hamilelikte nabiz yardim!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Minigimmmm tarafından 4 Ekim 2009 başlatılmıştır.

4 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Minigimmmm
  1. Minigimmmm

Minigimmmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selam kizlar,

ben 28+4 haftalik hamileyim ve gectigimiz sali gunu basima tatsiz bir olay geldi kisaca anlatayim.

mutfakta alisveris yerlestirirken aniden nabzimin hizli attigini hissettim ve hemen gidip oturdum gecer diye bekledim ama gecmedi gittikce hizli atmaya basladi.

hemen ambulans aradim eve geldi nabzimi olctu ve 235 atiyor dakikada dedi ve suan sana ilac veremeyiz bebege zararli olabilir diye, ve hemen hastaneye goturduler beni.

hastaneye gittigimde makinaya bagladilar kalp atislarini olcmek icin hala yuksekti hic dusmuyordu sonunda doktorlar bir kerelik elimin ustunden ilac verdiler ve nabzim bir kac saniye icinde 140 dustu, butun testler yapildi kan testleri, kalp filmi hepsi iyi cikti ve her ihtimale karsi bir gece hastanede kaldim ve evime geldim. doktor bana asiri yorgunluktan ve stresten kaynaklanabilecegini soyledi, bir dahada gelme ihtimali cok kucuk dedi ama ben genede korkuyorum her an gene 235 atacak diye:KK43:((

benim sizlere sorum boyle birsey yasayan oldumu?

ve suan nabzim 120 atiyor hala yuksek acaba hamileliktenmi kaynaklaniyor bilmiyorum.
    doktorlar bir sorun bulamadilar bende ama neden kaynaklaniyor acaba simdi boyle yuksek olmasi?

hamile bayanlar sizden ricam nabzinizi 1 dakika olcup yazarmisiniz sizlerinki kac gelicek belki hani sizlerinkide yuksekse hamilelikten kaynaklaniyor diye.

simdiden tesekkurler kizlar.

kirgincicekler bunu beğendi.
  2. 4 Ekim 2009
  3. Minigimmmm

Minigimmmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hamile bayanlar lutfen nabzinizi olcup yazarmisiniz merak ediyorum

4. 4 Ekim 2009
  5. betumutlu

betumutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canım benim nabzım değişiyor heyecan yapıyorum genelde tansiyonumu ölçerken bi ara benimde 120 falandı ama şu anda 75-80 bazende 90 falan çıkıyor

6. 4 Ekim 2009
  7. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 75 civarında atıyor ama sende sadece buna kafanı takma kendini oyalayacak bişeyler yap sürekli nabzını takip edersen çıkmayacaksa bile çıkartırsın sakin kalmaya çalış canım hayırlı doğumlar

8. 4 Ekim 2009
  9. Minigimmmm

Minigimmmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kizlar sakin olmaya calisiyorum ama dedigim gibi o gunku seyler beni cok etkiledi her an gene 235 atacak diye korkuyorum,
    ama surekli hala 120 atiyor yuksek gibi bence,

10. 4 Ekim 2009
  11. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim normalde 110 120 lerden asağı inmiyor kalp atışlarım
    dün mesela birden çok hızlı attığını hissetmeye basladım ölçtüğümde 150 atıyordu
    ama benim midemden yapıyor midem sıkıştığı zaman direk bende çarpıntı yapıyor

12. 4 Ekim 2009
  13. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    100 du az once olctugumde...

14. 6 Ekim 2009
  15. Minigimmmm

Minigimmmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

cnm bendede son zamanlarda oyle 120'den asagi inmiyor normalde 90 falan atiyordu belkide hamilelikten kaynaklaniyordur,

peki sen dinlenir vaziyettemi 110-120 atiyor?
    benimki dinlenir vaziyette 120 atiyor.
    valla beni bazen rahatsiz ediyor gum gum diye atarken sende nasil bilmiyorum.

16. 18 Nisan 2015
  17. Beyaz Patik

Beyaz Patik Kasımda Aşk Başkadır Üye

Beğenildi:
    3.134
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar tansiyon ve kalp atış hızınızı ölçüyor musunuz ?
    Benim başımın döndüğü zaman tansiyonumu ölçtüm 10.6 ya 6.7 çıktı,nabız da 86.Normal mi ?
    Paranoyaklığımın bitmesi için artık özelden güvenilir bir doktor bulmam şart oldu. Acıbademde oturuyorum ve güvenilir bir perinatolog bulmam şart oldu.Doktorumu bulsam içim çok rahatlayacak.

18. 18 Nisan 2015
  19. kirgincicekler

kirgincicekler AZERBAYCAN❤❤❤❤ Üye

Beğenildi:
    2.219
    Ödül Puanları:
    53
    belki kendini cok yormussun nefes nefese kalinca benimkide yukseliye ama seninki cok yuksekmis canim biraz dikkatli ol ani hareketlr yapma benim 95 105 arasi oluyo normalde hamilelikde boyle oldu oncesinde 75 80 civariydi. telas yapma bi sorun yokmus zaten:KK49: