hamileyim ama psikolojim bozuk,lütfen okuyun!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve yamukprenses tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

6 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yamukprenses
  1. yamukprenses

yamukprenses Çoban torunu,yörük kızı,gururlu... ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    12.260
    Ödül Puanları:
    288
    arkadaşlar belki daha öncede yazılarımı okuyanlarsa bilirler,ben geç döllenmeyle hamile kalmıştım ve 4.haftam da tavsiye üzerine bir doktora gittik ve alt ultrasonda çok minik kese görüldü,ancak doktor bu kese tüpe çok yakın,bu gebeliği çok sağlıklı görmüyorum,iyiyede dönebilir kötüyede,sizi takip altına alıcam 5 gün sonra tekrar gelin dedi,tabii moralim çok bozulmuştu.beş gün sonra tekrar gittik ve kese bu sefer karnımdan ultrasonla görüldü.dr herşey yolunda kese ortaya yerleşmiş,10 gün sonra tekrar gelin kalp atışlarını duyalım dedi.neyse dün tekrar gittik ve doktor karnımdan ultrasonla tekrar bakıp bu kese normal gözükmüyor,ben bu riski göze alamam,erken doğum yapabilirsiniz,iç kanama geçirirsiniz,şok geçirirsiniz,bu korneal gebelik olabilir yada sizin rahminizin şekli bozuk olabilir gibi şeyler söyledi,sizi takip etmek istemiyorum,tıpa gidin dedi ve bizi acil yolladı,neye uğradığımızı şaşırdık,tabii benim moral yine bozuldu.neyse acil tıpa gittik ve doçent beni hem alttan muayehane etti ve bebeğin yerleşimi normal,herşey normal,kalp atışları duyuluyor dedi,doktora olanları anlattım doktorunuzu değiştirin dedi.tabii sevindim ama kafam çok karışık,neden öbür doktor öyle dedi,bişey görmese öyle dermiydi,neden bu kadar panikledi,ama öbür taraftanda doçent herşey normal dedi,bi öyle bi böyle yani,arkadaşlar hamileliğimi bile doyasıya sevinerek yaşayamıyorum baştan beri,şimdi doktorumu değiştireceğim tabii ama sizce neler oluyor,varmı başından böyle şeyler geçen,ne olur yazın.

2. 6 Ocak 2010
  3. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    canım keseyi tüpe yakın gördüm deyip sonra ortaya gelmiş denmez böyle şey olmaz bu bilyemi ki aşagı doğru kaysın
    iç kanama geçirecek ne var ki bu dış gebelik değilmişki neyine kanama geçiriyorsun dış gebelikte kese olmaz
    hem sen neden doç dr dediğine inanmıyorsunda ne dediğini bilmeyen dr lafına inanıyorsun
    korkma içini ferah tut tedbir bizden takdir allahtan sen tedbirini almış iki dr gitmişsin daha ne yapacaksın bu yollardan bizden geçtik neler yaşadık o yüzden seni anlıyorum ama lütfen eşinide tedirgin etme sakin sakin bekle bir dahada ilk dr gitmeeeeeeeeeeeeeeeee

4. 6 Ocak 2010
  5. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bence hiç canını sıkma eğer kafana çok takıyorsan rahatlamak için bir doktora daha görün derim yada profesöre git. doçentin dediğine inan ben çok duydum kürdaşdan para kazanmak için bu yollara başvuran doktorları.

6. 6 Ocak 2010
  7. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç. Canını sıkma tüpe yakın olsa giderdi o bebek benim ilk usg iki kese gözüktü biri tüpe yakın öteki normal yerde kalp atışına gittimizde tüpe yakın olan erimisti kaybolan ikiz sendromuyms bu ama tüle yakın oldu içinmiyor giti bilemem
    ben senin yerinde olsa. Başka bı Dr da giderdim tayin ederdim hangisi doğru söylüyor

8. 6 Ocak 2010
  9. yeldacinar35

yeldacinar35 küçük adamım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence bir başka doktora git için rahat etsin

10. 6 Ocak 2010
  11. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bencede bir başka doktora daha git.ve kendini üzme:teselli:

12. 7 Ocak 2010
  13. BenPeriKizi

BenPeriKizi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bence birkac degisik doktora daha gidin onlar ne diyecek en azindan kafaniz rahatlar.

14. 7 Ocak 2010
  15. selence

selence Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bencede kesinlikle 3. bir doktor şart..
    hatta 4. eminim için rahat edecektir böylece..
    acabalarla 9 ay geçiremezsin git biran önce için rahat etsin

16. 7 Ocak 2010
  17. hepatit

hepatit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım üzülme strese girme diyeceğim öncelikle..umarım sorun cıkmaz sağlıkla alırsın kucağına..
    başka bir dr a daha görünmen sart bence de arkadaşlar haklı..
    sanırım antalyadasın dr önerisi istersen yardımcı olmaya calışırım..gönlüne göre versin canım..

18. 7 Ocak 2010
  19. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı şeyleri hemen hemen bende yaşadım ilk gittiğim doktor bu bebek kesinlikle düşücek dedi özürlü olabilir dedi sen riks altındasın falan filan.başka uzman doktora gittim şimdi gayet iyiyim.canım doktorunu değiştir.