hamileyim deyince esinizin tepkisi nasildi?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelin54 tarafından 27 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : gelin54
  1. gelin54

gelin54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hamileyim deyince esinizin tepkisi nasildi?

benim daha cocugum yok ama cooookkkk merak ediyorum esim nasil bir tepki verir acaba diye..

sizin basiniza ne geldi? nasil tepki verdi? söylerken nasil söylediniz?

hadi ablalarim kardeslerim paylasin benimle hatiralarinizida bende az hayal kurayim fikir edineyim
    :enbuyukkk:

2. 27 Mayıs 2007
  3. gelin54

gelin54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haa bide ilk kime söylediniz?? simdiden tsk :)

4. 27 Mayıs 2007
  5. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ayyy ben heyecandan kayınvalideme söyledim ilk sonra eşimi aradım eşimde akşam görüşürüz dedi sonra duydumki heyecandan adamcağız bişey diyememiş hehe ama çok mutluyuz ikimizde ne zamandır bekliyorduk çünkü

6. 27 Mayıs 2007
  7. Mune

Mune Administrator Yönetici

Beğenildi:
    58.536
    Ödül Puanları:
    663
    Benim hamilelik haberim biraz tuhaf o yüzden baştan itibaren anlatayım:)Eşim ve ben evlenirken 2 yıl kadar bebek yapmamaya karar verdik,evlendikten 3 ay sonra bende grip gibi belirtiler olmaya başladı,tad alamıyorum halsizim vs,tabi reglde göremiyorum,hastalığa bağladım ben bunu,çocukluktan beri gittiğim bir doktorum vardı bir sabah ona gitmeye karar verdim,muayne etti,birşeyim yok sapasağlamım,sonra gebelik testi yapmak istedi,ben gerek yok dedim çünkü kendimden eminim,ısrar edince yaptırmaya karar verdim,test pozitif çıkınca benim rengim sapsarı oldu,işin açıkcası çok üzüldüm çünkü hesapta olmayan birşeydi bu,hatta doktorum çok kızdı,sanki 10 tane çocuk doğurmuşsunda 11. yoldaymış gibi ne bu suratın dedi.Ağlaya ağlaya eve geldim,hemen kızkardeşimin işyerini aradım haberi duyar duymaz havalara uçtu ama ben aldırmak istiyorum deyince çok şaşırdı,kızcağızı aynı anda hem mutlu etmiş hemde şoka sokmuştum:KK43:
    O zamanlar evimiz 2 katlıydı,eşimi alt katın merdivenlerinde beklemeye başladım kapıdan içeri girince beni ağlar buldu,sana birşey söyleyeceğim dedim ve hamile olduğumu aldırmak istediğimi söyledim,eşimin yüzünde keyifli bir gülümseme oluştu,bebeği aldırmama izin vermediğini,mümkünse kız bebek dünyaya getirmemi istediğini söyledi:)O kadar mutlu olduki ilk iş önce kızkardeşimi sonrada amcamları aradı,telefonda onların sevinç çığlıklarını bana dinletti,ben bebeğim karnımda 3 aylık olana kadar hamilelik nasıl birşeydir,sevinmeli mi üzülmeli mi pek anlayamadım,ta ki 3.ayda doktora gidince ultrasonda bebeğimi gören eşim ve yengemin sevinçten döktükleri gözyaşlarını görene kadar:)Hamile psikolojisi bu olsa gerek,eşim hemen bebeği benimsemişken ben korku endişe mutluluk gibi duygular arasında gidip geldim,şimdi kızımı iyiki doğurmuşum diyorum,o benim nazlı kelebeğim.

8. 27 Mayıs 2007
  9. BAHARYAGMURU

BAHARYAGMURU Guest

bizde esimle bir sene bebek düsünmüyorduk.ama esim cok cocuk sevdigi icin fikrinden caydi ve cocuk istemeye basladi.ben korunma hapi aliyordum sonra biraktim.ama hamile kalamiyordum,doktora gittim ve durumu anlattim.tedavi görmeye basladim,hormon bozuklugu vardi,iki kutu ilaci bitirmistim,reglim biteli iki hafta olmusve kanamam olmustu,cok korktum ve esim doktoru aradi,durumu anlatti,hemen gelin dedi.hemen idrar tahlili ve kontrol yapildi ve beklemeye basladik.esim ve benim aklima hic hamilelik gelmiyor tabi,biz niye kanam oldu diye konusurken doktor iceri aldi ve bize gülerek hamile oldugumu söyledi.ben ve esim kisa süreli bir sok gecirdik,beklemiyorduk böyle bir haber.esim üc defa almanca doktorun üzerine dogru kalkip hamilemi( schwanger) mi dedi,hepimiz esimin bu haline güldük.doktordan ciktik esim hemen annesine ve teyzesine telefon acti.eve geldigimizde bütün mahalle duymustu.esim evin tek cocugu yani bende tek gelin oluyom el bebek gül bebek bakildim anliycaniz.ama ikinci hamileleigim hicte öyle olmadi.

10. 27 Mayıs 2007
  11. sekinci

sekinci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    biz testi birlikte yaptık benim elime vermedi bile testi
    öyle heyecanlıydıkki anlatamam:sm_cool:
    sonra masanın üstüne bıraktı bekledik biraz sonuç pozitif tabi:sm_cool::sm_cool:
    ayyyyyyy öyle sonucu görünce birbirimize sarıldık ve ben duygulandım agladımsenağlama
    işte böyle canım,allah isteyen herkese yaşatsın

12. 27 Mayıs 2007
  13. Ceytu

Ceytu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2,5 sene bebeğim olması için ugrastım her regl olusum üzüntu ve aglama ile gecıyordu.
    Bır kac tedavı yöntemınden gecdık eşim ile.
    Yumurtlama takıbındeydım hamıle kalmayı heyecan ıle beklıyordum ve reglım uzerınden 7 gun gecmısdı...gunumun gecdıgını anneme ve kızkardesıme söylemısdım ama eşime bır sey söylemedım bosa sevınc olmasın bı aksılık olmasın dıye.
    Evde test yapdık sonuc olumlu cıkdı hemen beta hcg yapdırmaya gıttım bu arada eşimi aradım, telefonda bıraz cıtlattım ama ınanmadı test sonucunu alma vakdı gelınce peşime takıldı bırlıkde gıttık hastaneye.
    sonucu verdıler hayırlı olsun dedıler.Eşim ne yapıcagını bılemedı kagıdı aldı elımden bana bakdı "sen hamılemısın simdi yanı ?kesinmi?" dedi.Oldukca şaşkın ve abuk subuk bır surat ıfadesı vardı.
    Ogun hep o abuk subuk şaşkın bir ıfade ıle gezdı, afalladı kaldı,sakarlıklarına yenı sakarlıklar ekledı, komık bır hali vardı.Ertesı gun daha bır kanıksamış ve mutlu görunuyordu.
    yerimseniben

14. 27 Mayıs 2007
  15. arSA72

arSA72 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benım ilk hamileliğim 4 sene istemedık sonrasıdada olmadı olması için ugraştık çok zorlu olmasada kısa süreli bir tedavi sonrası aşılama yöntemı ile hamıle kaldıgımı ögrendım ama eşimde yanımdaydıı test sonuçlarını alınca..yanı ona süpriz yapamadım...test sonucunda doktorum bıde ultrasnla bakmak istedı ve sankı ıkız dedı...kan testı istedı ve aynı gün kan testı sonucunda bebeklerın ıkız oldunu ögrendıkk...o anda sevınç ve kaygıylaa..çok tuhaf olduk mutluyduk ama acaba ıkız bebege hazırmıydık nasıl yapardık dıye düşündük eşimle eşim daha sakindı yaparız bakarız ıkısı aynı anda büyür işde falan demeye başladı..git gide onlara alıştım çok zorda olsa agır bır hamılelık gecırdım 3. ayda kanamayla bırlıkdee6.5 aya kadar devam ettı ve ben bebeklerımı bırını kardımda bırınıde dogum anında kaybettımsenağlamasenağlama...üzücüydü ama hersey allahın takdırı sonra 3 yıl sonra gene aşılamayla hamıle kaldımmm..bu sefer doktora eşimle gıttık sonuç için ama eşim yan odadaydı ben ultrasona gırdım ve gebelık testı yapıldı sonucu tek basıma ögrendımm...eşimin yanına gıttım suratımı asıp aşkımm malesef tutmamış dedım..bana belli etmemeye calışdı ama üzülmüşdüü..sonra bırden gülmeye başladım noldu dedı elıne test sonucunu verdım..o an yüzündekı mutlulugu hiç unutmuyorum sarıldı boynuma sankı aglıycakdı.ve bız hayırlısıyla kızımızı kucagımıza aldık...yaşadımız acıyı onun varlıgıyla bır nebzede olsa unutmaya calışdık. allahım herkeze bu güzelliği yaşatsın..aayyyy uzunmu oldu neeekafamçokkarıştı

16. 28 Mayıs 2007
  17. gelin54

gelin54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ellerinize saglik cok tsk erderim :)

18. 28 Mayıs 2007
  19. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Şimdi hamile filan değilim ama ilk hamileliğimi çok istemiştik ve çok beklemiştik. Ben işte olduğumdan tahlil sonucumu eşim almıştı ve o bana müjdelemişti. "Müjde hayatım baba oluyorum " demişti. :Roflol: