hamılelıkte reflu:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve recell tarafından 16 Eylül 2009 başlatılmıştır.

16 Eylül 2009
    Konu Sahibi : recell
  1. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5,5 Aylik hamileyim ve inanilmaz mide yanmasi cekiyorum hatta dun bu yuzden uykumdan uyanip aciyla kustum:KK43: halada midem cok kotu..

2. 16 Eylül 2009
  3. pumpkins

pumpkins Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun canım,bende 23 haftalık hamileyim ve aynı sıkıntıyı bende çekiyorum,su bile içemiyorum bu yüzden,bana gaviscon şurup vermişti doktorum,çok dayanamazsam ondan alıyorum,sende doktoruna danışıp ilaç kullanabilirsin,bu sıkıntıyı çekicez malesef,kurtuluşu yok.

4. 16 Eylül 2009
  5. filiz_onur

filiz_onur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 33. haftanın içindeyim 2 hafta öncesine kadar pek şikayetim yoktu, ama artık bebek baskı yaptıkça midem yemek borum kavruluyo. bu gece uyuyamadım o yüzden. başımı yastığa koyunca coşuyo. 2 yastıkla yatıyorum bazen daha iyi geliyo. Allah hepimize dayanma gücü versin, bebeklerimiz için katlanıcaz...

6. 16 Eylül 2009
  7. recell

recell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewt gaviskon aliyorum ama o bile fayfa etmiyorr:KK43:

8. 16 Eylül 2009
  9. Karpuz

Karpuz Meleğimm Yanımda... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende fazla reflu olmadı canım oldugu sıradada gaviscon içtim hemen kestı yedıklerıne dıkkat et belki faydası olur gerı gelmesını etkıler bıde malum 2 yastıkla fılan yat belki iyi gelir :)

10. 16 Eylül 2009
  11. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    cok kotu bir durum bunu en iyi bilenlerden biriyim...hamileligimin ilk 5 ayi felaket gecti mide bulantisi kusma ve yanma...tam gecti derken yine basladi 36. haftamdayim ve hala devam ediyor hele bu aralar iyice beter bir hal aldi...insallah seninki yakinda gecer....

12. 14 Ekim 2009
  13. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    32 haftalik hamileyim. daha once mide yanmalarim oldu ama hafifdi. 2 gundur bu ne kizlar ya bogazimi biri SIKIYor sanki yanma girdigi an ayyyy ne feci bir sey Allah'im bu reflu dedikleri sey yaa. alt uts oldum iyice. sikayet de etmek istemiyorum ama dayanamiyorum yanmalar sirasinda.ne yapsam gecer bu yanma??? çok igrenc bisi yaa

14. 14 Ekim 2009
  15. ChoqSeqeR

ChoqSeqeR hayırlısını nasip et ALLAHım Üye

Beğenildi:
    1.145
    Ödül Puanları:
    238
    bu durumu iyi bilirim hamilelikte gaviscon içmeden yatamazdım sabah akşam içerdim geceleri de başucuma 1 bardak ılık süt koyardım yanma oldukça 2 yudum içerseniz kesiyor sabaha kadar 1 bardak süt biterdi bazen
    bir de yastıklarınız biraz yüksek olmalı kızlar
    Allah kolaylık versin

16. 14 Ekim 2009
  17. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bende 20 haftalık hamileyim.reflü problemi bende de var.Rennie duo içiyorum ve çok iyi geliyor.prospektüsünde bebeğe hiç bir zararının olmadığı yazıyor.doktorum yazmıştı zaten.sizede tavsiye edebilirim.

18. 22 Ekim 2009
  19. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimde reflüm var 11 haftalık hamileyim çok şükür çok yanmam olmadı sadece baharatlı kızartma yediğim zaman olurdu bende dikkat etmeye çalışıyorum daha ilaç kullanmadım doktoruma yazdırdım olur diye şimdilik yok inşallah ileryen zamanlarda olmaz birşey.