Hamilelikte pilates

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve we_ra tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : we_ra
  1. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,

Hamileliğimden önce pilates yapıyordum. (24 haftalık hamileyim) Kısa bir süre önceye kadar tekrar başlamıştım. Rahatsızlığım dolayısıyla bıraktım. Tekrar yapmak istiyorum. Ebru Şallı Dvd çıkarmış duyduğum kadarıyla.. Alan, yapan var mı? Hamilelikte pilates hakkında düşünceleriniz neler?

2. 25 Ekim 2010
  3. INZ

INZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar,ben hamile platesi yapmadım ama hamile olduğumu bilmeden plates yaptım,arkasından da kanamalarım başladı daha doğrusu kahverengi lekelenmeler geldi..rahim ağzında polip çıktı..sebebi o mudur bilemem ama yaptğım sırada karnımda batma hissetmiştim kendimide suçluyorum:kedi: Çok gerek duyuyorsan da yapmaya bildiğim kadarıyla acıbademde hamile platesi yaptırıyolar..

4. 25 Ekim 2010
  5. boncuk10

boncuk10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    canım ben de hamilelikten önce hergün pilates ve 5 km tempolu yürüyüş yapıyordum.hamıle olduğumu 5 haftalıkken öğrendım,yanı o ilk 5 hafta bilmeden yaptım.Çok şükür hiç bişi olmadı ama hamıle olduğumu öğrenır öğrenmez bıraktım zaten doktorum da yürüyüş dışında bi spor önermedı.şu an 25 haftalığım yapmayı düşünmüyorum pilates,zaten tüm gün çalışıyorum arada yürüyüş de yapmaya çalışıyorum bi de pilatesi sokarsam bu tempoya erken doğururum mazaallah:)

6. 26 Ekim 2010
  7. INZ

INZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ay Allah korusuuunnnnnn:)

8. 26 Ekim 2010
  9. boncuk10

boncuk10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    amin cnm Allah kımseye öyle bi sorun yaşatmasın tabı de işte bı uzman eşliğinde yapma imkanın yoksa tehlıkelı olabilir pilates.
    Aslında doğru yapılabilse faydası da çok buyuk doğumu da kolaylaştırıyo ama işte en ufak bi hatanın da bedelı ağır olabilir,en iyisi hergun tıpış tıpış yurumek:)

10. 12 Kasım 2010
  11. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    pilatesi daha önce hiç yapmamışlara zaten hamilelikte önermiyorlar..bende önceden yapıyordum almayı düşünüyorum..ilk 3 ay hiç bir şekilde egzersiz önerilmiyor..eğer düşük tehlikeniz yoksa sağlıklı bir hamilelik geçiriyorsanız ve öncedende yapmışsanız hamilelik pilatesi yapabilirsiniz..zaten normal pilates gibi olmuyor..daha yavaş,genelde rahatlatıcı,kolay doğum yapabilmek için belirli kasları çalıştırıcı ve bel güçlendirici hareketler yapılıyor..ben yapacağım

12. 12 Kasım 2010
  13. Paradise

Paradise Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hamilelikten önce pilates yapmayanların hamileyken yapması yasak kızlar hamilelikten önce yapıyorsanız çok hafif hareketlerini yapabilirsiniz belki:.

Hamile bir Anne ve balliceviz bunu beğendi.
  14. 12 Kasım 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar ben hamilelikten once yapmadim ama simdi yapiyorum hoca esliginde zaten cok basit hareketlerle sirt ve kalca agrilarina iyi gelsin die hedeflenerek yaptiriliyor ama kendiniz yapmayin bence hoca esliginde olmali. bir de 18 haftayla sekizinci ay arasi izin veriliyor.

16. 12 Kasım 2010
  17. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Herhangi bi problem yoksa hamile pilatesini öneriyolar.Benim doktorum da sırt ve bel ağrılarına iyi geldiğini hamilelikteki duruş bozukluğuna faydası olduğunu söylemişti.Ama gideceğin yeri iyi seç demişti.Özellikle hamile pilatesi olması lazım.

MelisAoglu bunu beğendi.
  18. 16 Aralık 2010
  19. ohcanimadeysin

ohcanimadeysin ♥pamugum ve prensesim ♥ Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    21 aylık kzıım fırsat verdikçe yapmaya çalışıyorum genelde uyku saatine denk getirmeye çalışıyorum.gerçekten belimi sırtımı rahatlattı ama normal pilatesle alakası yok,sadece bel kol bacak çalışıyor sıkılaştırıcı değil normal pilates gibi..kilo almamaya pek etkisi olacağını sanmıyorum bu hareketlerin..yürüyüş yapılmalı kesinlikle yanında