hamileyim, kızım doğmak üzere ve boşanıyorum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zeysannn tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : zeysannn
  1. zeysannn

zeysannn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam, uzun zamandır herkese iyi görünmekten, kendi kendime konuşmaktan yoruldum, o yüzden kimse tavsiyede bulunmasa bile yazmaya karar verdim.
    ben 1,5 senelik evliyim. eşimin babası vefat etmiş, bana annem hasta bırakamam, beraber oturalım dedi. bende ilerde kendi anneme bişey olsa bakmayacak mıyım düşüncesiyle kabul ettim. ama kaynanamın yanında birde kaynım çıktı. öyle saçma sapan bir hal aldı ki, artık tahammülüm kalmadı. kocamla gezmeye gitsek, annesinden abisinden izin alıyoruz. bi yere gidip geldiğimizde suratlar asılıyor, benle konuşmuyolar. ben tek başıma hiç bir yere gidemiyorum. eşimin çalıştığı yere bile onlar izin vermezse gidemiyorum. daha önce dayanamayıp, baba evine döndüm. aradılar, eşim ayrı eve çıkıcaz dedi yeminler etti, ailesi tehditler savurdu. ben nasıl olsa ayrı eve çıkıcaz diye geri döndüm. meğer yalanmış. eşim ben geri döneyim diye yalan söylemiş.
    evde hiç huzur yok, kaynanam sürekli senden utanıyorum, ben zaten seni istememiştim ki, ben oğluma demiştim zaten, bu kız iki günlük, bundan karı olmaz gibi şeyler söylüyo bana. ben bunları kolay kolay eşime yansıtmadığım halde, eşim senin yüzünden eve gelmek istemiyorum, sürekli dırdır yapıosun diyo.
    annesine abisine çok düşkün. mesela akşam işten gelir, ben kapıda karşılamazsam, eğer odamdaysam, yatana kadar annesi abisiyle oturur, gelipte yanıma öldümmü kaldımmı hastamıyım bakmaz. ben sorun çıkarmadığım sürece çok iyidir, ama suratım asılsa hemen kaçar.
    neyse çok uzun oldu. en son tartışmamızı anlatayım. 6 aylık hamileydim. annesi ve abisi saçma sapan şeylere bana bağırıp duruyolardı. eşime anlatmaya kalkınca hemen onları savunuyordu. bende birgün beni ailemin yanına yolla, biraz kafamı toplayayım, yoksa evliliğimiz bitecek dedim. sen annenin yanına gitmek için bahaneler uyduruyosun dedi. bende ogün annemle konuştum, annemi çağırdım yanıma. annem eşimle konuştu, gelsin biraz bizde kalsın, kafasını toplasın, bak hamile, bebek için iyi değil bu kadar stres dedi. bu sefer annemi suçlamaya başladı. annem beni arayıp sorduğu için ben alışamamışım evliliğe!!!! annemle ben farklı şehirlerde oturuyoduk, o yüzden annem beni hergün arardı, o gözüne batmış beyfendinin.
    annemin geldiği akşam, artık ben olanlara dayanamadım, sinir krizi geçirmiş bayılmışım.kendime geldiğimde ben yerdeydim, abisi ş.refsiz diye bağırarak üstüme yürüyordu. kaynanam deseniz "komşulara hem kendini hem bizi rezil ettin" diyodu. annem beni savununca annemin üstüne yürüdü abisi falan. eşime baktım, ağzını bıçak açmıo. bizi ayırıyo sadece. o an hepsinden nefret ettim. duvarları tekmeledim, ondan olan çocuk olmaz olsun diye, düşürmeye çalıştım kızımı o sinirle. sonra sabah annemle kimse uyanmadan çıktık o evden.
    sonuç olarak 3 aydır baba evindeyim. kızım gelmek için gün sayıyo. eşim derseniz, bu 3 ay içinde bi kere annemi aradı, sen kızının arkasında durduğun için buralara alışamadı gitti dedi. bi kere de beni aradı, sözde kızını sormak için aradı, ama beni suçlayıp durdu. annesinin abisinin hatalarını söyleyince susup kalıyo cevap veremiyo. sadece beni suçluyo. bazen nette karşılaşıyoruz. hiç kızımızı sorduğu yok, ailesi zaten hiç aramadı.
    biliyorum kızım doğduğunda baba kesilecek, şimdi benim kafamı kurcalayan şu: beyfendi ve sevgili annesi kızım doğduğunda gelip görmeye hakları varmı sizce? kör şeytan gösterme diyo, zaten bu zamana kadar arayıpta sormamışlar. şimdi niye merak edip gelsinler? kafam çok karışık. kızım için en iisini yapmak istiyorum. onu herkesten korumak istiyorum, çakma babasından bile...mafoldumben

2. 20 Ekim 2010
  3. ysmiinn

ysmiinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    valla işin çok zor allah yardım etsin ne diyeceğimi bilemedim.ama çocuk olunca belki değişirler eşinde değişebilir.bakarsnız ayrı eve çıkarsınız çocuk olunca bence çocuğu göster ama sen yumuşak davranma onlara çocuğu görüp gitsnler önemli olan eşin bu durumda eşin nasıl tepki verecek sen onu izle ondan sonra kararını ver

4. 20 Ekim 2010
  5. ayselturan

ayselturan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım ya anlattıklarına çok üzüldüm. sanırım en iyi kararı vermişsin ailenin her durumda yanında olmaları çok güzel. bence bu durumda burnunun sürtülmesi şart evet dediğin gibi bebeğin doğunca baba kesilecek ve tekrar eve dönmen için elinden geleni yapacaktır.

6. 20 Ekim 2010
  7. seray8686

seray8686 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    allah yardımcın olsun nekadr zor yaaa ahhh bu erkeklerrrrr ahh

8. 20 Ekim 2010
  9. ysmiinn

ysmiinn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    nefret ediyorum erkeklrden ya bi işe yaramıyolar neden yaratılmışlar ya tövbe tövbe

10. 20 Ekim 2010
  11. seray8686

seray8686 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bencede hiç birşeye yaradıkları yok hatta bizi üzmekten başka yaptıkları yok

12. 20 Ekim 2010
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    gösterme yavrunu, herkes önce insanlığını görevni yapsın sonra ben babayım ben babaneyim demeye hakkı olsun.

14. 20 Ekim 2010
  15. birumutt

birumutt boncuk gözlüm Üye

Beğenildi:
    304
    Ödül Puanları:
    188
    allah yardımcın olsun canım,kaynanı veşini de bildiği gibi yapsın inşallah

16. 20 Ekim 2010
  17. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    bu ne yaaa nefret ediyorum böyle insanlardan:mymeka:
    sanki gelinler stress topu gelen vuruyo giden vuruyo
    bide kaynanalar yetmiyormus gibi 2 gündür kayinlarda olaya dahil oldu:mymeka:

allah yardimcin olsun:teselli:

18. 20 Ekim 2010
  19. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    ilk isin o adamdan bosanmak olsun .. sakin ihmal etme bir kere hata yapip o eve geri donmussun kizin olmus ikinci bi hata daha yapmamak icin hemen dilekceni ver ..
    bebegin dogduktan sonrada bakarsin gorusturup gorusturmeyecegine .. sonucta sen annesisin oda malesef ki babasi ..