Hamilelikte "saçlar için turplu suyun" zararı var mıdır?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Ecexsximal tarafından 18 Kasım 2009 başlatılmıştır.

18 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Ecexsximal
  1. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Kadınlar Kulübü Forumu'nun en ünlü topiklerinden biri de Güzellik bölümündeki "Saçların hızlı uzaması için turplu su" topiğidir eminim... Bu gün ilk defa uyguladım... Ama içime bir kurt düştü nedense... Çünkü 2 saat turplu su saçta kalıyor... Tamam doğal bir sebze... Ne zararı olabilir ki diye düşünmedim değil... Ama ilginçtir bu uygulamadan 2 saat sonra idrarımda turp kokusu algıladım... Ve bu beni korkuttu...

Arkadaşlar bunun ve buna benzer uygulamaların bebeğe zararı olur mu acaba? Hamilelikte zaten çok fazla dökülen saçlarımız için bir şey yapamayacak mıyız?

Ve bir takım yağ çeşitlerinin -badem,defne yağı vs.- harican kullanılmasının sakıncası olabilir mi?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevaplamadan geçmeyin... :enbuyukkk:

2. 18 Kasım 2009
  3. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    hamilelikte zararli olurmu bilmem ama cok denenmis bisiy degilse deneme canim..ben simdiye kadar neler duydum neler yok sarimsak sür yumurta sür falan..belki ters bi etki yapar sacina...benimkilerde cok dökülüyor daha doguma 16 hafta var ne yapcam bende bilmiyorum..

4. 3 Haziran 2010
  5. cicek1983

cicek1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bitki deyip geçmeyin sakıncalı olabilir