Hamilelikte Şeker yüklemesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Pamik_PrenSes tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : Pamik_PrenSes
  1. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar ben 25 haftalık hamileyim haftaya kontrolüm var sanırım şeker yüklemesi yapıcaklar

yaptıran varsa bana bilgi verebilirmi.İçirdikleri şekerli su mu yoksa daha değişik bi ilaç

tarzında bişeymi ?? Bİrde şeker yüklemesi giderken limon al yanına diyenler var bunun

sebebi verdikleri suyun tadının çok kötü olması sanırım akannehir neyse görüşleriniz

için önemli yardımcı olursanız sevinirim hanımlar...

2. 4 Mart 2010
  3. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım verdikleri sıvı normal içme suyuna atılan bol miktarda beyaz şekerden başka bir şey değil,eğer tatlı yemeyi seviyorsan çok içini kıyacağını sanmam,limonu da ilk defa duydum galiba onu söyleyenler tatlı ile arası pek iyi olmayan kişiler ;:)

4. 4 Mart 2010
  5. onurdan

onurdan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ,şeker yüklemesinde içilen su mideyi çok bulandırdığı için limonun işe yaradığını bana da bir laborant arkadaşım söyledi o suyun içine bir ya da yarım limonu sıkarsan daha rahat içebilirsin.Bu limon olayını çok özel yerller yani özel hastaneler ya da özel klinkler işini iyi bilenler o suyu çine limon sıkılmış halde getiriyormuş.Mide bulantın varsa bence dene derim.

6. 5 Mart 2010
  7. aysenur41

aysenur41 Hoşgeldin bebişim.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 28 haftalık hamileyim.banada yaklaşık 2 hafta önce şeker yüklemesi yapıldı.gerçekten tadı bağıyo insanın içini.bir şişe suyu zor içtim.

8. 5 Mart 2010
  9. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.kimyager evet canım pek tatlıyla aram yok kaydirigubbakcemile3 o yüzden limon götürsem yanımda iyi olur malum benim bebek kız devamlı ekşi yiyorum :)

10. 5 Mart 2010
  11. yeniannecik

yeniannecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana içirdikleri su kendinden limonluydu ve içimi çok rahat oldu.sonrasında problem yaşamadım

12. 5 Mart 2010
  13. esssraaa

esssraaa minik kurabiyenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    şeker sevmeyen biri olarak benim midemi bulandırmadı..ama benim gittiğim yerde iki bardağa bölüp öyle verdiler,tek seferde içsem kötü olabilirdi belki..
    valla kan vermek bana daha zor geldiği için şekeri umursamamış da olabilirim kaydirigubbakcemile3

14. 5 Mart 2010
  15. Pamik_PrenSes

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet kan vermekten bende korkuyorum esracım :)) başım dönüyor hemşire alana kadar iğne fobisi var bendede nasıl epidural aneztesi yaptırıcam bilmem o iğne daha büyük olur heralde akannehir

yeni annecik bazı hastanelerde limonlu veriyolarmış seninde gittiğin yer de iyimiş hastayı düşünüyorlar ne güzel ama bana nasıl geliceğini pek kestiremediğim için ben alayım limonunu ne olur ne olmaz kaydirigubbakcemile3

16. 5 Mart 2010
  17. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    eğer baklava gibi şerbetli tatlıları yiyebiliyorsanız limona gerek yok :)) ama içiniz kalkıyorsa mutlaka limon götürün yanınızda.

18. 5 Mart 2010
  19. smufy

smufy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşımın çalıştığı laboratuvarda yaptırmıştım şeker yüklemesini. Plastik bir bardakta sarı bir su getirdi ve bir dikişte içmemi istedi. Öyle de yaptım. Tadını daha kötü bekliyordum ,limonata gibiydi, öyle beğendim ki "arkadaşım, varsa bir bardak daha rica edebilirmiyim" dedim. Tatlı olarak mideme giren en son şey, o su oldu. Şeker çıktı :S