hamileyim cok stressli ve uzuntuluyum.lutfen yardim edin!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve esrasofo tarafından 14 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Aralık 2009
    Konu Sahibi : esrasofo
  1. esrasofo

esrasofo psixi mou Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    oncelikle herkese selam arkadaslar ben 14 haftalik hamileyim yurtdisinda yasiyorum.Esimle beraber cok cok mutluyum Allahima cok sukur ama sorun su.Esimin babasi kanser haftasi. yaklasik 6 aydir bende kaliyor.Ama anliycaginiz gibi su an da hamileyim ve dinlenmeye asiri derecede ihtiyacim var.esimin kiz kardesi arada geliyor.bazen yemek getiriyor.Kanser hastasiyla ilgilenmek gercekten cok zor cok stresli. esimle zaman zaman konusuyorum bununla ilgili ama onu da uzmek istemiyorum.isten yorgun argin geliyo bazen bulasiklari dahi bana yikatmiyo kendi yikiyo.cok yardimci.ama bu konuyu derinlemesine konusmak istiyorum bakamiyorum artik babamiza:KK43: karnim daha da buyuynce ne yapicam? ufff hergun dua ediyorum sabir icin........lutfen akil verin bebegimi cok uzuyorum cunku beynim de vucumdumda yorgun!!

2. 14 Aralık 2009
  3. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    cnm bence eşinle konuşmalısın bakabileceğin zaman kadar bak ama hamileliğin ilerledikçe bu çok daha zorlaşıcaktır. eminim ki sana bu kadar yardımcı olan eşin anlayışla karşılıcaktır. babasıda hasta mağlum hastaya bakmak sevaptır rabbim ona desteğini karşılıksız bırakmaz sen içini ferah tut. emiinim çok yoruluyosundur ama sen dua et amcaya rabbim sağlık sıhat versin ilerde hamileliğin seni zora soktuğunda da bi çağresine bakarsınız . rabbim yardımcın olcun. kendini fazla yorma dinlenmek için fırsatlar yarat

4. 14 Aralık 2009
  5. esrasofo

esrasofo psixi mou Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok saol canim zaten Allahimdan korkuma agzimi acip da tek bisey demedim benim de babam var sonucta.kayinpederimin bana bi kotulugu yok zaten ama ruhen gercekten yoruldum.Allahim yardimcimiz olsun.esimin destegi yardimi olmasa zaten.ben sadece biraz da gorumcemin biraz da ben bakayim babama demesini bekledim.neyse. Allahim hastalara sifa bizlere de sabir ve hayirlisiyla bebegimizi kucagimiza almayi nasip etsin.cok saol ilgin icin.

6. 14 Aralık 2009
  7. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    amin cnm inş. ama sen adamı kapıya atıcam demiyosun hamile olduğun için daha çok yorgun düşüyosun ben seni anlıyorum hamile olmasan sorun bile olmaz hastaya bakman. cnm eşinede danış bunda kötü bişe yok emin ol b ikonuşun bi yol bulun .. biraz daha sen bak gebeliğin ilerledikçe görümcen alsın zaten yarın öbür gün doğum falan lohusa yatcan derken sen hastaya bakamazsın . ama çok şanslısın halimesin ne güzel rabbim bana ve tüm isteyenlerede nasip etsin. bi bebeğe sahipken kendine dikkat et yorma kendini fazla herkez sen kadar şanslı olamıyor.

8. 14 Aralık 2009
  9. esrasofo

esrasofo psixi mou Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah hakiimizda hayirlisi neyse onu nasip etsin. insallah sana da nasip etsin rabbim .1 sene korunmasiz birlikte olduk hicbi sorunumuz yoktu ama bebegimiz olmadi. yumurtlama gunlerimi takip etmeye calisiyodum ama olmuyodu.sana bi dua gondereyim onu oku bak insallah sende de ise yarar.Rabbim herkese nasip etsin.

10. 14 Aralık 2009
  11. esrasofo

esrasofo psixi mou Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ay gonderemedim linki sekine duasi cok faydali arkadasim insallah bu duayi bi oku bakalim. dilegin kabul olur insallah!!

12. 16 Aralık 2009
  13. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Hasta bi insana bakmak gerçekten çok zordur. Anne baba sevgisi apayrıdır, çok sevebilirsin ama kendi annen baban bile olsa yatalak bi hastaya bakmak çok zordur, helede hamileysen. Allah kimseyi kimseye düşürmesin. Allah seninde yardımcın olsun

14. 16 Aralık 2009
  15. gundogmadan

gundogmadan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    oncelikle lutfen uzulmek yok bebegin buyumus artik etkiler uzuntun bebisini. ayrica inanilmaz sevap isliyorsun, soylemesi ayip ama adamcagizin kizi takmamis sen kizindan daha iyi bakiyorsun.
    ama tabiiki de gittikce guclesicek karnin buyudukce, gorumcen mecbur ya alicak ya da ortak bir kadin tutacaklar bakici gelicek. cunku senin kendinle ve bebeginle ilgilenmen lazim. kimse de buna karsi duramaz, maddi imkan varsa bence eve kadin almalisin boylelikle senin islerini de yapar. ama yurtdisinda kadinlar zaten pahali, yoksa gorumcen biraz daha gecince mecbur babasini yanina almali. bu iki cozumun disinda ucuncu couzm bence yok yani boyle uzulmen yorulman gb.
    ama ne olursa olsun uzulme lutfen. yapitiginin sevabi cok cok buyuk bence.

16. 16 Aralık 2009
  17. kardelenseval

kardelenseval Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım öncelikle kayınbabanıza rabbim acil şifalar versin sen ise yorulursun anlıyorum bende çalışıyorum eve gidince ölü gibi oluyorum ama işimi çok seviyorum bırakmayı da hiç düşünmedim sende bunu sevdiğin bir iş olarak düstur et kendine sabrı öğrenki bebişinde sabırlı olur inş hasta birine bakmak ömür uzatır hele böyle mübarek bir zamandaysan yani hamilesin aslında bu senin için Rabbimin rızahi ilahisine kavuşmak için bir fırsat olabilir unutmayalım ki sınavdayız Rabbim yar ve yardımcın olsun bu imtihanı da sabirla geçmeyi nasip etsin sana amin...

18. 16 Aralık 2009
  19. esrasofo

esrasofo psixi mou Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilginize cok tesekkurler arkadaslar.gecen aksam esimle karsilikli oturduk konustuk.onu da uzmek istemiyorum.cunku o da benim halime cok uzulmeye basladi.cunku psikolojim hep degisiyo:KK43: karar verdim bakabildigim zamana kadar bakicam insallah Allah o gucu kuvveti verir.Sonrasinda bi caresine bakicaz.Kayinpederin duzelme gibi bi sansi yok zaten tabi Allahtan umit kesilmez ama kotu yani durumu.Insallah Allahim sabrini selametini versin sadece bebegi dusunuyorum.Allah tum hastalara sifa bizlere yardim sabir ve bebek isteyenlere de kucaklarina almayi nasip etsin.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.