hamilelikte toksoplazma mikrobu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kdvrkl tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : kdvrkl
  1. kdvrkl

kdvrkl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4 haftalık hamileyim, lokantada yemek yerken doymaya yakın köftenin çokta iyi pişmediğini farkettim, korkmaya başadım ya mikrobu kaparsam diye, henüz kan tahlili yaptırıp kanımda antijeni var mı yok mu bilmiyorum, korkmaya başladım, bilgisi olan arkadaşlar lütfen beni rahatlatın

2. 7 Kasım 2009
  3. demet_

demet_ Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bende bilmiyorum canım ama endişelenme doktoruna git testlerini yaptır boşuna telaşlanma.her yedigin ettende mikrop kapcaksın diye bişi yok

4. 7 Kasım 2009
  5. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bildiğim kadarıyla bağışıklığın vars korkmana gerek yok bağışıklık snırım öenmli olan bitanem

6. 7 Kasım 2009
  7. ozlem80

ozlem80 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk olarak basikligina hemen baktirmalisin. eger yoksa da eti pismis yemeli sebzeleri sirkeli su da bekletmelisin eger cig yenecekse. pisen sebzede zaten kalmiyor.
    bagisikligin yoksa disarda iyi pismemis et ve salata yeme ama bir kez yedin diye de korkma cunku her ette var diye birsey yok. oyle olsa herkes bagisikli cikardi. hic uzme kendini bunlarla, testini yaptir rahatla. cok saglikli bir hamilelik gecirmen dilegiyle.

8. 8 Kasım 2009
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    63
    bu yaşa kadar çoğu kişide bağışıklık oluşur zaten,ama içine sinmiyorsa bir baktır

10. 9 Kasım 2009
  11. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tam aksine biçok kişide bağışıklık çıkmıyo.ben 13 sene kedi besledim kesin bağışıklığım vardır dedim ama çıkmadı.her çiğ veya iyi pişmemiş etten kapıcaksın diye bişey yok.öncelikle etin o mikrobu taşıması lazım.senin de onu yediğinde kesin mikrobu alıcaksın diye bişey yok.içini ferah tut ama bundan sonra dikkat et.çok kafana takılıyosa yaptır testi rahatla.

12. 9 Kasım 2009
  13. YenidenDogdum

YenidenDogdum Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    illa çiğ etten kapılacak diye bişi yok ki bende çiğ yada az ğişmiş yemiyorum ama ben gebelikten 2 ay önce öiğ etli öiğ köfte yemiştim bişi çıkmadı bagışıklım bile yokmuş

14. 9 Kasım 2009
  15. pembehera

pembehera Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bizim de doğduğum günden beri her zaman kedimiz olmuştur evde. evliliğimden ötürü 3 yıldır ayrı evlerdeyiz kedimle ama annemlere gittikçe severim, beraber uyuruz. ben toksoplazma testi yaptırmamıştım hamile kaldığımda ya da öncesinde ve hamileliğim 9. haftada boş gebelik nedeniyle sonlandırıldı. ilgisi var mıdır diye düşünür dururum. çiğ veya az pişmiş et konusunda ise pek bilgim yok ama bu bakteriye neden olabiliyorlar.toksoplazma konakcısının kedi olduğunu biliyorum, herkese sağlıklar diliyorum...

16. 9 Kasım 2009
  17. glnk

glnk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    toksoplazmanın boş gebelikle hiçbir ilgisi yok.ben de boş gebelik geçirdim.o tamamen o hamileliğe ait bi problemden kaynaklanıyo.çiğ et yiyen ve daha çok sokak hayvanlarının dışkılarından bulaşan bi mikrop.hamileliğin başında yapılan kan testlerinde mutlaka toksoplazmaya bakılır.bu bir tercih değil yapılması şart ve hiçbir doktor ya da iyi bir doktor diyeyim bunu atlamaz.çünkü sonuçları çok ağır olabilir.

18. 9 Kasım 2009
  19. pembehera

pembehera Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    glnk teşekkürler arkadaşım. ben de boş gebeliği çok araştırdım. hamilelik takibinden başlayarak kürtaj aşamasına kadar gittiğim beş doktordan ve başvurduğum diğer kaynaklardan boş gebelik hakkında varsayımsal bilgiler edinebildim, bu yüzden tam ve kesin nedenini hala anlamış değilim. şüphesiz kader ve kısmet tabi. bundan sonrası için hepimize sağlık diliyorum...