Hamilelikte Oluşan çatlaklari önleyici ürünler

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sedef20 tarafından 16 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : sedef20
  1. sedef20

sedef20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar.
    ben 2 aylık hamileyim. ve vücudum çatlaklara çok meyilli. hayatım boyunca en fazla 2 kilo alıp verdim ve son derece de zayıfım. ama buna rağmen bile vücudumda çatlaklar var. hamileliğin sonunda vücudumun nasıl olacağını düşünmek bile istemiyorum. Arkadaşlar bu çatlaklaları önlemek için sizler hangi ürünleri kullanıyorsunuz. neler etkili? paylaşırsanız sevinirim. herkese şimdiden teşekkürler.
    :uhm:

2. 16 Ağustos 2007
  3. gxuxzeljoe

gxuxzeljoe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benımde cıldım kuru bende catlarım dedım ama catlamadım genelde badem yağı kullanılıyo dıye bılıyorum ben son ay başladım ne olur ne olmaz dıye son ay daha cok şişiyoya göbüşş onu dene istersen

4. 17 Ağustos 2007
  5. moonday79

moonday79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    CAnım çatlayacağı varsa zaten çatlıyor ama önlem almamak tabiki olmaz. LILAC diye bir krem var. Onu kullanabilirsin. İlk aylarda kullanmaya başlamıştım ama sıkılıp bıraktım açıkçası. DAha sonra tavsiye üzerine Badem Yağı ile Elma Yağını eşit miktarda karıştırıp vücuduna sürüyorsun dediler onu denedim. Ama Badem yağı da elma yağıda çok yağlı olduğu için herzaman kullanamıyosun. En pratik yöntem her banyodan sonra ıslak vücuduna Bebek Yağı uyguluyorsun. Ben aylardır bunu yapıyorum. Havalar sıcak olduğu için hergün banyo yaptığımdan hergün kullanıyorum. Şu ana kadar hiç çatlak oluşmadı. Ama doğumdan sonra karnım inince ortaya süpriz çıkar mı bilmiyorum.

6. 17 Ağustos 2007
  7. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende her banyodan sonra mutlaka bebeyağı kullanıyorum dr.um 6. aydan sonra badem yağını kullanmamı tavsiye etti ilk hamileliğimde hiç çatlağım olmadı umarım bunda da öyle olur sana tavsiye ürünü tüm vücuda uygulaman sadece göbek kısmı değil bacaklar, göğüs kısımları da çatlak oluşmasına çok meyilli bebişin şimdiden hayırlı olsun allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım

8. 17 Ağustos 2007
  9. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hamileliğiniz inşallah iyi geçer kızlar.ben hamile değilim ama kalırsam strıvectın -sd adlı ürünü bulursam onu kullanacağım.madonna filan kullanmış.bir araştırın isterseniz.

10. 17 Ağustos 2007
  11. kuzeyyy

kuzeyyy kaan'ım diğer yarımsın Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlı uğurlu olsun bebişin...

bende de henüz çatlaklar oluşmadı düzenli olmasada badem yağı ve kayısı yağı kullanıyorum ben denemedim ama kullanan bir arkadaşımın tavsiyesi kakao yağınında çok etkili olduğu söyleniyor

12. 17 Ağustos 2007
  13. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çatlaklar için genelde badem yağı kullanılıyo ben derya baykalın programında izlemiştim susam yağı badem yağı kakao yağı.bu üçünü karıştırırsan çok iyi geliyomuş çatlaklara.ben de sedece kakao yağı kullanıyorum eltim çok iyi olduğunu döyledi..

14. 17 Ağustos 2007
  15. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    Arkadaşlar bu ürünü bi 15 gün kadar bilmeden kullandım ama sakın ha siz kullanmayım!!!!!!

Gebelikte ve emzirirken kullanılmıyormuş, eczacıya inanmayıp ithalatçı firmayla görüştüm kesinlikle tavsiye etmiyorlar.

16. 17 Ağustos 2007
  17. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar yazının boyutunu biraz fazla abartmışım galiba

18. 17 Ağustos 2007
  19. cachymyn

cachymyn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım doktorum bana 3. aydan ıtıbaren lierac phytolastyl adlı jelı verdı eczanelerde satılıyor.sabah aksam masaj yaparak goğsune karnına bacağına suruyorsun.su ana kadar hıc catlamadım ınsallah catlamamda.