Hamileyim ama su içemiyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve seherrr tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : seherrr
  1. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba 11 haftalık hamileyim doktorum hamileliğimin ilk günlerinde gittiğimde bol sıvı al demişti ama ben gün içinde hiç su içemiyorum midem bulanıyor.Taş çatlasın günde 1 litre suyu zorla içiyorum.Bebek için suyun ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve su içememek beni üzüyor.Aranızda benim gibi olan varmı yada siz günde ne kadar su -sıvı içecek tüketiyorsunuz?Bana önerileriniz nelerdir??

2. 30 Aralık 2008
  3. EU1

EU1 Guest

cnm ben 19 haftalık hamileyim ve hiç su içemedim ve içemiyorum ama doktorum bebegin susuz falan demedi çok şükür az içiyorum günde en fazla 2 bardak içiyorum nedense inş bişey olmaz bilmiyorum

4. 30 Aralık 2008
  5. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Okuduğum kadarıyla hamile arkadaşlar günde 2 litreye yakın su içiyorlarmış.Ben en fazla 7 bardak içebildim şu ana kadar.Bazen 4 bazen 5 bardak su içiyorum gün içinde.O yüzden endişelendim.Mesela bugün şu saate kadar 1 bardak su 1 bardak ayran 1 fincan bitki çayı içebildim.Az değilmi?

6. 30 Aralık 2008
  7. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım amniyon sıvısı 2 saatte bir kendini yenilediğinden senin aldığın sıvıya vücudun ihtiyaç duyarmış bunun içinde günde en az 2 litre su tüketmen gerekiyor.. dilerim mide bulantını yenip su alımına başlarsın a.s.

pozitiff3 bunu beğendi.
  8. 30 Aralık 2008
  9. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim suyu bir dikiste bardak olarak degil, az az ic. mesela yanina bir pet sise al. yarimliklardan. bir de biraz soguk tutarsan daha iyi olur. havalar da soguk ama buzdolabinda boyle hafif serinlesin su. boyle aklina geldikce bir iki yudum ama hic yanindan ayirmiyorsun siseyi. sonra bir bakiyorsun sise bitmis. bu siseyi 4 kere bitirmeye calis gunde. 2 lt eder ya.

yani bu hafif sogumuz su gercekten insana ferahlik veriyor. normal su mideyi bulandiriyor. zaten midesi bulananlara da buz gibi su oneriyorlar ama biz hasat olmak istemeyei zdegil mi? o seebeple ferahlik verecek soguklukta ve belli olcude.

10. 31 Aralık 2008
  11. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bende içemiyordum doktorum pipetle iç ne içersen dedi daha iyi oldu birde soğuk suda işe yarıyor.

12. 31 Aralık 2008
  13. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba herkese kızlar hamilelikte su içmek çok önemli ben ilk hamileliğimde fazla su tüketmediğim için sezeryan olmak zorunda kaldım çünkü bebeğimin suyu azalmıştı güzel annişler su alımını ihmal etmeyin bende yarım litrelik pet şişeyi yanımdan hiç ayırmıyorum azar azar içiyorum ve akşama kadar 2 litre bitmiş oluyor su çok önemli

14. 31 Aralık 2008
  15. afb

afb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba cnm bende 27+3 günlük hamileyim ve fazla su tüketemiyorum.ilk hamileliğim yaza gelmişti fazla içebiliyordum.kışın insan fazla susamıyor.inş sağlıklı bi şekilde doğar bebişlerimiz.:nazar::KK46:

16. 31 Aralık 2008
  17. seherrr

seherrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zorluyorum kendimi ama olmuyor 1 litre ancak içiyorum.Bunun yanında ayran bitki çayı vs de tüketiyorum.Susayayım diye turşu aldım yedim tuzlu tuzlu o bile fayda etmedi:)))

18. 31 Aralık 2008
  19. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bitki çaylarına çok yüklenme sehercim. turşu ve tuzdanda uzak dur :)) ilerde damacana gibi olursun benim gibi söyliyim :))