hamilelikte oruç

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ayvalxixk tarafından 6 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : ayvalxixk
  1. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar kafama takılan birsey var.bu y içersinde hamile kalırsam ve oruc tutarsam ilk ayda bi zararı olurmu acaba.bu konuda fikrı olan varmı?:1closedeyes:

2. 6 Ağustos 2008
  3. agxuxl

agxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim bu konuda bilgim yok bende dün doktora gittim ama sormayi unuttum bende 2 aylik hamişim ögrenince yazarim ama birşey olmaz gibi bence çünkü ilk 3 ay annenin yemegiyle pek alakasi yok

4. 6 Ağustos 2008
  5. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende internette arastırdım biraz ilk adet gununden 27 gun sonra doku ve organları olusmaya baslıyormus kafama takıldı.sanırım bısey olmaz.tskler

6. 6 Ağustos 2008
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğe bişi olmayabilir ama sen idare edebilecekmisin ya bulantı ve kusmalar başlarsa .

8. 6 Ağustos 2008
  9. ayvalxixk

ayvalxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    edebilirim heralde çünkü ramazan 1 eylulde baslıyor.benim adet gunum 5inde.eğer hamılelık olursa ogrenene kadar 10 gun falan tutmus olurum.bilmiyorum ama heralde ozamana kadar olurmukı bulantı?tabi allah nasip ederse

10. 6 Ağustos 2008
  11. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yanlızca bulantı değil tansiyon problemide yaşayabillirsin başdönmeleri falan aç kalmanda bunları daha çok tetikler tabii.

12. 6 Ağustos 2008
  13. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım kişilerin kendi bünyeleriyle alakalı bi durum.yinede dikkatli olmak lazım diye düşünüyorummm..

14. 6 Ağustos 2008
  15. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    hamilelikte tutulan orucun sevabı kadar günahıda var ..bebeğiniz size emanet ve ona iyi bakmanız lazım..bence tutulmamalı ..bebeğinizin anne karnına düştüğü andan itibaren anneye ihtiyacı var onun kanına canına herşeyine..o yüzden beslenmeniz gerekiyor..

16. 6 Ağustos 2008
  17. Elif Gxoxren

Elif Gxoxren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar sanırım kimse kesin birşey diyemiyor..
    birincisi: ilk 3 içinde ay aç kalmak bebeği tehlikeye atıyor bu sebeple aç kalınmamalı !!!
    ikinci olarak ise dini açıdan gönül rahatlığıyla oruç tutmayabilirsiniz çünkü sağlıkla ilgili durumlarda dinimiz bu hakkı bize veriyo (mesela şeker hastaları oruç tutmaz)
    Bence oruç tutmayın benimde son ayım ramazana rastgeliyor tutabildiğimi tutucam ama sanırım kazaya bırakırım hepsini... Hepinize kolay gelsin ve Allah sağ salim kucağınıza almak nasip etsin arkadaşlar..

18. 6 Ağustos 2008
  19. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim eger hamile kalırsan konturole gidiceksin zaten doktor gerekli açıklamayı yapar sana ama kesin ögrenmeden bence tutma tam gelişme zamanı besin almamış olur.ama genede iyice araştır biz ne desek boş en iyi bu işin uzmanları bilir......