Hamileyim iş pozisyonum değiştirilmek isteniyor

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve ebram tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ebram
  1. ebram

ebram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    1,5 yıldan fazla aynı yerde çalışıyorum ve 3 aylık hamileyim.bağlı olduğum müşteriler şu an bulunduğu yerden taşınıyor haliyle bizde onlarla gideceğiz.ancak biri evime çok yakın bir yere diğeri şimdi olduğu yerdende uzağa taşınıyor.ve iş yerim benim uzağa taşınan müşteri ile çalışmamı istiyor.hamileyim o kadar yolu nasıl gidip geleyim her gün,diğer taraf ise evime çok yakına taşınacak.kesinlikle gitmek istemiyorum çünkü ben o müşteriyide zaten sevmiyorum,anlaşamıyorum bunlarıda dile getirdim işverene.sanırım uzaktakine gitmem konusunda direticekler ben de kabul etmiycem.
    Sizce ne yapabilirim ya da onlar ne yapamazlar?????hamile olduğum için bana uygun iş koşullarını sağlamak zorunda değiller mi?
    Lütfen bi aklı verin,strese girdim.

2. 6 Ekim 2009
  3. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    emin değilim ama işverenin siz hamilesiz diye uygun bir durum yaratmak zorunda olduğunu sanmıyorum..bana mantıksız geliyor..ee anlaştığınız müşteri uzakta,anlaşamadığınız yakında..bu durumda nasıl bir orta yol bulunabilinirki..anlaştığınız müşterinin yakınınıza gelme durumu yokmu

4. 6 Ekim 2009
  5. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer sadece hamile olduğun için iş pozisyonun değişiyorsa işverene karşı haklı bir nedenin olabilir. Hamilelik nedeniyle uzağa gidememi kabul etmiyorlar. Bu hususta rapor alman gerekiyor. Ancak işverenle anlaşarak çözülebilir. Bu tür tasarruflar işverene ait.

6. 7 Ekim 2009
  7. ebram

ebram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de bildiğim kadarı ile işveren uygun ortamı mümkünse sağlamakla yükümlü.benim anlaştığım müşteri yakınıma geliyor.ben onlarla devam etmek istiyorum ama şirket kabul etmiyor.
    bana göre hamile olmamında etkisi var ama kabuıl etmiyorlar bunu.evet yol konusunda hiç bahane kabul etmiyorlar bunu lüks olarak görüyorlar.rapor derken?

8. 7 Ekim 2009
  9. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Uzak yola gidemez dinlenmesi gerek vs. tarzında bir rapor. ışveren eşit davranmakla ve doğum izinlerinizi tam kullandırmakla yükümlü sadece.