hamilelikte saç kestirme

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mitharas tarafından 3 Nisan 2009 başlatılmıştır.

3 Nisan 2009
    Konu Sahibi : mitharas
  1. mitharas

mitharas Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar merak ettigim birşey var hamilelikte saç kestirilirmi?
    bazı batıl inançlara göre hamilelikte saç kestirilmez neymiş çocugun aklı kısa olurmuş ömrü kısalırmış
    benim merak ettigim saç kestirmek bebegin gelişimini etkilermi hamilelikte saç kestiren ve bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirmi

2. 3 Nisan 2009
  3. fikirdelisi

fikirdelisi Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    ya sorma bende kestirecektim sacımı ama cevremdekilerin sacma hurafeleri yuzunden erteledim.ya inanmadıgım halde yinede aklımın bir kosesinde kalıo bisiler. oyle anlatıolarki bide şakkıdı

4. 3 Nisan 2009
  5. carpe_diem

carpe_diem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben internetten araştırdım, saç kestirmenin bir sakıncası yok. bende şu an 14 haftalık hamileyim. 12. haftamda kestirdim saçlarımı. saç boyatmanın zararı var ama saç kestirmenin yok.yengemde kestirmişi, tanıdığım bazı kişilerde.maşallah çocukları sağlıklı. benim ne annemler ne de kayınvalidemler karşı çıktı. bence tamamen batıl bi inanç.

6. 3 Nisan 2009
  7. cerensesil

cerensesil canım kızım melisim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canım bende saç vitamini çok alır o yüzden kestirmek lazım diye biliyodum.doktoruma sordum.bunlar sadece hurafe dedi.saçını istiyosan kestirebilirsin dedi.ama sakın boyatma dedi. ben kestirdim çünkü rahat edemiyodum.şimdi çok rahatım.

8. 3 Nisan 2009
  9. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben batılda olsa saçımı kestirmiyorum. uçları kırık kırık ama doğuma kadar kestirmeyi düşünmüyorum. daha önce bir hamilelik geçirdim ve bebeğimi kaybettim. o hamileliğimde saçımı kestirmiştim. onun etkisiyle bunda kestirmiyorum ...

10. 3 Nisan 2009
  11. prenses2020

prenses2020 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim saçlarım belime kadar uzun...ve 10 haftalık hamileyim......ben de doğuma kadar kestirmeyi düşünmüyorum....ne kadar batıl inanç deselerde ben açıkcası kestirmekten tırsıyorum.....hayırlısıyla bebişimi kucağıma alır almaz,o zaman kestireceğim.

12. 3 Nisan 2009
  13. mitharas

mitharas Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ya iki arada kaldım şimdi ben daha yeni hamileyim ve saçlarımı çoktandır kestirmek istiyodum uçları çok kötü oldu ama bu arada hamile oldugumu ögrendim ne yapsam şaşırdım 9 ayda bu saçlar çekilmez ki

14. 3 Nisan 2009
  15. Serzenish

Serzenish Ömrümün GülenYüzü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saçma ya bence.. tamamen batıl bir şey ben kestirdim saçlarımı bir kaç ay önce ne yani altı üstü bi kıl yığını bebeğimi etkileyecek.. Hem ne derler bilirsiniz neye inananırsan o olur :)

16. 3 Nisan 2009
  17. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hamilelikte ve doğum yaptıktan sonraki ilk dönemlerde saç bakımı zorlaşacak gibi geliyor bana..hamilelikte insan heleki son zamanlarda ağırlaşıyor zor olur diye düşünüyorum....bide saçları kurutma var eğer kurutma makinesi kullanılırsa zararlı kullanmassan baş ağrısı yapma ihtimali var...

bende saçımı boyatıp kestirecektim ama şu an yapamadım..ama ilerleyen aylarda kestiricem..belki röfle yaptırırım çünkü röflede dipler boyanmıyor ve deri temesi olmadığı için sakıncası yok diye biliyorum...

18. 13 Haziran 2010
  19. okur

okur elbet bir gün... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu sıcakta çok bunalıyorum 8,5 aylık hamıleyım çok terlıyorumm
    saçlarımı kestıreyım dedım kesecek kadın
    bebegın omru kısalır kestırme dedı çok bunaltıyor benı aslında ınanmam ama işte insanın aklında kalıyor