Hamilelikte Yüzmek Ne Kadar İyidir?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve satinezgi tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

28 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : satinezgi
  1. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba arkadaşlar

31 haftalık hamileyim. Haftada 2-3 gün yüzmeye gidiyorum. temizliğinden emin olduğumuz, üniversitenin spor kompleksindeki olimpik havuzda yaklaşık 45 dk. kadar yüzüyorum.

doktoruma bir sakıncası olur mu dediğimde,"yüzme biliyorsan bi sakıncası yok" dedikaydirigubbakcemile3

bunun haricide yürüyüş fln yapmıyorum ama. yürürken zaten ağırlaştığım için kötü hissediyorum, ayaklarım acıyor.

normal doğum yapmamda yüzmemim faydası olur mu acaba?CADIARZU

2. 28 Ağustos 2010
  3. mayiscadisi

mayiscadisi Born This Way Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    doktorundan onay aldıysan bir sakıncası yoktur canım. ama kendini de çok yorma. suyun içinde hafiflemenin tadını çıkar :)

4. 28 Ağustos 2010
  5. krokan

krokan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    canım benim doktorumda yürüyüş ve yüzmeyi önerdi ama ben mikrop kaparım diye korktum.havuzdan çok denizi öneriyorlar..

6. 29 Ağustos 2010
  7. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben 27 haftadan itibaren birkaç kez denize gitik ve yüzdüm doktoeum yüzmenin hamile kadın için yürüyüsten sonra en güzel spor olduğunu ama çok fazla bacakalrı açarak yüzme kollarını kullan daha çok dedi ben yüz üstü yüzdüm çoğunlukla çok rahatlamış hissettim fırsqatım olsa gene yüzerim havuzu bilemme malum klor falan var ama güneye inebilsem kesin yüzerim gene çünkü marmara denizide pek sağlıklı değil o yüzden izmirden aşşağıda giddemicem için artık bir daha yüzemicek olsamda imkanı olan arkadaşlara tavsiye ediyorum tabi doktorundan onay almak kaydıyla birde kızzlar son aylarda yüzmek doğumu kolaylaştıryo diye duymuştum

8. 29 Ağustos 2010
  9. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yüzmenin çok faydalı olduğunu, doğumu kolaylaştırdığını duymuştum ben..(nefes egzersizi de oluyomuş) ben de çok istiyorum hamile kaldığımda yüzebilmeyi (dr kontrolünde izniyle tabi)

10. 29 Ağustos 2010
  11. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tabi ki deniz daha faydalı ama sahil kenarında yaşamayınca maalesef öyle bir şansımız sürekli olmuyor. ağırlığını hissetmediği için çok iyi geliyor bu göbekle yüzmek:)

hatta şimdi yine gidiyorum havuza, pazar sabahı:))zemuszemus

12. 29 Ağustos 2010
  13. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yüzmenin cok rahatlatici olacagini söyledi benim doktorum hamis kalmadan önce cok yüzerdim ama simdi cesaret edemiyorum bi türlü esim zorluyo ama ciks :KK70: belki 30lu haftalara gelince bende giderim

14. 30 Ağustos 2010
  15. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    temizliğinden emin olduğun bir havuz bulduğun zaman hiç korkma arkadaşım, ben hamile değilken girmezdim hiç havuza,h,jyenik olmadığını düşünür,sewmezdim. ama bir süredir bebişi de kendimi de düşündüğüm için, aksatmadan gitmeye çalışıyorum. yüzmeyince eksiklik hissediyorum hatta artık.

doğumdan sonra,toparlandığımda da aldığım kiloları vermek için dewam edicem yüzmeye.:lepi:

16. 19 Eylül 2010
  17. gokkusagigizem

gokkusagigizem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    22 haftalık hamileyim.yaz tatilinde sürekli yüzdüm inanın çok faydası oluyor o kadar yiyip içmeme rağmen 4 kilo aldım .