Hamileyim ama okumak istiyorum...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve tubicik tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : tubicik
  1. tubicik

tubicik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    310
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba kızlar sizinle bir derdimi paylasmak istedim..
    bugün hamile oldugumu ögrendim dogrusu hamileligim biraz süpriz oldu bu yüzden saskınlık içindeyim..biliyorum içinizde bu duyguyu tatmak için can atan bircok kişi var fakat olaya duygusal (annelik içgüdüsüyle) degil tamamen mantıksal düşüncelerle bakmanızı ve yorumlarınızı bu sekilde paylasmanızı istiyorum...
    5 aylık evliyim ve 21 yasındayım.suan üniversteye hazırlanıyorum.suanki istegim iyi bir egitim alıp kendimi geliştirerek gelecegimi garanti altına almak.cok mutlu huzurlu bir evliligim var fakat yarının ne olacagı bilinmez,herseyi düşünmek duruma her tarafından bakmak gerek..cocuk için hiçbir hazırlıgım yok.dogrusu bu duruma kendimi hazır hissetmiyorum..
    ben annemden ayrı buyüdügüm bu konuda cok hassasım.aslında hassaslıktan öte herkesinde öyle düşünmesi gerekir.

eger cocoguga iyi bir gelecek iyi imkanlar sunulamıyacaksa dogurmanın bir anlamı yok bnm için.cünkü yarın öbürgün bir sürü istekleri olacak bunu en iyi sekilde en iyi imkanlarda yapmak istiyorum.allah korusun diyelimki eşimle bir anlasmazlık oldu,yada bir kaza..ozaman ben o cocogu nasıl büyütürm.elimde bir meslek olmadan nasıl gecindiririm?lütfen cocogu veren allah rıskınıda verir cümleleri yazmayın cünkü yetimhaneler bu gibi düşüncelli insanların eseri..imkanlar olmadan iyi bir gelecek sunmadan nasıl olsa rıskıyle gelir deyip cocouk dogurmak ah nede kolay..ya sonrası...?

hem cocogu büyütüp hem okurum diyorum ama oda zor olur.hem dogracaksam cocogumdan hiç ayrılmak istemem.cünkü yıllarca annemden uzak büyüdüm annesizligin ne demek oldugunu iyi biliyorum o yüzden hem calısırım hem cocouk büyür mantıgıylada büyütmek istemiyorum.büyütüceksem hep yanında ama kendi ayaklarının üstünde durabilecek sekilde büyütmeliyim..

ilk basta kendime iyi bir meslek sonra cocoguga iyi bir gelecek...sonra cocouk mantıgıyla
    bakıyorum olaya...bu yüzden bu hafta içinde kürtajı düşünüyorum

duruma söyle bir bakıp incelediginizde sizler ne düşünüyorsunuz..?bu olayda (mantıksal durumdan )sizin görrüpte,bnm düşünemedigim göremedigim bi durum var mı?

2. 12 Ekim 2009
  3. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Çocuğunun babası olmadan evli olmadan doğurup hayatını yönlendirenler var, planlı olmayan bir gebelik, ama sonuçta evlisin kocan var, öyle bir yazmışsın ki ben evlilik dışı hamile kaldığını sandım, büyükler destek çıkar belki, bende bebeğim varken iki yıllık yüksek okul bitirdim hemde bebeğim çok ağlayan her daim ilgi isteyen bir bebekti, bilemiyorum ama sen çok zorlaştırıyorsun, ileride ya kocamdan ayrılırsam ya kocam ölürse nasıl bakarım diyorsun, aileleriniz yardım eder, hepimiz için geçerli şu dediklerin mesleği olup bu ülkede işsiz olan bir sürü insan var, ayrıca kati olarak kararını vermiş gibisin ne diyelim ki şimdi biz sana, ama çocukla okuyan bir sürü insan var, tamamen mantıksal bakılacak bir durum değil dir çocuk konusu, istemediğin halde gelmişse belki bir hayır vardır belki uğur getirecek her işin rast gidecek, annesizliğin acısını yaşayan birinin çocuk aldırma düşüncesi de bana tuhaf geldi, çünkü sen ona kıyarsan doğmamış bir çocuğu annesiz bırakmış olacaksın, kürtaja sağlık nedenleri dışında karşıyım, evlilik dışı genç yaşta yaşanan gebeliklerde ekonomik durumu çok vahim durumlarda belki diyorum ama sende bunların hiç biri yok, sırf okumak meslek sahibi olmak uğruna bir cana kıymaya değecek mi? hele ki kürtajın kadın üzerinde yıllarca süren psikolojik etkileri düşünülecek olursa, ayrıca bahsettiğin sosyo ekonomik durumlar yüzünden ben 2. çocuğu düşünemiyorum mesela, yazdıklarımdan kuluçka makinesi gibi doğuran bir kadın izlenimi yaratmasın sende, bir çocuğum var daha küçük ama ben onun geleceğini düşünmekten uykularım kaçıyor, anneliğe hazır olmak demişsin böyle bir şey yok aslında, daha önce çocuk sahibi olmamış bir kadın anneliğe ne kadar hazır hissedebilir ki kendini, yaşayarak tecrübe edilerek yaşanan bir duygudur annelik

Son düzenleme: 12 Ekim 2009
  4. 12 Ekim 2009
  5. azad

azad canişimm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım şimdi bak bence madem çocuk istemiyorsun tedbirini başta alacaktın korunacaktın
    ama artık olmuş önümüze bakalım diyelimki çocuğunu aldırdın bir ömür boyu pişmanlık yaşayacaksın belki bidaha çocuğun olamayacak
    biliyomusun ben üniversite sınavına girdiğimde 8 aylık hamileydim hiç bi zaman çocuk benim için engel olmadı üstelik hem çalışıp hem çocuğunun yanında olan birsürü insan var bi abla olarak sana tavsiyem bu bebişe kıyma
    hem dogracaksam cocogumdan hiç ayrılmak istememdemişsin madem o zaman bebişini hiç bırakma annesi isteyipte çocuk sahibi olamayan o kadar insan varki forumda gezinirsen görürsün canım Allah hakkında hayırlısını versin

6. 12 Ekim 2009
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Evet bende karnım burnumda vermiştim çoğu sınavlarımı hatta doğumuma 15 gün kala bütünleme sınavlarına girdiğimi hatırlıyorum,
    forumu açan arkadaşım umarım sonradan pişman olacağın kararlar vermezsin, Allah yardımcın olsun

8. 12 Ekim 2009
  9. AhuiFelek

AhuiFelek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Senin yerinde ben olsaydim ve senin konumunda olsaydim her ne olursa olsun
    bebegimi dogururdum.. Asla ve asla aldirmak gibi bir düsünceyede kapilmazdim..
    Allah hakkinda hayirli olani nasip etsin insallah.

10. 12 Ekim 2009
  11. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    plansız olmuş ama şimdi aldırılmaz o çocuk.. ikisini beraber yürütebilirsin bence.. eşin de biraz destel olursa sana, çok zorlanacağını sanmıyorum..
    bence ikisinden de vazgeçme çünkü mantıksal yaklaşımın da son derece doğru...

12. 12 Ekim 2009
  13. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim annem de bana hamileyken okumuş
    ayrıca benim bir arkadaşım vardı senin gibi üniversite birinci sınıfta hamile kalmış hukuk okuyordu kolay bir bölüm de değil hem okulu dört yılda bitirdi hem çocuğunu büyüttü bu arada en son yüksek lisans yapmaya başlamıştı
    başka bir arkadaşımın ortağının eşi de mezuniyet balosuna hamile katılmış SPK uzman yardımcılığı sınavına 40 günlük lohusayken girip kazanmış uzmanlığı da ikinci çocuğu doğduktan sonra almış
    demem o ki rahatlıkla yaparsın istersen
    bir de çocuğu bırakmak istemiyorum diyorsun da okula bitirip çalıştığında da çocuğu bırakmak zorunda kalmayacak mısın
    yine de karar senin bence bırak anne olmayı evlenmek için bile yaşın çok küçük ama tek sorunun hem okuyup hem çocuğa bakmaksa ailen yardımcı olabilecekse dert etme derim ben sütünü verir derse gidersin sen yokken de bakan kişi senin sağdığın sütü verir bebişe bir şekilde büyütürsün

14. 12 Ekim 2009
  15. sun_shine

sun_shine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Canım çalışan insanlar nasıl büyütüyor çocuğunu? Sende iş yerine okula gideceksin o kadar. Çalışanlar daha uzun saatlerde bebeğinin yanında olamıyor ama okul da vaktin daha fazla. Sadece eve ders çalışırken zorlanabilirsin. Onda da eşin sana yardımcı olacaktır eminim. Bence de bu bebeğe kıyma. Sağlıklı sıhhatli doğması için dua et şimdi. Doğduğunda bunun dünyanın en güzel şeyi oluğunu göreceksin.

16. 12 Ekim 2009
  17. tubicik

tubicik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    310
    Ödül Puanları:
    153
    her aile düşünüldügü gibi destek cıkan yavrusuna sahip olan aile olmuyor..ama iyi bir gelecek sunmadanda nasıl cocouk sahibi olunurki...

18. 12 Ekim 2009
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kendini anneliğe hazır hissetmiyorsan keşkee hamile kalmamak için daha iyi bir yöntem kullansaydınız.
    bende 5 aylık evli sayılırım. açıköğretime kayıt yaptırıyorum bu hafta çocuk bende düşünmüyorum olurda hamile kalırsam diye korktuğum zamanlar bile oluyor. gerçekten ciddi bir sorumluluk annelik.. evliliğe iyice alışıp rayına oturtmadan anneliğe terfi etmek istemiyorum.
    eşinle konuş belki hem okuyup hem bebek büyütebilirsiniz. benim bir arkadasım karnı burnunda derslere gelirdi. doğurdu eşi kapıda kantinde beklerdi bebekle...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.