hamilelikte yememiz gereken ama yiyemediğiniz şeyler

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve edaberk tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : edaberk
  1. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    kızlar sizin de var mı böyle bir sorununuz ye ye diyorlar demesi kolay ama bazı şeyler öğürtüyor yiyemiyorum
    özellikle
    yumurta - ceviz- badem
    napcam bilmiyorum siz napıyorsunuz öğürten besinler karşısında.

2. 8 Kasım 2010
  3. edaberk

edaberk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    bu arada balığı nasıl tüketiyorsunuz.

4. 8 Kasım 2010
  5. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    Verdikleri herşeyi zaten gün içinde tüketmemiz imkansız bence.Çalışan biri olarak ben sabah kalktığımda bırak yumurtayı kahvaltı bile demem.Kalktıktan 1 saat sonra yapabilirim ancak yine de yumurta asla yiyemem o kadar erken saatte.Herşeyden almaya çalışıyorum ama hepsini 1 güne sığrdırmadan.Sadece her gün meyva,süt veya yoğurt bi de cevizi düzenli yiyorum bi de bol su tabi.Onun dışında kasmıyorum.Prof.Atıl Yüksel'in bizzat söylediği şey haftada 3 gün balık yenmesi konusuyla ilgili "haftada 3 gün kim balık yiyebilir yok öyle bişey seviyosanız canınız istiyosa denk gelince yersiniz".Kasmamak lazım bebek zaten alacağını alıyo.Neler yiyip küçücük ve sağlıksız doğuranlar var ya da tam tersi.Kaç kişi haftada kaç gün et yiyebiliyo haftayı bırak belki hayatlarında hiç et yemiyo.Maşallah gayet de sağlıklı bebekleri oluyo.Tabi ki elimizden geldiğince dikkat ediyoruz ama çok da kasmanın anlamı yok bence.

6. 8 Kasım 2010
  7. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    banada ilk aylarda yok badem,ceviz bilmem ne ye dediler sevmiyorum ben zorla yiyodum her sabah 2-3 tane balığı da şimdilerde düzenli yiyorum oda hamsi bol ve ucuz saolsun kayınvaldem benim için kılçıklarını ayıklayıp pişiriyo yan yana oturuyoruz. onun dışında bol bol sevdiğim sebzeleri tükettim bulguru da çok seviyorum ve bizede faydalı sonuçta süt,yumurta,peynir,yoğurt hepsini tüketiyorum ama çalıştığım süre içinde her sabah yumurta yemedim sadece cumartesi-pazar veya evdeysem hafta içi iş yerinde ekmek arasına peynir,kaşar,domates doldurup küçük sütlerden içiyodum her sabah. öğlende ne yemek varsa o sonuçta çalışırken herşey düzenli olmuyor artık 35.haftamı bitiriyorum ve evde oturcam kısmetse

8. 9 Kasım 2010
  9. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim yemek konusunda hic sorunum olmadi ama yemesekte cooook fazla bisey olacagini sanmiyorum sebze meyve agirlikli beslen, azda kendini zorla bi iki ceviz at agzina.
    ben balik pisiremiyorum cig balik fobim var dokunamam cig baliga =)) omega 3 kapsülü kullaniyorum