Hamilelikte otobüs yolculuğu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve elmalxix turta tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : elmalxix turta
  1. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili hamişler,
    Allah kısmet ederse yarın akşam tatile çıkacağız. Otobüsle 13-14 saat sürer tahmin ediyorum...
    Hamişken otobüs yolculuğu yapanlar, sizden tavsiye bekliyorum... Yanıma neler alayım? Sevgilera.s.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2008
    Sycorox bunu beğendi.
  2. 29 Mayıs 2008
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben şimdiye kadar yolculuk yapmadım ama arabayla yapılan yolculuklarda her bir saatte hamilelerin dolaşması gerektiğini söylüyorlardı. Tabii otobüs olacağı için sen de molalarda yürürsün. Bir de otobüste de olsan yapman gereken küçük egzersizler varmış. Ayağını uzatıp, bilekten kasıp bırakacakmışsın. Gerinmek gibi. Yanlış bir şey de söylemek istemiyorum bu konuda, gebelik sitelerinde yazıyor bu konuyla ilgili şeyler

4. 29 Mayıs 2008
  5. _EsCApE_

_EsCApE_ Hayat Şimdi Daha da Güzel Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım yolculukla ilgili inan en ufak bir cümle bile kurmayacağım... amaaaaaa.....
    Sarıgerme demişsin ya bende kendi kendime "ora nere be" dedim ve google'a sordum... ne harika bi yermiş ööle... özellikle butik oteller harika.... acaba siz nerde kalacaksınız yani bana da tavsiye edbileceğin bişeyler var mı.... harikaymış... a.s.a.s.a.s.
    şimdiden iyi tatiller güzel vakit geçirirsiniz umarım Aşkınla be bebişinizle... a.s.a.s.

6. 29 Mayıs 2008
  7. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım biz de ilk kez bu sene gideceğiz. Erken rezervsyondan Magic Life'ı ayarlamıştık. Bakalım, beğenirsek bol bol anlatır tavsiye ederim.

8. 29 Mayıs 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    güle güle gi canım ne bulursan al yanına bence ben otobüsle adım
    atmam bir yere çok sıkıcı oluyorr
    ama ben nere gitsem yanıma ne varsa alıyorum

10. 29 Mayıs 2008
  11. ---***AppLE***---

---***AppLE***--- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım ben gecen hafta bugun 5 saatlık yolculuk yaptım bırsey olmadı senınkı uzun sürecekmıs bunun ıcın ayaklarını bılekten oynatmaya calıs molalarda da bol bol yuru canım sımdıkı otobusler konforlu

12. 29 Mayıs 2008
  13. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım doktorunla konuştunmu bizde 15 güne kadar 12 saattlik bi yolculuk yapcaz ama korkuyorum acaba bi sakıncası varmı die yrn doktorda randevum var sorcam ona göre gitcem.bende burda konu açtım bikaç gün önce uzun yolculuk yapanlardan bilgi alıyım die genelde pek bi sakıncası olmadıgını yazmışlar bide wc ihtiyacı hamilelikten dolayı çok duyuyoruz ya o zor oluyo habire tuvaletin geliyo falan yazmışlar.sen doktorla konuştunmu cnm neyse git gelde benlede tecrübelerini paylaş

14. 29 Mayıs 2008
  15. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    şubat ayında gümüşhane izmir arası yolculuk yapmıştım yani tam 24 saat:)doktoruma danıştım hiçbişey olmaz dedi.her molada mutlaka in ve yürü..ben sogukA gece bile indim ve yürüdüm.ne agrım ne sızım oldu;ne olur ne olmaz yolda yemek yeme bence..midene dokunabilir.simit ayran vede naneli sakız mutlaka olsun yaınnda canım..

16. 29 Mayıs 2008
  17. dilegim

dilegim artık bambaşka biri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bol bol poset al canım :))

18. 30 Mayıs 2008
  19. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de 10 haftalık ken 15 saatlik yolculuk yapmak zorunda kalmıştım.mecburen gittim.hatta düşük tehidim de vardı.doktorum yollar düz ise gidebilirsin dedi.gittim ve geldim çok şükür.ancak yooların durumu önemli.engebeli olmamalı.bir de yolculuk sırasında altına dogun bir minder koy çok fark ediyor..