Hamileyim ama annelik daha hissetmiyorum

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve aylazen tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

15 Ekim 2010
    Konu Sahibi : aylazen
  1. aylazen

aylazen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    annelik duyguları hissedemiyorum zamanım yatmakla ve mide bulantılarıyla geçiyor. sanki çok hastayımda iyileşmeyi bekler gibiyim herkeste bu oluyor mu

2. 15 Ekim 2010
  3. cellinn

cellinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    bende yakınlarıma hep aynı şeyi söylüyordum mide bulantılarım geçene kadar.kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorumki sürekli hasta gibi hissediyorum ve nefret ediyorum bu durumdan derdim.şükür benim bulantılarım 8.hafta sonunda çok çok azaldı şimdi normale döndüm ama hala çokta hamile gibi hissetmiyorum kendimi :) herkes bebek hareketlensin karnın büyüsün bak o zaman nasıl hissediceksin diyor bende sabırsızlıkla o günleri bekliyorum

4. 15 Ekim 2010
  5. zap_zup

zap_zup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ben ultrasona giremediğim için artık bebeğim yaşıyor mu ondan bile şüpheliydim.Hiç birşey hissetmiyordum.Sonra 15 haftalık olunca ultrasona girdim.Kocaman olmuş kızımız gerçek bi bebek gibi görünüyordu.İçimde kıpırdanmaya başlayınca zaten artık annelik duygusuna girmeye başladım.Kendiliğinden oluyor o acele etmeyin bence.

6. 15 Ekim 2010
  7. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben de 8 haftalık hamileyim tüp bebek sonucu 7. haftada bulantılarımbaşladı bir dr baş dönmesi halsizlik vb.tüp bebek olduğu içi daha bir korkuyoruz heran bişey olacakmış gibi geliyor herhalde yavaş yavaş gelir annelik hissi

8. 16 Ekim 2010
  9. zap_zup

zap_zup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Gelir gelir ilk üç ay duygu karmaşası yaşanıyor zaten.Adet öncesi gerginliğin daha beteri gibi ama o ilk 3 ay bitipte bebek hareketlenince hamileliğin tadı anca anlaşılıyor bence

10. 16 Ekim 2010
  11. yalel

yalel Begüm'ün Annesi... Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim, anne gibi hissedememeniz gayet normal şu anda. hele bi ilk tepikleri hissedin, ondan sonra ancak, hamiş gibi hissetmeye başlıyor olacaksınız nasipse.

ben bebeğim doğduğu zaman, kendi kadınlığımdan ve anneliğimden şüphe etmiştim. çünkü hiç o bebeği, kendime ait ve kendimi de onun annesi gibi hissetmiyordum. öyle deli dehşet aşk falan da duymamıştım kızımı ilk gördüğümde. sadece ''ohh sonunda doğum da gerçekleşti, bu görevi de başarıyla tamamladım, stres bitti'' gibi bi hisle hüngür hüngür ağlamıştım.
    doktorumla konuştum sonra henüz hastahanedeyken, ''ben kendimi anne gibi hissetmiyorum acaba bi psikolog mu gerekir'' diye... çok normal olduğunu söylemişti.
    çünkü annelik, bebeğine olan sonsuz bağlılık, o büyük aşk... sonradan, paylaştıkça, o bebeğe emek verdikçe gelişen bi duygu. zaman içinde de pekişiyor.

o sebeple daha ilk hamişlik haftalarınızda başlamayın bu konuda kendizi hırpalamaya :) gayet normal bu ''duygusuzluk'' duygusu :)))

12. 16 Ekim 2010
  13. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    saglıklan kucagına al ınş darısı bızeeee

14. 16 Ekim 2010
  15. bayans

bayans oğluşlarım çift oldu ;) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    evet cnm ilk başlarda hep böyle oluyor ,belirtiler işte o seni bunaltan mide bulantıları ve halsizlik hali ne yazıkki,yani şuanlık öyle ama 4aydan sonra karnında büyümeye başlar sonrada hareketlerini hissedince motivasyon süper oluyor..sevgiler