Hamilelikte oluşan aşırı uyuma hissi...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve AdayAnneyim tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : AdayAnneyim
  1. AdayAnneyim

AdayAnneyim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hamilelikte oluşan aşırı uyuma hissi...

Merhaba bayanlar,
    hamileliginiz boyunca uyku düzeniniz nasildi merak ediyorum? Ben hamile kalmadan önce de çok severdim uyumayi ama hamile kaldiktan sonra bunda bir arti$ olmaya ba$ladi gibi sanki. Yazin yoruluyordum, deniz, gezi, vs.. derken yorgunluga veriyordum ama yine güne$in etkisinden sanirim yine bir dinçlik oluyordu bende ve kendimi uyandirabiliyordum.

Ama $imdi havanin verdigi etken de var tabi.. grili tonlar, soguk hava, yagmur vs... ama insan öglene dogru da yatmaz ki... bazen 14.00 bazen de utanmasam 16.00 civarlari uyancam.:utangac:

Nasil yenebilirim bunu? Nerede hata yapiyorum anlamadim.
    Sizde de varmi böyle bir uykuya dü$künlük felan?
    :uhm:
  2. 13 Ekim 2010
  3. yaseminerdem

yaseminerdem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    yenemezsın cnm bende 5 aylık hamıleyım uykunun dıbıne vuruyorum........nerede olursa olsun uyuyorum valla
  4. 13 Ekim 2010
  5. AdayAnneyim

AdayAnneyim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kaydirigubbakcemile5

Eeh napcaz yatcazmi öle... benimki "fazla yatiyorsun sonra $i$ersin hareket etmen lazim" felan diyor. Bunlarinda bilincindeyim ama kendimi alamiyorum sanki uyku hapi almi$ gibi ölece yorgun yorgun yatiyorum yatakta. :utangac: O gün ayakta fazla durmasam bile kendimi yormasam bile ayni oluyorumşakkıdı
  6. 13 Ekim 2010
  7. zederdi

zederdi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben de oyleydım canım.Ilk zamanlar calısıyordum bı de oglen nerdeyse okulda uyukluyordum.Aksam da yemekten sonra dırekt uyuyordum :S Yaz tatılınde de aynısı oluyordu.Bana da herkes bu zamanların tadını cıkar ılerde nasl olsa uyuyamıcaksın dıyor :)
  8. 13 Ekim 2010
  9. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    doguma kadar idare edeceksin bebek geldikten snra istesende uyuyamicaksin eksisi gibi =)
    ben ilk 3-4 ayda günde 13-15 saat uyuyodum simdi 10 saate fln düstü
  10. 13 Ekim 2010
  11. hy_patia

hy_patia Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    hamilelik dönemindeki uyku vücudun ihtiyacı olan uykuyu depoluyormuş. ben de ilk 3 ay devamlı uyuyordum, ki normalde hiç uykuyu sevmem.(zaten bu uykudan dolayı hamile olduğumu anladık) o zaman çalışıyordum da nerdeyse ders anlatırken uyuyakalıyordum. 12. haftadan sonra geçti. şimdi 39. haftadayım. bir haftadır da yine bir yorgunluk dönemi başladı. gerçi akşamları iyi uyuyamıyorum, bu yüzden öğlen hemen bir battaniye altına giriyorum. ama sanırım sonra bu günleri arıycam :)
  12. 13 Ekim 2010
  13. aylinersan

aylinersan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    uyku hali genelde olacaktır.olsun simdiden bol bol uyuyun.sonra uyuamayacaksınız.
  14. 13 Ekim 2010
  15. denizcim

denizcim Çok şükür Allah'ım Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ben de fırsatını buldum mu kaçırmıyorum tabi sadece akşamları.Gündüzleri ne yazıkki okulda olduğum için uyuma gibi bir lüksüm yok.Ama akşam 9 gibi benim gözler kapanmaya başlıyor.
    Aylinersan arkadaşın dediğin gibi ilerde bu uykuları çok arayacağız galibakafamçokkarıştı
  16. 13 Ekim 2010
  17. almira85

almira85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ben de hamile olduğumu öğrenmeden sürekli uyuklamaya başlamıştım öle şüphelendik zaten ilk 3 ay hep uyukladım akşamları erken den yatardım hafta sonları gün ortasındada yatardım 2.üç ay da geçmişti bu his şimdi sonuncu 3.aydayız ve geri döndü zaten 1 ay sonra izne çıkıyorum bol bol uyurum artık. öğlene kadar zor açılıyorum ve çalıştığım için uyuma imkanım yok akşam 9 da basıyor gene uyku.
  18. 13 Ekim 2010
  19. HaticeElif

HaticeElif Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Her aksam yatarken sicak dus al ozaman güzel uyuyacak ve saniyorum güdüzleri uykulu dolasmayacaksin bilmiyorum bana iyi geliyor