hamilelikte tsh hormonu hakkında bilgisi olan varmı??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mhtpkrc tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : mhtpkrc
  1. mhtpkrc

mhtpkrc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar ben bugün 7+3 günlük hamileyim 15 gün önce doktora gittiğimde tsh hormonuma bakıldı 3.09 çıktı değerim. normal değeri 0.27-4.2 olması gerekiyormuş. ama doktorum bunun hamilelerde 2.5 in altında olması gerektiğini söyleyerek bana levotiron diye bi ilaç verdi. 15 gündür kullanıyorum ilacı...
    ama bugün başka bi doktora gittim doktor bana böyle bişey olmadığını söyledi ilacı kullanmasanda olur dedi.
    iyice kafam karıştı daha önce böyle bi şeyle karşılaşan oldumu???

2. 13 Kasım 2010
  3. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu doktorlar neden hep farklı görüşte olurlar anlamıyorum:KK50: bence sen gerçekten güvenilir olduğuna inandığın bir üçüncü doktora git canım gerekirse yeniden tahlil yaptır zira gebelikte tiroid hastalıkları sakınca yaratabilir ihmal etmemek gerekir.çok geçmiş olsun

4. 14 Kasım 2010
  5. mhtpkrc

mhtpkrc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkür ederim canım ilgilendiğin için :KK16:
    15 gün oldu tahlil yaptıralı dün tekrar yaptırmak istedim 1 ayın dolması gerekiyormuş. farklı hastaneler olduğu için sanırım diğerini kötülemekti niyeti. bende nette de araştırdım tiroidin sorun yaratacağını söylüyorlar dün gittiğim doktor bana öyle şey olurmu senin guatırınla bebeğin ne ilgisi var diyo o yüzden inanmadım dünkine :KK20:
    ben yine devam ediyorum ilacı kullanmaya inşallah bi sorun olmaz.:18: