Hamileyim ama neden mutlu değilim?

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve d.dilek tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

23 Haziran 2009
    Konu Sahibi : d.dilek
  1. d.dilek

d.dilek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar herkese merhaba yazılarınızla biraz moral bulmaya çalışıyorm lütfen banada bişeler söleyin 2 gün önce öğrendim hamile olduğumu beklenmedik bi durum oldu benim için sürpriz açıkcası 24 yaşındayım ve 8 aylık evliyim 2 gündür ağlıyorum sevindimmi üzüldümmü bu duygu ne? bilmiyorum eşim çok sevinçli nolur ağlama Allahın gücüne gider elimizden alır herşey çok güzel olucak diyor. İnşallah güzel olur ama ben büyümek istemiyodumki henüz:KK43: ne kadar aptalsın diyenler vardır bende kendime kızıyorum ama içimde engel olamadığım bi kabullenememe duygusu var.Ne yapmalıyım bilmiyorum. lütfen bana destek olun iyi yada kötü bişeler söleyin yeterki...

2. 23 Haziran 2009
  3. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç ağlama zamana bırak annelik duygusunu rabbim sana hamilelik süresinde verir zaten sen bile anlamazsın bukadar istiyormuydum diye şaşırırsın biz anne olmaya hazır olmayı bekledikte ne oldu şimdide otdan böcekten umut bekliyoruz doktor doktor geziyoruz daha komik neler yapıyoruz bi bilsen:))eşin doğru sölüyo Allah aratmasın ama bi kaybedersen inanki ömrünün en büyük pişmanlığını yaşarsın 8 aylık evlisin zaten doğum ona kadar birbuçuk sene geçmiş olacak çokda erken değil hem bebeğinlede yaşarsın ne yaşamak istiyorsan.bence ağla ama mutluluktan sakın korkma herşey çok güzel olacak

4. 23 Haziran 2009
  5. kuseyy

kuseyy Kocamın Kuzusuyummmmmmm:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım neden üzülüyosunki anlamadım yani bence sevin mutlu ol ne mutlukı sana Allah sana bebek verıyo o sizin parçanız hiç canını sıkama belkı sen hazırlıksız yakalandın dıye sımdı boyle saskınsın saskınlıgın gecınce bunlarda gecer merak etme hem yasında cok normalmıs canım bence cok mutlu ol sakın uzme kendını :KK46:

6. 23 Haziran 2009
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Hiç beklemediğin bir anda hamile kaldığın için böyle düşünüyorsun. Normaldir. Ama biraz daha zaman geçsin. içinde tekmelesin o zaman tekrar konuşalım:teselli:

8. 23 Haziran 2009
  9. 2yengec

2yengec Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm allah o karnındaki canı herkese ha deyince vermiyo.bi kere bu ayrıcalığını düşün.seni çok ii anlayabiliyrum.anne olmaktan korkuyosun .üstüne yüklenecek olan sorumluluktan korkuyosun.yaşın o kadarda küçük değil zaten.önünde kocaman bi 7 8 ay var.o zamana kadar anne olmaya hazırlarsın zaten kendini.dünyanın sonu gelmemişki yaaa.bi mucize gerçekleşmiş.üzülme ve önüne bak

10. 23 Haziran 2009
  11. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle Tebrik ederim Canım...
    Kendini hazır hissetmediğin için böyle bir duygu içine girmişsin bence.
    Zaman ile herşey yoluna girecektir
    bebeğinin kalp atışını Duyduğunda..

12. 23 Haziran 2009
  13. cansam

cansam Evli,Mutlu,Çocuklu.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar yazık yüce rabbim san lütfetmiş senin yaptığına bak dikkatli olsaydın o zaman istemiyosan.Ben ve benim gibiler bebek hasretiyle yanıp tutuşuyolar ama takdir i ilahi allah istemeyene de veriyor bence kendine gel şükret.

14. 23 Haziran 2009
  15. cansam

cansam Evli,Mutlu,Çocuklu.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eleştirimi biraz ağır olabilir ama ben bu konuda çok hassasım arkadaşım yazında kabullenememe duygusu demişsin çok üzüldüm dediğim gibi lütfen kendine gel keyfini çıkart...

16. 23 Haziran 2009
  17. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    D.Dilek şu an için karışık duygular içinde bile olsan emin ol anne olma fikrine çok kısa bir zaman içinde öyle bir alışacaksın ki sen de şaşıracaksın.
    Ben ilk hamileliğimde (maalesef düşükle sonuçlandı) isteyerek hamile kaldığım halde ilk öğrendiğimde bocalamıştım. ınsan ister istemez bakabilir miyim, iyi bir anne olabilir miyim ya da en basiti bu dünyaya çocuk getirmek doğru mu, suyu bile tükettik çocuklarımıza kalmadı gibi binbir tane neden buluyor ve endişeleniyor.
    Ama bir iki gün içinde bu endişelerim gitmiş yerine hayallerim gelmişti. Ne yazıkki kaybettim bebeğimi.
    Sonra kendimi bile suçladığım zamanlar oldu, ilk yıllarda ben bebek istemedim ben isteyince de o geldi ve gitti beni istemedi diye saçma sapan şeyler bile düşündüm.
    Allah şükür ki atlattım bunları ve şimdi tekrar hamileyim.

Sen de lütfen çok ağlama hem sen üzülüp stres yaptıkça hamileliğin tehlikeye girer canım.
    Emin ol, hamilelik belirtilerin başladığında onun varlığını hissedecek ve bağlanacaksın. Eğer eşini seviyorsan, mutlu bir evliliğin varsa emin ol bir bakacaksın ki bebeğinle bir bütün olmuşsun canım.
    Üstelik uğraşmadan hamile kalabildiğin için de şanslı kadınlar arasındasın unutma lütfen:)

ınşallah sağlıklı bir hamilelik geçirir, ve bebeğini kucağına alırsın.

18. 23 Haziran 2009
  19. fantastika

fantastika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım hamilelik fikrine yabancı olduğun için böyle düşünüyosun
    o sorumluluğu almaktan korkuyosun bence bu duygu çok doğall
    bi süre sonra geçicektir
    bak eşinde istiyor ve sana destek oluyor