hamilelikte yatış pozisyonu ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve KuzeyinGelini tarafından 26 Nisan 2010 başlatılmıştır.

26 Nisan 2010
    Konu Sahibi : KuzeyinGelini
  1. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar
    25 haftalık hamileyim ve uyku pozisyonu aldığımda nasıl rahat ediyorsam öyle yatıyorum.
    karnımın altına ya da bacak aralarıma yastık falan koyduğum yo,k üstelik sol tarafa dönüp sağ bacağımı karnıma doğru çekip yatıyorum, karnım büyük olmasa dizim göğüsaltına gelir :) bu durumda karnımın sağ yarısı hafiften üstüne yatmış gibi oluyor. dizim nerdeyse mide hizasında oluyor. (hamile kalmadan önce de böyleydim uykuda)
    sağa dönersem de bacağımı eşimin üzerine atıyorum , yüksekte ve karnıma doğru çekilmiş vaziyette CADIARZU en rahatı bu aslında.
    anneme söyledim, hiç rahat bırakmıyorsun bebeği, birşey olcak sonra dedi, içime kurt düştü.
    sizce de yanlış mı?
    :uhm: CADIARZU

2. 26 Nisan 2010
  3. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende karnımın altına yastıkkoyuyorum yoksa karnım aşağı doğru sarkmış gibi oluyor bacaklarımın arasına yastık koyuyorum 1 haftadır çünkü bütün gün kuyruk sokumu ağrısı çekiyorum :KK43: buna rağmen sanki karnıma doğru yatmışım gibi geliyor hemen belimin altına yastık koyup biraz rahatlatıyorum. anlayacağın heryerim yastık sabaha kadar yastıklarla boğuşuyorum.
    ben yatış pozisyonunda bir sakınca olmadığını düşünüyorum bebek sonçta suyun içinde zaten istesende karnının üzerine yatamazsın :)

4. 26 Nisan 2010
  5. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    bilmiyorum canm yanlışmı ama bacaklarını karnına doğru çok çekmen braz rahatsız edebilir sanırım bilmiyorumkismile .ben sağımada yatıyorum solumada sırt ustude yatıyorum ama dızlerımı çok çekmıyorum
    amann o kadarda takmayaa nasıl rahatsan öle yat zemuszemus

6. 26 Nisan 2010
  7. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bende sabaha kadar heryerimde yastiklarla bir saga bir sola done done uyumaya calisiyorum.Her ne kadar bebek suyun icinde de olsa sen yine de fazla sikistirma bebisini.

8. 26 Nisan 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    29+4deyim bende yastık ve yorganı yani ikisini birden alıyorum bacaklarımın arasına. yüksek olunca ancak öyle rahat yatabiliyorum. sağa sola dönmek çok zor oluyor ama napalım dayanıcaz artık.

10. 26 Nisan 2010
  11. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende sağ tarafıma yattığımda rahat ediyorum soluma yatmaya çalışıyorıum ama hiç rahat edemiyorum bebeğimde rahat edemiuyor geçen gün nstye bağladılar sol tarafıma yatırdı hemşire bebişin kalp seslerini duyamadı rahatsız oldu sonra sağ tarafıma yatırdı öle dinlediler 1 5dakka boyunca öle kaldım bence nasıl rahat ediyorsanız öle yapın o sizi yönlendiriyor zaten nerde rahat ettiğini.

12. 26 Nisan 2010
  13. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun kızlar :)

14. 26 Nisan 2010
  15. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Doktorlar sola yatın diyor ama ben malesef sola yatamıyorum en fazla 2 dk dönüyorum soluma hemen sağa geri dönüyorum daha yastıklık olmadı bebişim ama bende onu rahatsız tmekten çok korkuyorum hamile kalmadan önce hep yüz üstü yatardım şimdi gece uyandığımda bazen yüz üstü olduğumu fark ediyorum :KK43: çok üzülüyorum dr gidince sorucam Allah yavrularımızı korusun inşallah..

16. 27 Nisan 2010
  17. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben 37 haftalık hamileyim soluma yatıyorum yastıkla hiç yatmadım hiç rahatsızlığım yok çok şükür yüz üstü ve sırt üstü yatmamaya çalışıyorum sola öneriyo doktorlar o yüzden ama tabii sağ tarafımada yatıyorum belki karnım çok çıkmadı ondan rahatım iç karnım geniş son aylarım ama hiç son ayda gibi değilim

18. 27 Nisan 2010
  19. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı dert bendede var.her gece nasıl yatsam nereye dönsem diye sürekli pozisyon alıyorum..ben yatınca bebiş nedense sürekli tepikliyo beni..bende acaba rahatsızmı oluyo diye yönümü değiştiriyorum o zaman tepikler kesiliyo..çok ilginç..anlamadım gitti..bende yüzüstü uyuyan biri olarak,şimdi doğal olarak öle yatamadığım için çok zorlanıyorum..her tarafım yastık dolu..normaldede hiç rahat uyuyan bi tip değilimdir deli yatarım zaten..sıcaklar gelince karnımda büyüyünce eşim beni yanına almazsın sen diyo bana :)) bende kesin öle olcak gibi görünüyo diyorum..çünkü şimdiden adamada rahat vermiyomkii...