hamilelikte sigara içen varmı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve serpil2 tarafından 28 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Ekim 2007
    Konu Sahibi : serpil2
  1. serpil2

serpil2 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar merhaba, ben 5 haftalık hamileyim, günde 1 pakete yakın sigara içerdim hamile olduğumu öğrendikten sonra günde 3-4 tane içmeye başladım,bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum, aranızda bunu başaran oldumu, ve de nasıl başardınız, bana yardımcı olabilirmisiniz

2. 28 Ekim 2007
  3. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    merhaba serpil.bende 6 haftalık gebeym.hamile olmadan önce günde 10 tane falan içerdim.öğrendikten sonra 3 tane içiyorum.biri türk kahvesiyle tabi..zararlı oldugunu bilsemde duramıyorum.bırakamam gibi geliyor ama umarım tiksinirim!aslında 10 ve fazlası zarar veriyor diye duydum.kimi doktorlar şiddtle karşı çıkarken kimisi hiç bırakamayanlara en fazla üç diyorlar..lişisel tercih tabi..

4. 28 Ekim 2007
  5. SERNANAZ

SERNANAZ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar bende içiyorum sigara napacaz bilmiyom.bırakamıyorum da canım istiyor.abartmıyorum bazen 5 i buluyor ama çok sinirleniyorum içiyorum

6. 28 Ekim 2007
  7. Zeos

Zeos Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yapmayın kızlar yaaaa.bebeginizin saglıklı bi birey olması için SİGARAYA HAYIR.ben bebek düşünüyorum eşim aralıkta geliyor.ve ben şimdiden hazırlıklara baslayıp sigarayı bıraktım.önemli olan beyinnde bitirmek.ama itiraf edeyim bazen okulda arkadaslar icerken canım istiyo haftada 1tane içiyorum:utangac:

keremre34 bunu beğendi.
  8. 28 Ekim 2007
  9. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    valla bravo sana kumralım;nasıl haftada bire düşürdün??içsem bebiş bogulcak:KK43:içmezsem ben boğuluyorum!kötü ama ne yapayım?sakız falan çiğnersem günde 3 gerisini sen düşün..bide sen hazırlıklısın o yüzden olabilir..bizim bebek kazayla oldu:)kızmasın kimseee...olmuyooo

10. 28 Ekim 2007
  11. buket:d:d:d

buket:d:d:d Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar ben henüz hamile değilim ama bende günde 1 pakete yakın sigara içiyorum bırakmaya çalışıorum amaa malelesef o benii bırakmıyorr...eltimin 2 yaşını doldurmuş bi kızı varr hamilelik sırasında ilk aylardaa 1-2 tane sigara içiorduu ve daha sonraa bazı nedenlerden dolayı daha sonraa bu 1-2 tanee çoğaldııı vee belkii 1 paketee yaklaştıı bebeğii sağlıklıklııı doğduu amaa ilk aylardaa nefes almasındaa biraz zorluk yaşandı hırıltıları vardı sigaradan kaynaklanıoo dendii ve daha sonraa kendiliğinde geçtii şuan maşşallah sapa sağlam ama sizz genedeee içmeyinn bencee gündee 4-5 tane önerioo doktorlar bir sigara tiryakisi olarak bence odaa çok...konuşuorum ama bakalım ben hamilee kalıncaa ne yapacağım zor olacak amaa bırakmmak zorundayızz:KK46:

12. 28 Ekim 2007
  13. cilemsin

cilemsin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende 7 haftalık hamileyim 4 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu 4 haftalıkken 1 paket içiyordum tabi bulsam fazlasını içiyodum şimdi azaltmaya çalışıyorum ancak 4-5 arasına düşebildim ama içim hiç rahat değil korkuyorum bebişime bişey yapmaktan ama bende bırakamıyorum hamilelik acayip stres yaptı bana sizdede aynımı acayip sinirliyim allah sigara içenlerin yardımcısı olsun bide evde yalnızım aliem ankarada eşim var oda içiyo oda bırakamıyo evde kalabalık olsak eminim bırakırız diye düşünüyorum belkide yeni uğraşlar:uhm::çok üzgünüm:fisfisfis

14. 28 Ekim 2007
  15. Zeos

Zeos Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım bebişimin saglıgı için herşeyi yaparım.beyinde bitiyo herşey aslına bakarsan mayısta sigarayı bıraktım.sigaranın etkisi ancak 6 ayda vücuttan tamamen gidiyo dediler.ama stres ve can sıkıntısından sarıldım yine sigaraya eşimin geliş günü yaklasınca tamam bırakıyorum dedim.o oldu ama bazen kacamak oluyo işte:utangac:bu arada 1.5 oldu sigarayı bırakalı ve günde 1 paket içiyordum

16. 28 Ekim 2007
  17. kardelennnn

kardelennnn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SELAM KIZLAR BENDE HAMİLE KALMADAN ÖNCE GÜNDE YARIM PAKETTEN BİLE FAZLA İÇİYORDUM AMA HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENDİĞİM GİBİ BIRAKTIM...
    YAPMAYIN KIZLAR KESİNLİKLE İÇMEMELİSİNİZ...
    ZATEN KENDİMİZİ ZEHİRLEDİĞİMİZ YETMİYORMUŞ GİBİ BİDE BEBEĞİNİZİ BU ZEHRA KURBAN EDİYOSUNUZ...
    BIRAKAMAMAKLA ALAKALI Bİ OLAY DEĞİL HERŞEY BEYİNDE BİTİYO GERÇEKTEN İSTEMİYORSUNUZ DA ONDAN...
    VE ŞUAN BIRAKIN SİGARA İÇMEYİ SİGARA İÇEN BİRİNİ GÖRÜNCE BİLE TİKSİNİYORUM..
    BEBEĞİM BUNA SEBEB OLDUĞU İÇİN DUA EDİYORUM...
    BENCE HEMEN BIRAKMALISINIZ...
    VE KESİNLİKLE KAHVEDE İÇMEYİN HELE İKİSİ ASLA....

18. 28 Ekim 2007
  19. melike ve masalxix

melike ve masalxix Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende hamilelikten önce 1 paket içiyordum günde nerdeysee.ama şimdi günde 5-6 tane içiyorum.dr.daha fazlasını içme dedii.kızımda yaşım genç olduğundan çok içmiştim.bir sorun olmamıştı ama tabi bunda da olmayacak diye birşey yok.şimdi azalttımm.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.