Hamilelikte rahimde agri

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gundogmadan tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : gundogmadan
  1. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba Arkadaslar 15+2 gunluk hamileyim cok sukur. rahimde hep bir sizi hissediyorum gun ici bircok kez. ilk uc ayda hep oluyordu rahim buyuyor diye rahattim tamam simdi de rahim buyuyor ama niye bu kadar sIk hissediyorum bu agri sizi gb tam da ifade edemedigim duyguyu. doktorum kontrolde her sey yolunda diye olabilir diyor, acaba duzgun ifade mi edemiyorum:KK43:( sizde boyle bir durum oldu mu? eskiden yumurtlama gunlerimde olurdu buna benzer bir sizi. hamilelikte rahimde genisleme nedeiyle agri sizi olabilirmis ama surekliligini beni dusundurmeye basladi. tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Son düzenleme: 25 Ekim 2010
  2. 25 Ekim 2010
  3. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar yok mu fikri olan:KK43:(

4. 25 Ekim 2010
  5. selmel

selmel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba malsef bazı gebelikler böyle ağrılı sancılı geçiyo ilk gebeliğimde hiç böyle bi problemim yoktu.şuan bende 26 haftalılk gebeyim halen daha ara ara sancılarım oluyo banada doktorum bi problem olmadığını söylüyo ama hep yüreğim ağzımda başlarda düşükmü yapıcam diye korkardım şimdide erken doğum yaparmıyım tedirginliği var gebelik kolay bi süreç değil doktorların söylediğini yapıp pozitif düşünmeye çalışmalıyız:1rolleyes:

6. 25 Ekim 2010
  7. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    selmelcim bende korkuyorum aynen senin gb 20haftadan sonra olursa erken dogumdan korkarim die dusunuyorum zaten zar zor elde edilmuis bir gebelik bir de 12 haftalik kaybim var oncesinde yani pskilojisi hic normal bir hamile degilim normaldede:KK43:(
    Allah hepimize saglikla kavusmayi nasip etsin yavrularimiza.

8. 25 Ekim 2010
  9. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar sadece iki kisimiyiz bu agriyi ceken?

10. 25 Ekim 2010
  11. LaL

LaL Hayallerim var benim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canim tedirginligini ve korkunu iyi anliyorum ancak insan bazi sorularda cevapsiz kaliyor.. 26 haftalik hamileyim biri bitip biri basliyor hergun bi farkli yerim agriyor. Erken dogum riskim var kasilmalarim var.. Biraz da sizi oluyor doktorlar bebek buyudugu icin diyorlar.. Senin gibi ilk donemlerde de cok sizim vardi ama sana iyi yada kotu bisey diyemem ki, her bunye farkli oluyor. Allah bebegine ve sana saglik versin. Moralini yuksek tut korkulacak bisey yoktur insallah..

12. 26 Ekim 2010
  13. gundogmadan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Lalcim tesekkur ediyorum kendine cok dikkat et, vaktinde saglikla huzurla kavusun bebisinle Insallah hepimiz.
    ben soruma cevaptan ote bu durumun aslinda cok sIk karsilasildigini duydugum icin ucuncu aydan sonra da rahim genislemsinden dolayi agri sizi hisseden arkadaslarimizin tecrubelerini merak ediyorum.

14. 26 Ekim 2010
  15. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Bende ilk 3 ay agri sizi yoktu, sadece kokuya kar$i hasasla$mi$tim. Onlar bitti..
    16ci haftaya kadar her$eyim iyi gitti. Sonra karnimda biçak saplantilari oldu dönem dönem, sonra adetim olcakmi$ gibi farkli bi kaslk agrisi...
    Hep degi$ti yani bende olan $eyler.

Mesela $uan 27ci haftadayim ve 20 li haftalara girdigimde bel agrilarim çogaldi, sonra bacagima giren kramplar (bu da magnesium um azalmi$ ondan dolayi olmu$, $imdi hap kullaniyorum) bunlar bitti.

Farkli bi kasik agrim var benimde $u siralar. Bebek büyüdÜkce baski büyüyor ve karnimi tutarak kalkip oturuyorum felan. Geceleri yatarken karnimda ki kaslari hissediyorum dönerken felan. Yani gün gün degi$iyor...

Incecik bir bayanmisin? Belki rahmin dardir.. her hafta her gün bebi$ büyüdükce o da büyüyor ve onu hissediyorsundur. Sen yine de kontrollerinde doktoruna söyle agrilarini anlatmaya çali$ ve için rahat olsun. Her hamile bayanin kasiklarinda ve rahminde agri hisettiklerini duyacaksin. Kimisi o aciya dayaniklidir pek üstünde durmaz, bazisi o agriyi daha çok hissediyor da olabilir.

16. 26 Ekim 2010
  17. ilenia

ilenia 3 melek annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ne bulanti ne kusma ne halsizlik ciddi bir sekilde bunlardan yakinmiyorum tek derdim hamile oldugumu ögrendigim andan beri kasiklarda ve belimdeki agrilar cok agrim var halada cekiyorum normal mis hatta 2 gün önce yogun kanamayla acile gittik bebisim sükür iyi ama ben korkuyorum.Simdi uzattik ayaklari yatiyoruz artik..Kanaman yoksa agrilari cok takma kafana derim canim.Rahim büyüyor organlar yer degistiriyor ve bazi bayanlarda sanci daha fazla oluyor ...Allaha emanet bebislerimiz..

18. 26 Ekim 2010
  19. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benzer şeyleri mi yaşıyoruz bilmiyorum ama benim bundan 2-3gün önce böyle bir ağrım başladı.
    sanki her an doğuracakmışım gibi hissediyorum, rahimde hareket ediyor gibi geliyor yani yukarılarda değil de çok aşağılarda. hatta gece oturdum ağladım bu ağrı yüzünden.
    internette biraz araştırdım. bebek 24.haftaya kadar aşağılarda hareket edebilir,24.haftadan itibaren yukarıya çıkar yazıyordu.
    ben perşembe günü doktora gideceğim bu konuyu sormak için. Buraya da yazarım artık söylediklerini.