hamilelikte pilates

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sinem81 tarafından 26 Ekim 2009 başlatılmıştır.

26 Ekim 2009
    Konu Sahibi : sinem81
  1. sinem81

sinem81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar hamileyken pilates yapan var mı aranızda?

2. 27 Ekim 2009
  3. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Evet canım ben yapıyorum bir kaç gün oldu başlayalı.

4. 27 Ekim 2009
  5. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Okan Bayülgen'in eşi Şirin Ediger'i yoga yaparken fotoğraflarını çektiği bir kitap var. "Hafta hafta hamilelik yogası ve meditasyon" kitabı aldım ama hiç uygulamadım. Araştırdığım kadarıyla yogayı daha çok öneriyorlar gibi geldi bana. Birde plates yaparken muhakkak bir eğitmen, danışman eşliğinde yapılmalı diye düşünüyorum.

6. 27 Ekim 2009
  7. pmta

pmta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 24 haftalıkken pilatese başladım ve çok faydasını gördüm.Haftada 3 gün 1 er saat hoca eşliğinde yaptım.Ağrılarım azaldı.Vücut yorgunluğumu büyük ölçüde aldı.Psikolojik olarak da çok iyi geliyor.Hele bir de masa başında çalışansanız dolaşım sistemine de çok iyi geldiğini düşünüyorum.Mesela kabızlık sorunum ortadan kalktı.Kilo alma hızım yavaşladı.Üstelik bebeğin gelişimi çok iyi.Şu anda 34+4 haftalık hamileyim.Doktorum son güne kadar yapabilirsin demişti ama iş yoğunluğundan bırakmak zorunda kaldım..Ama hamilelik pilatesi çok farklı arkadaşlar.Mutlaka eğitmen gözetiminde yapın.cd den filan yapmak tehlikeli olabilir

8. 28 Ekim 2009
  9. ezgicanan

ezgicanan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende yapıyorum, hamile kalmadan önce hem yoga hemde pilates yapıyodum. Yoga için ders alıyordum, ama pilatesim iyi uzun yıllar yaptım. Bir ara eşimle akşamları yapıyoduk. O yüzden hamileliktede rahat yapabiliyorum. Ama benim bildiğim doğumdan önce bu hareketleri yapmıyorsanız hamileyken yapmanın zararlı olduğu. Ve de çok dikkatli olmak gerekiyor. Bazı hareketler 4. aydan sonra yapılmaması gerekiyor. Bu yüzden kitapcılarda DVDler satılıyor. ben DNRdan 11ytl almıştım.Adı prenatal pilates/yoga diye geçiyor. Dikkatli olun arkadaşlar, basit gibi görünsede bazı hareketler herkes için uygun olmayabiliyor. Mesela benim bebeğim rahimde bir damarın üzerine yerleşmiş durumda. Ne zaman ıkınma yada karın kareketi yapsam kanamam oluyor O yüzden ben karın egzersizlerini direk atlıyorum. Doktorunuza danışıp herhangi bir engelin olmadığından emin olmanızı tavsiye ederim.

10. 29 Ekim 2009
  11. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben de hamile kalmadan önce yapıyordum ama bıraktım zaten sorunlu bi hamilelik geçirdim o yüzden devam etmedim...........

12. 5 Haziran 2012
  13. CaNaY177

CaNaY177 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba,

ben 17 haftalık hamileyim ve bu hafta bir yerde hamile pilatesine başladım ve çok memnunum. Bakırköyde yeri de ulaşıma araçlarına çok yakın:) başlamadan önce çok araştırdım. önemli bir süreç ve bilinçli kişilerin kontrollünde yapılması gerektiğini düşünüyorum. ve çok tecrübeli bir eğitmeni var. Herkese tavsiye ederim:)

14. 21 Ekim 2013
  15. zhdblgl

zhdblgl Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hamilelikten önce pilates yapıyordum doğumu kolaylaştıracağını duydum devam etmek istiyorum, adana ceyhan da yaşıyorum bilginiz varmı burada pilates eğitimi verebilecek biri