Hamilelikte parfüm çocuğu kısır yapabilir (Alıntı yazı)

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve minel axsxk tarafından 2 Eylül 2008 başlatılmıştır.

2 Eylül 2008
    Konu Sahibi : minel axsxk
  1. minel axsxk

minel axsxk HİSLERİMİN TALEBESİYİM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba görüyorum ki sitemizde hamile arkadaşlarımız var.Bugün milliyet haberde okudugum bir haberi paylaşmak isterim.

Hamileyken parfüm ya da kokulu krem kullanan kadınların oğullarının kısırlık sorunu yaşama riskinin arttığı belirlendi

Kadınların hamileliklerinde kullandığı parfüm ve kokulu kremlerin erkek çocuklarında kısırlığa neden olabileceğin belirlendi. İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi tarafından fareler üzerinde yapılan araştırmada, hamileliğin 8 ile 12’nci haftaları arasındaki dönemde, çocuğun gelecekteki üretkenlik problemlerinin belirlendiği ortaya çıktı.
    Hormonlara blok

Bazı kozmetik ve ev tekstil ürünleri ile plastiklerde bulunan bazı kimyasal maddelerin, “erkeklik hormonu” olarak da bilinen testosteronun da dahil olduğu “androjen” hormonlarını bloke edebildiği tespit edildi. Androjen hormonları bloke edilen farelerin kısırlık sorunu yaşadığı görüldü.

Araştırma grubunun başkanı Profesör Richard Sharpe, hamilelere seslenerek, “Kozmetiklerde bulunan kimyasallara maruz kalmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. Vücudunuza sürdüğünüz herhangi bir şey gelişmekte olan bebeğinize ulaşabilir” dedi.

bebişlerinizi sağlıklı kucağınıza almanız dilegimle canlar a.s.

2. 2 Eylül 2008
  3. walla ne diim ilk defa duydum paylaşımın için teşkrr..

4. 3 Eylül 2008
  5. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben hamile kaldığımdan beri eşim hiç kullandırmıyor parfüm. ne zaman kullanmaya kalksam elimden alıyor..
    bebişlerimiz için 9 ay parfüm sürmeyiz...

6. 3 Eylül 2008
  7. ebruli_30

ebruli_30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Paylaşım için teşekkürler canım ben zaten hamileliklerimde parfümden tiksindiğim için kullanamıyordum,,,demekki isabet olmuş,,kremde kullanmam zaten deri den çocuğa geçeceğini okumuştum o yüzden sürünmezdim,,

8. 22 Ocak 2009
  9. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    ay cok sagol canim paylasimin icin...bende sunu eklemek istiyorum arkadaslar...
    oda kokulari,spreyleri ve kokulu mumlar bebekte akcigerlerin gelisimini etkiliyor..lütfen konu acilmisken bunuda göz önünde bulundurun...herkese saglikli gebelikler diliyorum

10. 22 Ocak 2009
  11. minel axsxk

minel axsxk HİSLERİMİN TALEBESİYİM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    çok sagol canım bilgilendirdiğin için dikkat etmek lazım kaydirigubbakcemile5

12. 6 Mart 2011
  13. nehir1001

nehir1001 artık anneyimmmmmmm Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ooooooooo çok şaşırdım valla ben sabah yüzünü yıkadıktan hemen sonra arkamı dönüp raftan deodorantı alıp boca edenlerdenim :S amanın şimdi ben bugüne kadar hep kullandım inşallah zararı olmamıştır 18 haftadır böyleydi neyse zararın neresinden dönersem kardır dimi ama benimde bebeğim erkek :KK59: