hamilelikte saç kesimi...

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve EU3 tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Kızlar cahil bir insan degilim ama eski bazı inanışlara inandıgım olmuştur...hamilelikte saç kesimi zararlımı?
    saçlarımı kestirmem lazım fakat birileri aklımı karıştırdı hamilelikte saç kesilmez diye dogrumu sizce?

benneyaptımki

2. 11 Ağustos 2009
  3. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç duymadım böyle bir şey

4. 11 Ağustos 2009
  5. gonulll

gonulll Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    batıl ınanç var oyle.aklı kısa olur omru kısa olur derler..
    bende kestırmek ıstıyorum cok uzadı dıye ama yınede kestıremıyorum.ınandıgımdan degıl ama yınede kestıremıyorum.ınanmam cunku ben boyle seylere.sacım uzadı ama cokda rahatsız etmedıgınden suan ertelıyorum..

6. 11 Ağustos 2009
  7. EU3

EU3 Guest

işte benden ondan aklıma takıldı:KK43:saçımda çok kırık var ve kestirmem lazım off napıcam ben:KK43:

8. 11 Ağustos 2009
  9. EU2

EU2 Guest

kızlar allah aşkına bu batıl inancları kafanıza kim sokarki bilmem yok hamileken sac boyama yok kesme ...
    ya mantıken bi açıklamasını yapsanız bende inancam ama yok yok yok ...
    ben sacta boyattım sacta kestirdim hey allam bu kızların kafasını bu bulandıranları bi bulsam ....

10. 11 Ağustos 2009
  11. EU1

EU1 Guest

boya konusu ayrı kesim ayrı.. sonuçta boya kimyasal birşey ve deriden emilim gösterdiği bilimsel kanıtlanmış...doktorlar bile ne kadar organik doğal vs olursa olsun önermiyor. ama kesim işine inanmıyorum ben valla hamileyken saçlarım hem döküldü hem de çok kırıldı gittim kestirdim. çok şükür oğluşum 16 aylık canavar gibi. tüylerin uzunluklarıyla bebişin aklı orantılı olacaksa ağdada yapma kaş da aldırmakaydirigubbakcemile3

12. 11 Ağustos 2009
  13. EU2

EU2 Guest

hayır canım kimyasal baska tabiki kimyasalın belki zararı olabilir ama buna bu sebepten yaklaşmıyolar gene batıl olarak yaklaştıkları için yani ben onuda belirttim ...
    bende boyattım kestirdim hiç bişi olmadı cok sukur oglum maşallah delikanlı oldu 10 yasına geldi ...
    dedin gibi onu yapma bunu yapma maymın gibi dolaş ortalıkta hey allam -tatlicadiarzu-

14. 11 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

katıılııyorum gerçektende boyamak zararlıı zaten bilimsel olarak kanııtlanmıışş birşey...bende biliyorum fakat işşte hep büyüklerin inançlarıı falan insanıın aklıınıı karııştıırııyor...
    gidip kestiricem kıızlar çok saoluna.s.

16. 11 Ağustos 2009
  17. EU1

EU1 Guest

insan zaten hamileyken kendimi maymun gibi hissediyor:):):) yani en azından ben öyleydim.. bari kestirelim fön çektirelim makyaj yapalım.. gerçi şimdi makyaj da yapmayın diyorlar doktorlar. geçen tv'de izledim ünlü bir doktor gebelikte makyaj ve medikal estetiğe karşıyım kullanılan malzemelere çok dikkat edilmeli falan diyordu. saçma ya kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle yap. sen mutlu olki bebiş de mutlu olsun annesi git kestir:):)

18. 11 Ağustos 2009
  19. budapest

budapest ♥ღ°•.♥.•°ღ♥ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    36
    arkadaşım ben anlıorum seni, inanmak istemesen de "ya doğruysa?" gibi bi şüphe kalır insanın içinde. neticede kendini değil bebeğini düşünüyorsun o haldeyken. ama Allah cc. insanoğlunu daha yaratmadan ömrünün kaç gün olacağını, kaç defa nefes alacağını, kiminle evleneceğini yazmıştır. kaza,bela,musibetleri dualarımızla geri çevirebiliriz ama doğum,ölüm ve evleneceğin insan değişmeyen kaderdir. şimdi saç kesildi diye bebeğinin 90 yıl olan ömrü ne kısalır ne uzar canım. ne Kur'an-ı Kerim'de ne de hadis ve sünnetlerde böyle bir şeye rastlamadım, rastlayanı da duymadım. insanlar tarafından uydurulan bir şeye gerçekmişcesine bağlanmak,inanmak da şirktir, günahların en büyüğüdür. Sen tevekkül edeceksin,bebeğinin uzun ömürlü, hayırlı bi evlat olması için dua edeceksin, sonra da kuaföre gidip saçını istediğin gibi kestireceksin. Ama boya ve kimyasal yok, aman haopuyorumnanaktan