Hamilelikte soda içmek!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ipekyil tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

14 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ipekyil
  1. ipekyil

ipekyil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar herkese selam 27+6 haftalık hamileyim 3-4 gündür çok içim yanıyor sanki böyle çok tuzlu yemişim gibi durmadan soda içiyorum anca o kesiyor gerçi o bile kesmiyor ama en azından bikaç dakikalıgına rahatlıyorum benim gibi olan var mı ya da çok soda içmenin zararını biliyor musunuz? ya o kadar ki hiç yapamadığım şeyi yaptım bugün iki bardak kola içtim yardıııııımmmmm

2. 14 Şubat 2010
  3. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım soda içebilirsin ama gazlı şekerli olandan değil üzerinde doğal mineralli su yazması gerek bana doktorum günde bir şişe soda iç demişti ama doğal olandan o bildiğimziden değil yani maden suyu olucak doğal kaynaklı su şimdi marka verilmez burdada ama doğal mineralli su yazmasına dikkat et canım

4. 19 Şubat 2010
  5. Juliette

Juliette annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    soda baskaymis maden suyu baskaymis.. ben maden suyu iciyorum hergun bir tane iciyorum.. icindeki mineraller faydali

6. 29 Mart 2011
  7. ChoCo_LaTTe

ChoCo_LaTTe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Arkadaşlar güvenli bir kaynaktan alıntı;

Maden suyu, soda gibi sıvıları almanızda bir sakınca olmamasına karşın kafein içeren içecekleri (kahve, kola,çay gibi) aşırı tüketmekten kaçınmalısınız. Güvenli üst sınır belli olmamasına karşın günde en fazla iki birim kafein içerikli içecek tüketmeniz yerinde olacaktır.

8. 29 Mart 2011
  9. insirah3

insirah3 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    maden suyunun içinde mineraller oldugu için faydalı oldugunu biliyorum ve ben başından beri içiyorum maden suyunu..

10. 29 Mart 2011
  11. Soru ilgeci

Soru ilgeci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    tansiyon sorununuz yoksa için ama sadece 1 tane için. soda tansiyonu yükseltir.
    kola konusunda gerekeni zaten biliyorsunuz.

12. 29 Mart 2011
  13. melekmehmet

melekmehmet CANLARIM BENİMMMM (M-T) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım arkadaşlarında dediği gibi doktorlarda zaten öneriyo maden suyunu bende hep içtim günlük olmasada 2güne bir yada 3günde 1şişe falan içtim heleki son aylarımda senın gibi içim yanıyordu birde kursak kaynaması diyorlarya yok bebek saçlanırmış falan filan acayip yanıyordu boğazım ve sadece maden suyu geçiriyordu bunu ve şimdi 13günlük bebişim var maşallah bi sıkıntı olmadı aşırıya kaçmadan iç yani

14. 12 Haziran 2016
  15. Gunestugba

Gunestugba Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günde 1 yada 2 tane soda içiyorum,ödem söktürücü olduğunuda söylüyorlar,hamileliğimin başından beri kullanıyorum.midemin yanmasına çok iyi geliyor. Kola içinse dr.um gazsız olarak miden bulandığında içebilirsin iyi gelir demişti tabiki aşırıya kaçmadan..

16. 12 Haziran 2016
  17. chiLL

chiLL Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.786
    Ödül Puanları:
    118
    Maden suyunu hamileligim de neredeyse her gün içtim.
    Son 1 ay cok fazla ödemim vardı doktor tuzlu yeme maden suyu içme demişti. Kalan sürede içmedim. Çok siserseniz bırakın

18. 19 Haziran 2016
  19. ladiesinlavender

ladiesinlavender Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    399
    Ödül Puanları:
    53
    Maden suyu doğal soda yapay. Maden suyunun faydası var zararı yok diye biliyorum ama sodadan emin değilim