hamilelikte Reflü

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nobility tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : nobility
  1. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar. ben iki haftaya yakın bir süredir bu dertten muzdaribim. aynı sorunu yaşayanlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi? siz neler yaptınız? ilaç kullanmadan ne yapabilirim ve en kısa zamanda geçmesini istiyrm. uzun süreli olmayan bir tedavi şekli yok mu :KK43: :sinifsinif:

2. 24 Kasım 2009
  3. _BERAY_

_BERAY_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ben sabah aç karnına ilaç alıyorum mide ilacı

4. 24 Kasım 2009
  5. Esmer Gxuxlcin

Esmer Gxuxlcin ♥αℓуα ∂υ&#9 Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    Oyhh oyyyhhh, benim canimi yakan en büyük sorunlardan biri bu reflü..
    Suan 39 haftalik hamileyim ve hamileligim boyunca öldürdü beni bu konu.
    Bebegimin ayaklari da uzun oldugundan,direk mideme baski yapiyor, bu baski sonucu mide asid kapagi acilip yemek boruma sicriyor asidi ve ordan da agri teee kulagimdan cikiyor, Allah'im bu kulak agrisi bogazimin yanmasi, mide agrilari, öldürdü beni inan!
    Doktorum, Reniie adindaki emme tabletini verdi ama nafile, birazcik dindiriyor ardindan banamasin demiyordu.
    Ilik süt, ilk zamanlar iyiydi ama artik oda fayda etmiyor, hatta su son haftalarda onuda kabul etmiyor midem eksitiyor ve istifra ettiriyor..
    Ama sana önerecegim sey, tabiki de ilk önce doktorunla konusman ve ardindan süt ve Renie hapi yada surubu..
    Allah yardimciniz olsun, ben cok cektim bu acidan insallah sizler daha cekmeyin..

6. 24 Kasım 2009
  7. gokceb

gokceb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    of bende de aynı sorun basladı, boğazım ve midem yanıyor sürekli:KK43: yarın doktoruma sorucam ben de

8. 24 Kasım 2009
  9. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar maalesef bunun öyle şıp diye bir tedavisi yok.
    Ben de 3. aydan beri çekiyorum bu illeti, şu an 27. haftadayım ve iyice tavan yaptı:KK43:

Doktorum Rennie nin şurubunu verdi, o biraz rahatlatıyor. Bunun dışında yanma yapan yiyeceklerden elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum.
    Bana özellikle bulgur, turşu, baharat ve tatlı dokunuyor..Aksi gibi hepsi de pek sevdiğim yiyecekler:KK43:

10. 24 Kasım 2009
  11. kornelya

kornelya Elvin&Elvan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim hamilelikten önce vardı, hamile kalınca durmuştu ama son iki haftadır hortladı gene:KK43: önceden ılık iki çorba kaşığı içiodum, daha fazla deil, bastırıodu. şimdi gene yapıorum ama eskisi kadar etkili olamıo. istersen dene belki sende işe yarar. bende doktor randevumu bekliorum dört gözle

12. 24 Kasım 2009
  13. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ılık iki çorba kaşığı ne içiyodun?

14. 24 Kasım 2009
  15. tcoban

tcoban Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum doktorum bı ılac verdı sadece sabah bı tane ıcıyosun ama butun gun etkılı gercekten cok ıyı doktorunu danıs derım baska türlu cözulmuyor bıde bol bol sarı beyaz leblebı bıraz dındırıyorŞeniz

16. 24 Kasım 2009
  17. neptunee

neptunee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    amanın tek dertli bn diilmişim. bnmde 3 gündür boğazım tahriş oldu fena bi şekilde acıo. Reflü yüzünden farenjit olmşum. öksürürken göğsüm yanıo. dün ateşim 38 den aşağı inmedi bugün ateşim normal ama boğazımın acısı iice artı nefes alırken bile zorlanıorum doktor bna gaviscon die bi ilac verdi midemde herhangi bi sorun kalmadı öksürürken göğsümde acımıo rahatım ama boğazım çok acıo senağlama

18. 24 Kasım 2009
  19. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben pulcet, arı sütü ve arı poleni kullandım. Geçti :) Arada bir ekşime, hafif yanma oluyor ama o zamanda gaviscon yutuyorum biraz, çok daha iyiyim. Pulceti 2 hafta kullandım. Arı sütünü bitene kadar. Arı polenini de pulcetle kullandım.