Hamilelikte sucuk yemek?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 8 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaslar 15+4 günlük gebeyim.arada bir sucuk cok canim istiyor yiyiyorum.ama iyicene pişiriyorum tavada acaba tehlikelimi...yemesemmi hiççç...sizler yiyiyormusunuz..hani diyolar ya sakatad-çiğ köfte-salam sucuk sosis pastirma kavurma mayonez maydonoz adacayi rafadan çiğ yumurta yasak olan ürünler...başka yasak olan ürünler nedir varmi bilen fikri olan yazarsaniz sevinirim..birde sucugu pişirip yesek yine tehlikelimi...
    Bu konuda bildiklerimizi yazarsak en azindan bilgimiz olur ve yemeyiz tehlikeli olan seyleri...

2. 8 Ağustos 2008
  3. BASAK0402

BASAK0402 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Mrb tatlim bende buna benzer bi forum açmiştim. Yeşillikleri yikadiktan sonra hemen ağzina götürme demişti dr. Ellerini sabunla sonra ye..ben hamileyken(bebeğimi kaybettim)şeker yasakti gebelik şekeri riskine karşi şimdi de diyetteyim.cola,hazir meyve suyu,meyveli soda bunlarda yasaklar arasindaydi.bide kirmizi et e çiplak elle dokunma dedi.eldiven kullaniyordum.

4. 8 Ağustos 2008
  5. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim.
    Benimde çok sevmememe rağman arada canim sucuk ve salam istiyor iyice pişiriyorum öyle yiyorum ve güzendiğim bildiğim marka aliyorum.eğer güvendiğim bir yerde yemek yiyeceksem mesela geçen kokoreç istemiştim tanidik yerdi iyice pişirtmiştim özellikle.herşeyin tarihine mutlaka bakarim.yeşilleikleri sirkeli suda yikarim arkadaşimin dediği gibi eti çiplak elle ellemem.bunun gibi yani cnm

6. 8 Ağustos 2008
  7. çixgxdem-xoxzal

çixgxdem-xoxzal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm ben cok pastırma yedim hamileyken bişey olmadıı cook sükürr cok saglıklı bebegim var 4aaylık olduu teyzesii darızısana bitanem allah kurtarsın

8. 8 Ağustos 2008
  9. Fatos3458

Fatos3458 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.114
    Ödül Puanları:
    123
    İyi de sen daha bunları sayarken ben çiğ köfte diye ağzımın suyu akmaya başladı bilecokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook bunları yemeden nasıl yaşar insanCADIARZU

10. 8 Ağustos 2008
  11. uzun beyaz bulut

uzun beyaz bulut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende sucuk yiyorum canım çok istemesine karşın çiğ köfteden koladan uzak duruyorum bildiğim kadarıyla midye karides gibi deniz ürünleride yasak

12. 8 Ağustos 2008
  13. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    iyi pişmiş olduğu sürece bi sakıncası yok demişti doktorum.

14. 8 Ağustos 2008
  15. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım etsiz çiğköfte yiyebilirsin ya da pişirilmiş et ile yapılan çiğköfte yemende sakınca yok. Ben pişirilmiş et ile yapılandan yiyorum hem hiç bir zararı yok hem de oldukça besleyici cokacimcoook

16. 8 Ağustos 2008
  17. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar ya ben de bundan 1 ay once canim cig kofte istemisti bir karkadasim da yapti saolsun baya yedim...bundan sonra yemem artik dikkat ederim...bir de cig etlere neden ciplak elle dokunmamaliyiz merak ettim bunu hic duymamistim da

18. 8 Ağustos 2008
  19. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Ya kızlar herşeyi abartmamak lazım onu yeme bunu yeme.Çiğ et yemek sakıncalıdır toxsoplazmaya karşı yoksa iyi pişmiş sucuğun zararı ne ha faydasıda yok oda ayrı ama çiğ köftenin etsiz olanını yiyin ne zararı var çiğ etede çıplak elle ellemeyin demelerinin tek sebebi elinizde bir kesik olursa etdede toxsoplazma mikrobu varsa ordan kana karışır diye.