hamilelikte şeker tarama testi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve minikfasulye tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : minikfasulye
  1. minikfasulye

minikfasulye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar, ben 21 haftalık hamileyim. dün doktora gittim, tok karna ( biraz kahvaltı yapmıştım) 50 gr şeker yüklemesi yapıldı. bir saat sonra kan verdim. sonuç 95 çıktı. 140 ın altında olduğu için doktorum problem yok dedi ama düşük çıkması da acaba problem mi diye ben düşünmeye başladım. yani tokluk kan şekerim 95 ise bu aşırı mı düşüktür. neyi gösterir, bilgisi ya da tecrübesi olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim...sağlıklı-huzurlu günler..

2. 2 Şubat 2010
  3. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım cok dusuk degıl... doktorun da normal demıs endıselenme bence.
    ben yuksek sekerden dıyet yapıyorum kontrollu gıttıgı zamanlar 90-115 arası cıkıyor ne normal kabul edıyor doktor.

4. 2 Şubat 2010
  5. nazendam

nazendam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun cnm öncelikle bende yüksek şekerden dolayı diyet yapmaya çalışıyorum ama pek uygulayamıyorum galiba:çok üzgünüm: evde kendim şekerimi ölçüyorum 130 larda çıkıyor genelde.35 haftalık hamileyim şuana kadar şekerden dolayı görülen bir problem yok ama genede çok tedirginim.sen nasıl bir diyet uyguluyorsun yazarsan sevinirim

6. 2 Şubat 2010
  7. AySay

AySay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Benimde açlık 75 tokluk 95 çıkmıştı. Bir problem yok. Merak etmeyin.

8. 2 Şubat 2010
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım 130 da cok yuksek degıl ama az daha duserse cok ıyı olur senın ıcın.
    ben aslında cok lısteye baglı degılım son zamanlarda kendım ayarlıyorum artık.
    beyaz ekmek yerıne kepek ekmek yıyorum.
    fast food abur cubur bakkal urunlerı kola falan tuketmıyorum.
    seker yok ıctıgım seylerı sekersız ıcıyorum.
    yag katı yag cok az kullanıyorum genelde sıvı yag. salataları yagsız yapıyorum.
    kızartma yemıyorum.
    etler haşlama yada ızgara.
    bı ogunde makarna yıyosam ekmek kesıyorum. pırıncte seker cok oldugundan genelde bulgur yemeye calısıyorum.
    sut yogurt ve peynırı yarım yaglı alıyoruz.
    sabahları normal bı kahvaltı.acık cay,3 dılım ekmek,peynır,zeytın,haslanmıs yumurta,domates,salatalık.
    oglen ve aksam yemeklerınde corba,salata,et sebze yada baklagıl normal yemek yanı kızartma olmasın cok yaglı olmasın yeter. haftada 1-2 kerede balık. oda fırında yagsız pısırıyorum.
    gunde 3 ara ogun de de meyve. ornegın 1 elma 1 mandalına falan.
    3-4 tane cevız atıyorum her gun agzıma bebek ıcın faydalı oldugundan...
    boyle yanı kafama gore ayarlıyorum cok olcusu olcusune sadık kalmıyorum aslında.
    arada kacamak yaptıgımda oluyor olmuyor degıl canım bısey cok ısterse yıyorum ne yaLAN SOylıyım ama o gun baska bıseylerı kesıyorum yada hareket edıyorum yakmak ıcın...

10. 2 Şubat 2010
  11. o1nesli35

o1nesli35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de 180 çıktı, 27 haftalığım.doktorum diyet yapmamı istedi,şekere dair hiçbir şey,hamur işi yemiyorum. şekerli olarak günde sadece bir elma yiyorum o kadar, öyle zor bir şey ki hamileyken diyet yapmak ve bir de ikiz bebek bekliyorsan. Bence şekeri düşük ve normal çıkanlar hiç üzülmesinler, istediklerini yiyip hamileliğin tadını çıkarsınlar

12. 2 Şubat 2010
  13. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim 50 grm da 138 cikmisti pek yuksek olmamasina ragmen doktor ac karnina 100 gr lik seker yuklemesi istedi.. onda butun degerler normal cikti allah a sukur///
    doktorun normal dediyse bi sorun yoktur yoksa neden soylemsin ki

14. 2 Şubat 2010
  15. dlkkcr

dlkkcr Yorgunummmm Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bugun aldım sonucu 50 lik şeker yüklemesi sonucum 196 çıktı,yarın 100 lük şeker yüklemesi yapılacak.Zaten doktorda felaket tellalı gibi,moralimi bozdu senağlama sadece diyet yeterli olur inşallah

16. 3 Şubat 2010
  17. nazendam

nazendam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tşk ederim canım cevapladığın için:CüvCüv: bende aynen kendi çapımda dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen yüksek çıkıveriyor neden bilmiyorum.inş.sağ salim kucağımıza alırız bebişlerimizi:KK46:sonrasındada bunun acısını çıkartırız fazlasıyla yani ben öyle yapacağım en azından tatlıya hasret kaldım bol bol tatlı yiyeceğim ve hamileyken almadığım kiloları doğumdan sonra alacağım galibabilmiyorumkismile