Hamilelikte tükürme yardım!!1

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve svlkbr tarafından 3 Nisan 2010 başlatılmıştır.

3 Nisan 2010
    Konu Sahibi : svlkbr
  1. svlkbr

svlkbr 65 GEL ARTIK :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    arkdslar bazı hamıelerde oluomus bu bnmde basıma gelmeden önce bende hıc bılmezdım acaba bnm gıbı olanlar varmı tukuruk salgım cok fazla yutamıorum mıde bulantısı yapıo ve bu yuzden hep tukurmem gerekıo elımde poset dvamlı hıc bı yere gıdemıorum dısarı cıkamıorum hep tukurmem gerekıo cunku hamılemıyım hastamıyım bellı degıl cok kotu bı durum varmı bnm gıbı olanla yaa duydunuzmu cevrenızde hıc böle olanları lutfen bana yardımcı olunn cok caresızımmm:gitme:

2. 3 Nisan 2010
  3. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Çok ilginç. ılk kez duyuyorum kafamçokkarıştı

4. 3 Nisan 2010
  5. svlkbr

svlkbr 65 GEL ARTIK :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    evet cnm bnm basıma gelmeden öncede bende hıc duymamıstım ama sımdı yasıorum ve cok kotu bişi allah yardımcım olsun

6. 3 Nisan 2010
  7. dolunay50

dolunay50 EVİMİN MELEĞİ...OĞLUMM.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    valla canım bende yenı duydum.. ne dıyeyeım Allah yardım etsın.. kendı tukrugumden benımde mıdem bulanırdı ama o kadar degıl... saglıcakla....

8. 2 Eylül 2010
  9. doublebump

doublebump Hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde son iki haftadır yaşıyorum bu sorunu inşallah kısa sürede kesilir

10. 2 Eylül 2010
  11. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    valla bende sadece bende yasanan anormal bır durum sanıyordum meğer yasayanlar varmıs.
    Bende normalden fazla bır tukuruk salgılıyorum ve kendı tukurugum mıgdemı bulandırıyo duymayanlaa gercekten tuhaf gelebılır ama gercekten boyle bır durum soz konusu.

12. 2 Eylül 2010
  13. anego

anego Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çok ilginçmiş ama herkes hamileliğini farklı farklı yaşıyor...

14. 2 Eylül 2010
  15. kaqol

kaqol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hamilelikte tüm kaslarla birlikte mide kapağı da gevşediği için midende bulunan asitli sıvı yemek borusuna ordanda boğazına kadar gelebiliyor. eğer yemek borusunda yanma da hissediyorsan ve gelen tükrük acıysa muhtemelen hamilelik reflüsüdür. bir çok hamilede oluyor. şurup yazdırabilirsin doktoruna.

16. 2 Eylül 2010
  17. hogatoee

hogatoee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Yok bu öyle bişey değil canım. Aynısı benim iki hamileliğimde de oldu. Hala da devam ediyor ama eskisi kadar fazla değil.4,5-5.i ay civarında azalıyor benimki. Ağzımda başkasının tükrüğü varmış gibi hissediyorum. Çok fazla salgılanıyor iğrenç bir tadı oluyor ve yutunca hemen çıkarıyorum. Öyle mide salgısı gibi acı değil. Sadece iğrenç. Ben çok rahatsız olduğum için internetten çok araştırmıştım,doktoruma da sordum,aynısı onda da oluyormuş yapılacak bişey yok allah yardımcın olsun kötü bişey dedi. Ama ben bu hamileliğimde deneyim kazandım, ağzımın tadının bozulmasına izin vermeden kalorisi olmayan sebze-meyvelerden ufak ufak parçalar kemirerek tükrüğün tadını değiştiriyorum,o zaman biraz da olsa yutabiliyorum. Onu bir de bu şekilde deneyerek yutmaya çalış çünkü devamlı tükürünce sıvı eksikliğine sebep oluyor. O da bende oligohidroamniosa yol açtı.Dikkat et canım.Allah yardımcın olsun.

18. 28 Aralık 2010
  19. emitol

emitol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba,

Tükürme ile ilgili bilgi sahibi olan var mı acaba? Bu olay gebelikte ne zamana kadar devam ediyor ya da neden kaynaklanıyor.
    Lütfen bilgi verir misiniz arkadaşlar