hamilelikte mide bulantısı:(((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve iremecem tarafından 21 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : iremecem
  1. iremecem

iremecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 9 haftalık hamileyim son 2 haftadır halsizlik ve mide bulantısı şikayetlerim çok arttı ne yapacağımı bilemiyorum bu sıcaklarda işe zor gelip gidiyorum yolda fenalaşıyorum ayrıca yiyeceklerin kokularından midem bulanıyor:KK43:((
    Ne yapacağımı şaşırdım, hiçbişeyden tat almaz oldum fırsat buldukça dinleniyorum
    3.aydan sonra geçer diyorlar inşallah geçer
    benimle aynı şikayetleri paylaşan arkadaşlar ne önerirsiniz ???

2. 21 Temmuz 2008
  3. kraker kız

kraker kız Guest

canım bende 9 haftalık hamileyim aynı sorunları yaşıyorum bugün kontrolde doktoruma sordum yapılabilicek bişey yok ilaç vermek istemiyorum dedi haklı bol dinlen dedi ama sen çalıştığın için biraz imkansız gibi ben halsizliğin tek çözümü olarak keçiboynuzu pekmezini buldum sabah 1 kaşık içiyorum şuanda durumum geçen haftaya oranla daha iyi ama mide bulantısına bir çözüm bulamadım ne yersem anında çıkarıyorum etrafta soğanlı yemek yapanlara düşman oldum kokusunu duymak bile istemiyorum krakerlerle bastırmaya çalışıyorum bulantıyı eğer çok kötü durumdaysan doktoruna bir danış derim benim de bu hafta sürseydi şikayetlerim doktor serum vericem dedi allahtan atlattık biraz

4. 21 Temmuz 2008
  5. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    benimde acayip derecede mide bulantısı çekiyorum...ne yiyeceğimi de şaşırdım..sürekli etrafda aç geziyorum..
    birde 4.cü hamileliğim aslında bunlara alışık olmam lazım ama yok canım nerdeeee..
    bende bazen zeytinle bastırmaya çalışıyorum yada peynir yiyerek...
    havalarında etkisi de fazlaca..rabbime hergün dua ediyorum biran önce bitsin bu bulantılar diye...

6. 22 Temmuz 2008
  7. bebegim benim

bebegim benim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm kizlar ,ben hamile degilim ama hamilelikte bende bulanti ve kuzma yasadim cok kötüydüm ilk ay sadece bulanrim vardi sonra 4 aya kadar her ikisi hasteneklik bile oldumbenneyaptımki simdi ikimciye cesaretim yok yine öyle olurum diye:1no2:

8. 22 Temmuz 2008
  9. siyah-beyaz

siyah-beyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mide bulantısını en iyi bilenlerden biriyim sanırım 4,5 ay mide bulantısı çektim ne yesem ne içsem kustum suya bile hasret kalmıştım sadece çubuk kraker yiyebiliyodum bazen onu bile yiyemiyodum ilaç kullandım bütün yolları denedim gerçi benim bünyem sağlam hiç hastanelik olmadım ama bazı kişilere serum takılıyo sabretmekten başka çare yok şimdi sadece sabahları midem bulanıyo ama kahvaltı edince hemen geçiyo bunada çok şükür en azından kusmuyorum

10. 22 Temmuz 2008
  11. Zeos

Zeos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    güzelim öncelikle hayırlı olsun bebişin.allah kucagına almayı nasip etsin.bu sıcaklarda hamişlik zor kolay gelsin herkese.
    benim tavsiyem sabahları yogurdun içine 1 tatlı kaşığı zencefil tozu koyup onu ye mide bulantısına birebir.bu arada arada bir nane cayı iç ama fazla degil.ilk 3 ay maydonoz ve taze nane iyi degil hamileler için.geçmş olsun

12. 22 Temmuz 2008
  13. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    7.hafta itibariyle sürekli kusuyordum
    hala daha kusuyorum ara ara serum takıldı
    cumartesiden bu yana hastanede yattım
    7 kilo verdim 5 idi ama 2 kilo daha vermişim
    idrarımda ketonda görüldü +300
    bende hap,çubuk kraker vs bır ıse yaramadı
    tavsıyem druna danısıp bir şeyler onunla birlikte çözüm bulmanız
    ben serumda çok rahatlıyorum

14. 23 Temmuz 2008
  15. iremecem

iremecem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim
    Ben Renie Duo diye bir şurup içmeye başladım midemi çok rahatlattı bulantımı hafifletti
    ben faydasını gördüm sizde doktorlarınıza danışıp bir sorun isterseniz
    allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar inşallah sağlıkla sıhhatle ve hayırlısıyla bebeişlerimizi kucağımıza alırız:)

16. 23 Temmuz 2008
  17. Hazalim1985

Hazalim1985 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadasim ben 24 haftalik hamileyim.4 aya kadar mide bulantisi cektim. suan cok sukur iyiyim. ama 10 kilo verdim , hicbirsey yiyemiyordum bulabtidan, tiksintiden.

18. 23 Temmuz 2008
  19. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    allahım geçsin biran önce şu bulantılar kusmalar....