hamileyim.. Belirtilerim..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve buzma_vi tarafından 26 Mart 2010 başlatılmıştır.

26 Mart 2010
    Konu Sahibi : buzma_vi
  1. buzma_vi

buzma_vi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar dün akşam hamile olduğumu öğrendim.Değerim 168 çıktı.Bu ay ilk defa preseed ve progestan hapı kullanmıştım.Birde 12 gün kadar incir kürü yapmıştım.geçen yıl eşim askere gitmeden önce 2 ay denemiştik ama prolaktin sorunum vardı.Yani o iki ay dostinex içmiştim.Eşim askerden geldi ikinci ay hamile kaldım.Doktorum progesteron tahlili yaptırdı adetimin 21. günü değerim:13.2 çıktı.Yani yumurtlama var dedi ama 17 18 olsa daha iyi olurdu dedi.O yüzden progestan isimli ilacı verdi.Adetinin 16. günü günde 3 adet kullanacaksın 10 gün boyunca dedi.Bittiğinde iki üç güne adet görürsün dedi.Bu ilaç olaki hamile kalırsan çocuk tutunsun diye dedi.Ama ben görmedim.5. gün kan testi ile öğrendim.Öncelikle Rabbim bana bu preseed ve progestanı vesile kıldı.Ben 30 güne bir adet görürüm.Ovulasyon kiti ile adetimin 15.günü çift çizgiyi gördüm.Ve 15. günü hem sabah hem akşam ilişki oldu.yani muhtemelen o gün kaldım.Kafaya takma işine gelince hani diyorlar ya takmazsan olur diye ben hep ağlıyodum bu ayda adet olacam diye.Yani kafamdan hiç silemedim.Her saniye aklımdaydı.Ama çok dua ettim.Belirtilere gelince aynı adet olacakmış gibi akıntım çok arttı.ve göğüslerim hassaslaştı.Ama bu hassaslaşma adet günümden 2 gün önce başladı.10 gün önce değil.akıntım koyu renkti.Ve adet günümde çok açık kahve bir akıntı geldi.Ama asla kırmızı değildi çok açık kahve ile pembe arası.onun haricinde belirti filan beklemeyin.Kasık ağrılarına gelince geçen ay daha çok olmuştu kasıklarımda batma falan bu ay daha az oldu.TEk belirgin belirtim akıntı ve yüzümde hiç sivilcem çıkmadı.Ve göğüslerim 2 gün kala biraz hassaslaştı acıyodu.Normalde adet öncesi sivilcem çıkar.Hiç çıkmadı bu sefer.Preseed i de bu ay 3 defa kullandım ilk defa.İdrar testinide adetime 5 gün kala yaptım ve çıkmadı.Bu testlerede güvenmeyin.Allah isteyen herkese nasip etsin..

2. 26 Mart 2010
  3. Moonlight

Moonlight Huzur'da.. Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    Teşekkür ederiz canım.hayırlı uğurlu olsun bu arada.
    :nazar:Allah kucağınada versin.

4. 26 Mart 2010
  5. lovelif76

lovelif76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım cok tebrik ederim, Allah mutlulukla kucağınıza almayı nasip etsin... hihoyyyt

6. 27 Mart 2010
  7. chablisss

chablisss Su akar yolunu bulur Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ederim canım sağlıkla kucağına da al Allah isteyen bizlere ve herkese nasip etsin işallah

8. 27 Mart 2010
  9. a_seyma

a_seyma İki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hanımlarrr... hamıleık belırtısı olkarak bene hıcbısey olmadı... aynı adet olcakmısım gıbı karnım agrıdı goguslerım sıstı... hatta gecıktım dıye 10 gun bekledım ben test yapmayı... yanı tek kesın sonuc adetın gecıkmesı...