Hamilelikyte grip :((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Pamik_PrenSes tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Pamik_PrenSes
  1. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam hanımlar 29.haftalık hamileyim bu hamileliğiminde geçirdiğim ikinci grip okadar dikat etmeme rağmen oluyorum nedense.......
    ilk günü hastalığımın ama şimdiden burnunm kıpkırmızı gece burun akıntısından uyuyamadım ......
    size sormak istediğim elevit bırakmıştımm içmeyi şimdi vitamin desteği lazım malum gripte acaba içsem gribime bi faydası olurmu sizinde önereceğiniz bişey varmı ıhlamur içiyorum bıol bol çok i,yi geliyor ama bitkisel neden olsa hamilelikte bitk çayının pek iyi gelmediğini bildiğim için onuda çekinerek içiyorum.yorumlarınız bekliyorum senağlama

2. 6 Nisan 2010
  3. liz

liz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun canım . bende grip olmuştum bir ay önce ilaç kullanmadım. doktorum elevitini içme grip boyunca dedi. sanırım gribin geçmesini yavaşlatıyormuş.

4. 6 Nisan 2010
  5. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende geçenlerde çok kötü grip olmuştum.Dr um portakal suyu greyfurt suyu ve limon suyu içmemi önerdi birde ıhlamur.Yani bir zararı yok.Ama şöylede bişey var dr um her zaman için derki canın ne istiyorsa ye ama abartmadan.Herşeyin fazlası zarar.

6. 6 Nisan 2010
  7. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    15 gun once bende atlattım grıbı 3 gunde gectı şükür ben bol bol portakal yedım (5 tane portakal 1 greyfurt) gunde 3 lıtre su ıctım ıhlamur 1 fıncan kadar aldım lımonlu su yaptım balla ıctım tavuk suyu corbası ıctım bol lımonlu ve 3 gunde gectı atlattım Allah sıfa versın canım...

8. 6 Nisan 2010
  9. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmişş olsun bende yeni atlattım canım bol viks limon portakal ve anneannemin önerdigi pekmezi ısıtıp biraz içine karabiber koyup içiyosun yatmadan önce bana çok iyi geldi umrm işine yarar.

10. 6 Nisan 2010
  11. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar çok saolun önerilernizi uygulamaya çalışıcam.Bende bugün doktoruma göründüm oda kulak burun boğaza sevk etti ona muyane oldum bir tane burun spreyi ve ateş düşürücü ağrı kesici hap verdi doktorumada gösterdim reçeteyi kullanmamda bi sakınca olmadığını söledi hapın üstünde günde 3 kez yazıyor ama belki bi tane içerim diyorum bebeğime ne kadar az geçse ilaç okdar iyi bilmiyorumkismile belki yanlış düşünüyorumdur bilmiyorum kızlar

12. 7 Nisan 2010
  13. elfida_77

elfida_77 özgü prensesim bizimle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok sık grıp oluyorum yaaa..üstelik aşılıyım sözde..bgn üçüncü gnm..bayagı rahatladım ama..ıhlamur,kuşburnu bol bol için kızlar.içinede lımon ve bal..doktora gittim ilaç yazmadı..ateşim yükselırse yazacakmış..ama bu çaylar bayagı rahatlattı tavsıye ediyorum..

14. 7 Nisan 2010
  15. elfida_77

elfida_77 özgü prensesim bizimle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ateşin varsa mutlaka antibiyotık içmelisin bence..bebeğe enfeksiyon geçme riski var çünki..dr iç dediyse üçünüde içmelisin canım.. geçmiş olsun..:Saruboceq:

16. 7 Nisan 2010
  17. e_pack

e_pack Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    197
    Ödül Puanları:
    163
    bende gribim ve 13 haftalık hamileyim
    çok zor geçiyo
    benim doktorumda bol sıvı tüketmemi
    portakal limon ve ıhlamur içmemi söyledi
    ve bol bol dinlenmemi
    boğazım ağrıyodu önce ve titreme vardı dün öksürükle beraber allahtan onlar bugün geçti
    gribe döndüm
    çabuk atlatırım inşallah
    geçmiş olsun hepinize

18. 7 Nisan 2010
  19. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar banada yardım edin.benimki grip değil.yutkunurken boğazlarım acıyo ve ciğerlerim sökülecekmiş gibi bir öksürük tutuyo 2,3 gündür.özellikle gece sabaha kadar mahfediyo beni.ıhlamur iç.zencefilli ballı ılık su iç.ama biliyorum başka ne yapmalıyım.doğumada 2,5 hafta kaldı..