hamilelikte yemek yiyememe ve bebeğin beslenmesi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melek82 tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : melek82
  1. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar ben 6 haftalık hamileyim dün doktora gittik kese göründü ama daha kalp atışları yok. ben bulantılardan dolayı yemek yiyemiyorum çok acıkıyorum ama yemek yiyemiyorum bebeğimin gelişimine zararı olur mu? ne yapmam lazım. mutfağa girmek bir işkence giremiyorum ve dün sadece öğeyin bir bisküvi yedim akşam gece hiç bişe yiyemedim açlıktan kıvranıyorum ama yiyemiyorum ne yapmalıyım bana fikir verin. bebeğime bir sorun olmaz değil mi? :uhm:

2. 28 Mayıs 2008
  3. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    melekcim günaydın bende 7.5 haftalık hamileyim benim bulantı falan yok mutfağa giriyorum ama bende de iştahsızlık canımın istememesi var yiyorum ama hep zorla

4. 28 Mayıs 2008
  5. ALEYA

ALEYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    guzelım bendede aynı durum var açım ama yıyesım yok.valla ılk 3 ay bebegın beslenememesı gıbı bır durum olmazmıs sanırım bı sıtede bakmıstm oyle dıyodu dr bey.bulantı bendede var mıde bos olunca o daha kotu.uzulme sorun olmaz bence.

6. 28 Mayıs 2008
  7. EU2

EU2 Guest

öncelikle hayırlı olsun canım bebeğin..bende aynı durumdaydım hatta ne yazıkki hala tam olarak geçtiği söylenemez inşallah sen kısa sürede atlatırsın.ama korkulacak bişi yok merak etme bende endişeleniyordum bebeğime zarar veriyorum diye ama sonra öğrendimki bebek senden besleniyor yani senin depolarından sen yiyemezsen zararı sadece sana çünkü o gerekli olan herşeyi senden alıyor zaten..ama ilerki aylarda seninde desteğin gerekecek nasılsa ozaman bulantılarında geçmiş olur.sağlıklı kolay bir hamilelik geçirmeni dilerim canım...

Aksamlar bunu beğendi.
  8. 28 Mayıs 2008
  9. nazobxuxlo

nazobxuxlo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    evet ilk üç aydan sonra bebek beslenmeye başlarmış ve bires haklı senin şuanda yiyeceğin çoğu şey senin yararına olacak yani o zaten sendeki şeyleri çekecek

10. 28 Mayıs 2008
  11. AVAGUL

AVAGUL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,bende 8 haftalık hamileyim,bulantım yok sadece biraz midem ekşiyor ama inanılmaz iştahsızım.Bebek için yeterli besin alamıyorum diye üzülüyorum.İlk 3 ayda bebeğin anneden yeteri kadar besleneceğini okudum ama içim rahat etmiyor:KK43:

12. 28 Mayıs 2008
  13. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    tebrık ederım canım allah kucağına almayı nasip etsin öncelıkle...
    yaşadığın sorunu emın olabılırısn kı tum hamıleler yaşıyor.
    Bende ilk üç ayımda mutfağa bıle gıremedım buzdolabını açmam mumkun değildi.Sadece meyveden tıksınmedım.onu yedı bol bol..
    Doktorlar bu konuda annelerı pek sıkmıyorlar.yanı kendını zorla demiş arkadaşlarımızdan bırtanesi ama zorlamanba hıc gerek yok.Canın ne ıstıyorsa onu ye hayatım.kendını sıkıp boşyere stres yapma.
    ılk uc ayda bebeğin extra bir beslenmene ıhtıyacı yok.snın depoların cok dolu zaten yeterınce oradan beslenebılıyor.
    Beslenmen ılk 3 aydan sonra cokkkkk onemli.ozaman miden bulansada yemek zorundasın.
    yıyemezen ve cok ıstıfran olursa doktoruna anlat.serum tedvısı uyguluyorlar..
    Şimdilik kendıne çok dıkkat et ve dediğim gibi beslenmenı cok kafaya takma.
    sağlıklı gunler..

Aksamlar bunu beğendi.
  14. 28 Mayıs 2008
  15. siyah-beyaz

siyah-beyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım hiç üzülme ben 3 ay boyunca sadece çubuk krakerle beslendim kilo verdim bende çok üzülüyodum bebeğimi besliyemiyorum diye doktorumda bana ilk üç ay bebek vücuttaki depodan besleniyo demişti onun için canım hiç üzme kendini ben 4,5 ay çektim bulantı ve kusmayı çok şükür bir kaç haftadır yok

16. 28 Mayıs 2008
  17. MATASOY

MATASOY Guest

bende bulantıdan 6 haftalıkken girememeye başlamıştım yemek yiyemiyor ve sürekli çıkarıyordum. bdoktorum tam idrar tetkki yaptı ve keton seviyesi çok yüksek çıktı 1 hafta hastanede yattım ve serumla beslendim eğer yiyemiyor ve sürekli çıkarıyorsan korkma bişi olmaz nbelki ama gıdasız kalırsan sonraki dönemleerin için çok zor olur o yüzden doktora git ve şikayetini söyle seni yatıracaktır. canım yani serumla beslenince normale dönüyorsun ve ALLAh kolaylık versin 6,5aylık hamileyim benim hala sıkıntılarım devam ediyor o kadar hastanelerde yattım sadece orda yattığım süreler rahattım onun haricinde bulantı ve kusma hep devam ediyordu. eskisi kadar olmasada arada hala yapıyorum bizim kaderde böylemiş ne yaparsın. ALLAH herkese sağlıklı bebişler nasip etsin amin

Aksamlar bunu beğendi.
  18. 28 Mayıs 2008
  19. melek82

melek82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    sağolun bayanlar yaaa teşekkürler cvplarınız için

Aksamlar bunu beğendi.