hamilelikte pastırma sucuk bebeğe zarar verir mi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mentos tarafından 2 Ocak 2010 başlatılmıştır.

2 Ocak 2010
    Konu Sahibi : mentos
  1. mentos

mentos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ben daha önce bir düşük yaptım ama 6 ay falan geçti artık koorunmuyoruz ve adetim gelmedi hamilemiyim bilmiyorum ama bugun milföy içinde pastırma yedim hemde baya bi yedim daha öncede az sucuk yemiştim cokacimcoook daha sonra tedirgin oldum ya acaba bebeğe bir zararı varmıdır.nette biraz baktım pek iyişeyler yazmıyodu iştahımda pek açıkdı maşallah.böyle durum yaşayanlar ve bilgisi olanlar lütfen yazarmısınız şimdide keşke yemeseydim diyorum of ya of:kızgın:

2. 2 Ocak 2010
  3. mentos

mentos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya arkadaşlar lütfen bişeyler yazın yaşan varmı bişey olur mu ah şu belirsizlik yokmu

4. 2 Ocak 2010
  5. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Hamile oldunu bilmiyosun eğer hamileysen bence bisey olmaz ama dikkatli olmalısın inşallah hamilesindir

6. 2 Ocak 2010
  7. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ayy offfff olmaz ya niye olsun ondan dolayı bebeğe ne olcak sadece vitaminini alır ben hamileyken herşeyi yiyopdum sucukta çok yiyodum hiçte bişi olmaz nette herşey yazıyo bi iyi bi kötü bu kadar pimpirikli olmayın allahım en güzelini bilir pastırma yedim diye bebeğime böle oldu diyeni duymadım görmedim nerden buluyosunuz böle şeyleri anlamam hem neden test yaptırmıyosun madem şüpheleniyosun ve bebeğin varlığından bile emin değilsin

8. 2 Ocak 2010
  9. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    iyi pişmiş olduktan sonra bu gibi ürünlerinde yenebileceğini düşünüyorum. sonuçta her öğün yemiyorsun ya..

10. 2 Ocak 2010
  11. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    :nazar:bişi olmaz bende yedim ve şuan çok sağlıklı bi oğlum var:nazar:

12. 2 Ocak 2010
  13. prenseshanim

prenseshanim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doktorum bana sucuk yasak demişti ama pastırma konusunda bişey söylemedi...ama pastırma yenebilir diye düşünüyorum

14. 2 Ocak 2010
  15. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benim doktorum güvendiğin marka olursa çiğ bile salam sucuk sosis yiyebilirsin dedi. zaten yanlış bilmiyosam hamile kaldıktan sonra kanından toksoplazma diye bir test var ona bakıyolar hayvanlardan geçen bir hastalık varmı diye.

16. 2 Ocak 2010
  17. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasın dediği gibi güvenilir bir marka olursa ve çok iyi pişerse sorun yaratmaz bence.

18. 2 Ocak 2010
  19. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende 32 haftadayım hiç yemedim hamileliğin başından beri ama dün canım çok istedim ve ekmek arası sucuk ve ola içtim.sonra pişman oldum ama ne yapayım çok caım çekti.zaten tuzlu yasak,şeker çıktı şeker de yasak sucuk salam da yasak yani ne yesek bilmiyorum ki.:kedi:ama bebeğimi çok seviyorum Allahım hepsini korusunopuyorumnanaktan