hamilelikte yatis pozisyonu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sultanlokumu tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sultanlokumu
  1. sultanlokumu

sultanlokumu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    35. haftaya girmis bir hamile olarak,bir sorum olacakti;normalde hamilelere daha rahat etmeleri icin sola yatmalari önerilir degilmi? neden ben sola yatinca rahatsizlik duyuyorum? sag tarafima yattigimda daha rahat ediyorum.sol tarafimiza yattigimiz zaman bebege oksijen daha rahat gidiyormus.ama maalesef ben bir türlü sol tarafimda rahat edemedim,bebegimin üstüne yatmisim gibi bir sertlik hissediyorum. sag tarafta öyle bir sorun yok.
    neden olabilir acaba? düsüncelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.bilmiyorumkismile

2. 23 Temmuz 2010
  3. kaqol

kaqol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de sola yattığımda sağdaki kadar rahat edemiyorum sanki kalbim daha zor çalışıyor gibi hissediyorum. doktorum da özellikle sola yatmam gerektiğini belirtmedi zaten bütün gece aynı yönde yatmak da mümkün değil. sırtüstü yatmak bebek için pek iyi değil diye biliyorum zaten öyle yatınca nefes almak zorlaşıyor :) bence önemli olan yan yatmak.

4. 23 Temmuz 2010
  5. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    soldan kan akışı bebegin ve beslenmesi rahat oluyo duruşuda kızlar sagdan bebegin kan akışı agır oluyo ondan doktorlar sola yatın diyo ama sizler rahat degilseniz 15dk solda 15dk sagda yatabilirsiniz şiştikçe uyku problemleri çıkıyo zaten hayırlı dogumlar

6. 23 Temmuz 2010
  7. nihalcan

nihalcan kr@liçe75 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende solo yatış yapıyom ama bi bakıyom ki sağa dönmüşüm gecenin bi vakti.
    insanın elinde değilki sola yatacam derken de stresten uykum iyice kaçıyor. zaten gecede kaç kere tuvalet için uyanıyom..sola yatmaya dikkat edin ama yatamıyorsanız sağa dönüyorsanızda sağ tarafa dönüp yattığınızda sizi rahatsız edecek bişekil verin yatağınıza otomatik gece sola döneceksiniz bir süre sonrada alışkanlık yapar zaten....

8. 23 Temmuz 2010
  9. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de hamıle kalmadan once yuzustu ve sırtustu yatmaya alıskındım,şimdi sola ya da saga yatınca uyuyamıyorum.Sola yatınca bende de aynı sey oluyor uyuyamıyorum.Sabah 3 e gelıyordu ben hala yatakta donup duruyordum.5 ayım dolmak uzere hala alısamadım.

10. 23 Temmuz 2010
  11. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    dr sırt üstü yatmayı yasakladı artık zaten yatamıyordum
    ben de genellikle sola yatıyorum sağa yatamıyorum hemen vuruyor kızım

12. 23 Temmuz 2010
  13. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bi sola bi sağa yatıyorum,bazen bi uyanıyorum sırtüstü :eek: ama yapabileceğim bişe yok çünkü insan uyurken kendine sahip çıkamıyor ki..dönmekte artık zorlaşmaya başladı..

14. 23 Temmuz 2010
  15. sultanlokumu

sultanlokumu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    karnimin sol tarafi saga göre biraz daha sert nedense?benide rahatsiz eden o.zeten 2 aydir siddetli sirt ve bel agrisi yasiyorum,kalca kemiklerim agrisida cok kötü.yattigim yerden zor klakiyorum,geceleri yatmak iskence zaten.bel agrim katlanilir gibi degil.birtek sag tarafimda biraz rahat edebiliyorum.yatarken sürekli dönmek bebek icin iyi degilmis.insanin elinde olmuyor ama!

16. 23 Temmuz 2010
  17. yyyaprak

yyyaprak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de aynı şekilde sağa yatınca rahat ediyorum ama sola yatmak gerekiyormuş.Bebeğimin üstüne yatıyorum gibi geliyor bilmiyorumkismile Oradaki şişliğim bebeğimin bir yeri değilde suyummuş:)))) Doktora sordum. Çünkü hep sıkıştırıyorm gibi geliyordu.
    Sağda kan akışını sağlayan damarlar varmış , bu yüzden sağa yatmayıp damarları rahat bırakıyoruz yani. Daha az ödem , daha az mide yanması, daha az varis olurmuş. Gerçi bana sorsanız solda kalbimde midemde daha çok ağrıyor. kaydirigubbakcemile3

18. 23 Temmuz 2010
  19. e_pack

e_pack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    197
    Ödül Puanları:
    163
    benim kızım sağ tarafımda
    ben ilk başlarda hep sola yatardım
    sonra sağa alıştım nasılsa
    kızım nası vuruyo ama sağa yatınca eziliyo heralde kuzum
    şu arada sırt üstü yatıyorum yani be solla uyuyorum ama hep uyandığımda sırt üstü uyanıyorum
    belimde çok ağrıyo artık