Hamilelikte otobüs yolculuğu...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve meltemsahin tarafından 10 Kasım 2009 başlatılmıştır.

10 Kasım 2009
    Konu Sahibi : meltemsahin
  1. meltemsahin

meltemsahin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    meraba arkadaşlar.ben 27haftalık hamileyim ve bayram öncesi 9 saatlik yolculuğa çıkmak istiyorum.ozaman 29 haftalık olcam inş. dr um çıkmamı çok önermedi riskli olabilir dedi.ama ailemden uzaktayım ve gitmeyi çok istiyorum.acaba bu aylarda yolculkuk yapan oldumu hiç.dr larınız ne dedi.bakalım tekrar druma danışıcam gitmedn.ama sizlerdende bilgi almak istiyorum...

2. 10 Kasım 2009
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    aralarda mola verıldıgı taktırde ve bı rıskın yoksa ızın verıyor doktor...

4. 10 Kasım 2009
  5. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende 29 haftalık ikizlere gebeyim.inanır mısın,yarım saatlik yolculukta bile tansiyon düşmesi yaşamaya başladım.dr um bundan sonra sık sık tansiyon düşmesiyle karşılacaksın dedi.belki benimki ikiz gebelik olnasından kaynaklanıyordur.bende ailemden 25 saatlik bir mesafede uzaktayım.senin özlemini çok iyi anlıyorum.ama 9 saat az da olsa riskli bir yolculuk.tansiyonun düşse: hemen sol tarafına uzanıp,dizlerini kırman va yukarı kaldırman gerekli.ve başınında alçak bir yerde olması gerekiyor.otobüs koltuğunda bu rahatı sağlayabilmen biraz zor açıkçası.
    sonuç olarak en iyi kararı sen vereceksin.ama iyi düşün.kendini ve bebeğini tehlikeye atmayacak bir karar ver.

6. 10 Kasım 2009
  7. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana doktorum ancak 4-5 saatlik yolculuk yapabilirsin diyor.Uzun süren yolculuklar erken doğum sebep olabiliyormuş

8. 10 Kasım 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    doktorun söylemiş canım çok önermemiş.bence çıkma.ben de kaç bayramdır gidemiyorum.kendini zorunlu hissedip, bebeğini ve kendi sağlığını tehlikeye atma

10. 10 Kasım 2009
  11. slece17

slece17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seni anlıyorum canım bende uçak yolculuğu yapacağım,insan çekiniyor ,ben doktoruma danıştım,yolculuktan önce gel muyane edelim,ona göre çık dedi.bakalım,hayırlısı insallah herşey yolunda gider.

12. 10 Kasım 2009
  13. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkürler kızlar.aslında benim hiç sorunum yok hamileliğimin başından beri.çok güzel bi hamilelik geçirdim.hatta unutuyorum hamile olduğumu.bu haftada olmamam rağmen saatlerce yürüryüp gezebiliyorum.çok şükür.buna güvenerek biraz gitmek istiyorum.ama tabi bundan sonrası daha riskli.tansiyon sorunumda hiç olmadı çok şükür.bakalım dr umla tekrar görüşücem.

14. 10 Kasım 2009
  15. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım uçağı bende düşünüyorum aslında.sen kaçıncı haftadasın.ben 28 den sonra uçağa almıyolar diye biliyorum.

16. 10 Kasım 2009
  17. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende o haftalardayken 9,5 saat otobüs yolculuğu yapmıştım çorumdan bursa ya. bi problem olmadı

18. 10 Kasım 2009
  19. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim.ibende gidicem sanırım.gitmezsem daha kötü olucak zaten.inşallah bendede bişey olmaz sorunsuz yaparım yolculuğumu