hamilelikte troit

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve CANCAN24 tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : CANCAN24
  1. CANCAN24

CANCAN24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5 haftalık hamileyim haşimato hipotroitim. TSH değerim 5 çıktı. dr. ilacımı arttırdı.sizce bir sorun olurmu?

2. 14 Kasım 2010
  3. oguzer3

oguzer3 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    88
    mrb cancan; hayırlısı olsun bebeğin bende 16 haftalık hamileyim benimde tsh 3.5 tan 5 çıkmış bende 1 gün tam 1 gün yarım levotiron kullanıyordum doktor hergün 1 e çıkarttı sınırda 5.5 yazıyor merak etme düzene girer ama sen her ay düzenli tiroid testlerini yaptır.

4. 14 Kasım 2010
  5. CANCAN24

CANCAN24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler
    birşey merak ediyorumben haşimato hipotroit hastasıydım ve gebelik öncesinde iyotsuz uz kullanmam gerektiği söylenmişti.şimdi hamileyken iytlu muiyotsuz mu kullanmam gere sizce?

6. 14 Kasım 2010
  7. Feri

Feri Zayıflamalıyım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canim bende 10 yildir troyit hastasiyim..bana doktorlarim hamilelik öncesi..iyotsuz tuz ve icinde iyot icermeyen vitamin haplari al...Hamile kalincada iyotlu tuz ve icinde iyot olan vitaminleri al dediler...ben su an folik asiti bile icinde iyot olmayanindan aldim,kullaniyorum,tuzda ayni sekilde..TSh degeriode hamileligin ilk aylarinda bozuluyormus ,sonra normale girer..neticede hormonlar degisiyor,vucut sonra adepte oluyor...Bebek ilk 3 ay troyit hormonunu anneden aliyor ve 3 ayin sonunda kendi guatr bezi olusuyor..ilk 3 ay o yüzden troyit hastalarinin TSH hormonlarinda yükselme ve alcalma olurmus..zaten sen doktor kontrolündesin endise etme...

Bebegin hairli ugurlu olsun,sag salim kollarina alasin ..cok öptüm...

8. 14 Kasım 2010
  9. mhtpkrc

mhtpkrc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    ben bugün 7+3 günlük hamileyim 15 gün önce doktora gittiğimde tsh hormonuma bakıldı 3.09 çıktı değerim. normal değeri 0.27-4.2 olması gerekiyormuş.
    ama doktorum bunun hamilelerde 2.5 in altında olması gerektiğini söyleyerek bana levotiron diye bi ilaç verdi. 15 gündür kullanıyorum ilacı...
    ama bugün başka bi doktora gittim doktor bana böyle bişey olmadığını söyledi ilacı kullanmasanda olur dedi.
    iyice kafam karıştı ilacın yan etkisi olmaz dimi ben hala kullanıyorum çünkü...

10. 15 Kasım 2010
  11. CANCAN24

CANCAN24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence ilaç sorun yaratmaz.Dr.um ilacın doğal olduğunu söylemişti.merak etme. bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız inşallah

12. 15 Kasım 2010
  13. CANCAN24

CANCAN24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim. şu troit işi çok karışık bir konu...
    Allah isteyen herkese sağlıklı bebek nasip etsin inşallah
    Allah acılarını göstermesin, kokusuna muhtaç etmesin
    öptüm