hamilelikte yatış pozisyonu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kayradorugum tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kayradorugum
  1. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar 30, haftama girmek üzereyim 6, aydan beri hiç rahat uyuyamıyorum genelde sol tarafa yatmak uygundur diye biliyorum fakatsol yada sağ iki tarafıma yatınca bebeğim tekmelemeye başlıyor sanki üzerine yatmışım gibi gece gündüz hiç farketmiyor çok endişeleniyorum ona bişi olacak diye sırtüstü yatıncada sırt ağrısından uyuyamıyorum yani yatakta dört dönüyorum benim gibi 6, aydan sonra uyumakta zorluk çeken varsa lütfen paylaşsın.....:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

2. 1 Ekim 2009
  3. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Endişe etme güzelim. O iyidir rahatı yerindedir. Ben de ilk hamileliğimde öyle olmuştum nası yatacağımı şaşırmıştım ki daha senin epey var doğuma zaten zaman ilerledikçe hiçbir tarafa rahat edemeyeceksin. İki bacağının arasına yastık koyup başını da biraz yüksek tutarsan sol yanına yattığında sanırım daha rahat edersin. Ben de şimdi 20. haftamdayım yavaş yavaş benim de sıkıntılarım başlıyor. Ama şu var ben ilk doğumumu yaptığımda odayı paylaştığım kadına hayret etmiştim. 9. ayındaydı biraz sancıları başlamış sonra geçmiş ama yine de doktor geçeyi hastanede geçirmesini istemiş aman Allahım o nasıl sere serpe sırt üstü yüz üstü yastıksız ne deli yatıştı kadını seyretmekten tüm gece uyuyamamıştım:)) Ben ki aylardır uykuya hasretim bu nası bu kadar rahat, nefesi daralmadan, bebeği rahatsız olmadan uyuyabiliyor diye:))
    Galiba kişiden kişiye değişiyor az kaldı biraz sabıryerimseniben

4. 1 Ekim 2009
  5. gonulll

gonulll Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.285
    Ödül Puanları:
    163
    bende soluma ya da sagıma yattıgımda sureklı tekmelıyor.sırt ustu de yatamıyorum nefes nefese kalıyorum,bel ve sırt agrısından duramıyorum..
    havalar serınledı ve yorgan vs ortunmeye basladık ıkı bacagın arasına yastık koyup yatmak daha bır zor oluyor en azından benım ıcın gecerlı bır durum yatamıyorum yanı..
    tekmelerken falan uyuya kalıyorum zaten.kımı zaman tekmesıne uyanıyorum.ama ona bırsey olacagını zannetmıyorum.

6. 1 Ekim 2009
  7. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Yastık zor oluyorsa küçük kırlentlerden kullanın arkadaşlar daha bunun 30. haftası 40. haftası vara.s

8. 1 Ekim 2009
  9. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    ben daha sekiz haftalığım ama bi deliksiz uyuyabilmiş değilim beline destek alıp uyumaya çalışsan

10. 2 Ekim 2009
  11. Zeynocan

Zeynocan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    ooo daha yolun başında bnu söylüyosun naaptın sen canım..
    allah kolaylık versin tabi.

ben de soluma yatmaya çalışıyorum genelde. ama bebek altıma giriyor gibi olyor endişeleniyorum. tınmıyorum çoğu zaman da :)) çıksın aradan sıpa :KK70:
    napalım canımm, maymun olduk el kadar veletin yüzünden o yana bu yana dön babam dön :p

Latife bi yana, kuzucuklar içerde rahattır merak etmeyin çok da evhamlanmaya gerek yok kızlar.

Hepinize sağlıklar dilerim.

12. 2 Ekim 2009
  13. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Çok şükür şimdilik her yöne yatabiliyorum yüz üstü hariç... Ama ilerleyen haftalarda yatamayacağım sanırım bende...

14. 4 Ekim 2009
  15. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar ben 31 haftalık hamileyim ve hala sırtüstü yatabiliyorum ve hiç ağrım sızım olmuyor. Doktorum bebeğe zarar vermez sen fenalaşırsın dedi sadece. içimden hep sırtüstü yatmak geliyor ama bebeğe birşey olacak diye korkuyorum :KK43:

16. 5 Ekim 2009
  17. reses

reses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben 11 haftamın içindeyim. sağa sola falan yatıyorum iyi de genelde belimi bi yastıkla desteklemem gerekiyor. yoksa belim ağrımaya başlıyor. keşke hamile kalmadan önce spor yapıp bel kaslarımı güçlendirseymişim..

bi de merak ediyorum, benim genelde uykuya dalma pozisyonum yüzüstü yatıp ellerimi yastığın altına soktuğum şekildedir, şimdi yatmıyorum ama çok canım çekiyor. Doktoruma soracaktım son kontrolde ama unuttum. Bilen var mı acaba en son kaçıncı haftaya kadar yüzüstü yatılabilir?

18. 5 Ekim 2009
  19. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben de en cok sırt ustu rahat edebiliyorum ama sırt üstü yatmayı pek tavsiye etmiyor internet kaynaklı
    bilgiler.dr.um yatış pozisyonu ile ilgili bisey soylemedi henuz. Sol yanıma yatmaya calısıyorum ama dediginiz gibi o zaman da bebek tekmeliyor zaten son bi kac gundur gece mide yanmalarım da basladı garip ruyalar bacaklarda kramplar derken her gecen gun daha az uyku ile uyaniyorum :bbo: ayrıca bacak aralarındaki kemiklerde çatı deniyor sanırım geceleri cok agrı oluyor sabah ayakta durmakta gucluk cekiyorum aynı sorunu yasayan var mı bacaklarım ayrılacakmıs gibi bi agrı duyuyorum acılmamı oluyor acaba die endiseleniyorum daha dogumuma 9 hafta var :uhm: Allah hepimize saglıklı dogumlar nasip etsin :nazar: