Hamilelikte nasıl besleniyoruz?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve tuxgxbaa tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : tuxgxbaa
  1. tuxgxbaa

tuxgxbaa elif sena'm hoşgeldin.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ARKADAŞLAR...hamilelikte nasıl besleniyoruz...neler yemeye özen gösteriyoruz...neler faydalı ...birbirimizle paylaşırsak,bebişlerimiz daha sağlıklı olur dimi....kaydirigubbakcemile2

2. 4 Mart 2009
  3. ikizler17

ikizler17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba tuğbacım
    ben brokoli çorbası içiyorum tadıda enfes hatta yapımıda kolay hem vitaminli hemde mide bulandırmıyor

sabahları mutlaka 1 yumurta
    ve yatmadan öncede 1 bardak süt
    balıkla pek aram yok ama mutlaka yemek gerekiyormuş:KK43:

4. 4 Mart 2009
  5. NilKoksal

NilKoksal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    haftada iki kez balık, sabahları yumurta, günde iki bardak süt, en az iki porsiyon meyve, bol yeşillik, haftada bir kez baklagil, beyaz et ve kırmızı et. Yani mümkün olduğunca abur cuburdan uzak, doğal beslenme. Veeeee en önemlisi günde en az iki litre su çok faydalı. A aaa birde kuruyemiş unutmayalık günde 4-5 tane ceviz, bir avuç fındık ve hurmaa....... hayırlıs olsuni afiyet olsunnn

6. 4 Mart 2009
  7. MONA ROSA

MONA ROSA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bunları yerseeeeeeek.bomba oluruz bomba.bence süt,yumurta olmalı ve gerisi dengeli ve bilinçli beslenme.et yani protein de önemli...

8. 8 Mart 2009
  9. ikizler17

ikizler17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çilek badem yemekte iyiymiş arkadaşlar
    benim gibi mide bulantısından yiyemeyenlere başka öneriler varsa sevinirim:)

10. 8 Mart 2009
  11. ozlenozlem

ozlenozlem bebişim kollarımda Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar dün annem geldi, ve günde en az 3 öğün meyva yediriyor. Özellikle elma, kivi, armut iyiymiş. Ve en az günde bir öğün çerez( ceviz, badem, fındık vs.) abartmamak şartıyla herbirinden 5-6 adet gibi.
    Ayrıca Avakado harika arkadaşlar, helede benim gibi yeşillik ( maydonoz, yeşil soğan, dereotu vb...gibi) yiyemiyorsanız. Bunların yerine çok iyi geçiyor. Ben öncedende yiyordum ve yemediğim yeşillikleri bu şekilde vitaminlerini kapatıyordum.

12. 9 Mart 2009
  13. tuxgxbaa

tuxgxbaa elif sena'm hoşgeldin.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben her sabah ve akşam süt içmeye dikkat ediyorum...yanında yumurta,peynir sabahları....sebze yiyorum genelde kızartma yemiyorum....portakal ve elma suyu içmeye çalışıyorum...kuruyemişe bayılırım...balık yemeyede çalışıyorum...bulgur pilavı çok yararlıymış arkadaşlar...(özlenözlem söyledi)
    sanırım bebişin zekasını açıyomuş....

14. 9 Mart 2009
  15. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar peki hangi balıgı daha cok tüketmeliyiz ya ben yemek hiç yiyemiyorum canım bişey istemiyo ya cok üzülüyorum hani dip balık felan bişeyler duydum nedir bu ya

16. 9 Mart 2009
  17. orbiss

orbiss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde en çok kafamı karıstıran konu bu.asağıdaki sözler bebeğinizi beklerken nasıl beslenmelisiniz kitaptan alıntı.faydalı bir kitap gibi bende yeni aldım.

cocuk doğurma yasındaki herkadının göl ve nehirlerde yasayan yada yumurtlayan balıkları yememeleri gerekir.(bunlar alabalık,tatlı su levreği,sazan som balığı)ancak tutuldukları sularda cevre kirliliği olmadığından eminseniz yiyebilirsiniz. en doğrusu deniz balıklarının(ton balığı deniz alası,lüfer mezgit vb.tercih edilmesi olacaktır.bunlarında bir istisnası var.yüksek düzeyde metil civa ihtiva edebilen kılıc balığı bu balığı yenmeniz önerilmiyor.

18. 9 Mart 2009
  19. Angel...baby

Angel...baby Kızım&Oğluşum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    balıklar bile karıstı en iyisi dr sormak demi ama ben alabalıkgı cok seviyorum mesela hamsi somon ne yapmalı yaa