hamilelikte sitres

Konusu 'Adım Adım Gebelik' forumundadır ve EU1 tarafından 28 Ocak 2007 başlatılmıştır.

28 Ocak 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

HAMİLELİKTE SİTRES BEBEKTE ZEKA GERİLİĞİ YAPIYOR
    Gebelik sırasında stres yaşayan annelerin bebeklerinin bu gerginlikten olumsuz etkilendiği bildirildi. Araştırmacılara göre stresli anne adaylarının çocuklarında hiperaktivite, dikkat yoğunlaştırma sorunlarına daha çok rastlanıyor.

Ayrıca bu çocukların IQ’larının düşük olma olasılığı da daha yüksek. Özellikle eşiyle sürekli sorun yaşayan ve aile içi şiddete maruz kalan gebe kadınların çocuklarında bu tür risklere daha fazla rastlandığı ortaya çıktı. Londra’daki Imperial College’den Prof. Vivette Glover, günümüzdeki anne adaylarının eskiye oranla daha fazla stres altında kaldığını, bunun da yeni çocukların niye daha problemli olduğunu açıkladığını söyledi. Prof. Glover, bebeği anne karnında dış etkilere karşı koruyan "amniyos" sıvısındaki stres hormonu kortisol miktarının bebeğin beyinsel gelişimini etkilediği, sözkonusu hormon oranı arttıkça gelişimin yavaşladığını kaydetti.

2. 29 Ocak 2007
  3. cemrem

cemrem Guest

anahitam canim paylastigin icin cok tesekkurler....devamlarini bekleriz canim...:1hug: :çiçek:

4. 23 Kasım 2008
  5. nnazann

nnazann Guest

cok tesekkurler emegine saglık

6. 27 Kasım 2008
  7. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben buna inanmıyorum
    ilk hamileliğim çok stresli bir ortamda geçti,

ama maşallah kızım süper zeka

8. 22 Ocak 2013
  9. yavrum34

yavrum34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    yaşamın getırdıgı bazı stres oluyoor bebek bıse olacak stresı oluyoor zaman zaman yandı benım kız o zamannnnnnnnnnnnnnnnnn