ağustos 2009
  15. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 3 ayı bitirmek üzereyim .son 2-3 haftadır başladı.ve hala devam ediyor.bu olayın hamilelikten mi yoksa anksiyatemin geri gelmesinden mi yaşadığımı da bilmiyorum......herkes sabret diyor.ama dışardan bunu söylemek o kadar kolay ki...

16. 5 Ağustos 2009
  17. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    beim de öyle ..artık kusunca sinirden gülmeye başladım.......bunun bir çaresi olmalı.

18. 5 Ağustos 2009
  19. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dün bir sitede okudum..hamilelik döneminde depresyon genelde anlaşılmıyormuş.hamileliğin hormonal değişikliği olarak belirtiler nitelendiriliyormuş.ve şöyle diyordu böyle birşüpheniz varsa tek başınıza mücadele etmeyin bu bebeğe de size de daha çok zarar verecektir diyor.bu yazı beni daha çok korkuttu.ama doktora gitsen 3. aydan sonra ilaç verir mi bilmiyourm.?