hamileyim, sigayı bırakmakta çok zorlanıyorum

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve hanifee tarafından 28 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Ocak 2008
    Konu Sahibi : hanifee
  1. hanifee

hanifee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, 5 haftalık hamileyim.
    Hamilelikten önce günde hemen hemen 1 paket sigara içiyordum.
    1 haftadır yani hamile olduğumu öğrendikten sonra içmemeye çalışıyorum ama çok zorlanıyorum.
    1-2 tane içtim itiraf ediyorum. İçtikten sonra vicdan azabı çekip, ağlamaya başlıyorum.
    Bazı arkadaşların doktorları çok stres yapıyorsan günde 2-3 tane içebilirsin, senin yaptığın stres bebeğine daha çok zarar verir demiş.
    Benim doktorum bu konuda hiç pazarlık yapmayalım dedi.
    Sigaranın bebeğe verdiği zararları okuyorum ama aranızda hamileliğinde sigara içmiş anneler varsa oluşan olumsuzlukları kendilerinden duyarsam sigaradan ümidimi kesmiş olucam.
    Ya da 1-2 taneden bişey olmuyor diyorsanız, sizde herhangi bir olumsuzluk olmadıysa beni biraz rahatlatın lütfen.

2. 29 Ocak 2008
  3. mehtap86

mehtap86 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım ılk zaman mıde bulantılarım oldu bende kendımı zorladım sıtrese soktum bırakcam dıye zaten bulantı yuzunden ıcemıyodum ama aklım hep sıgardaydı 1tane ıcıyodum gıttıkce cogalıyo sonra kotu oluyo yanı basındayken kestın kestın bıdaha alısınca bısey olmaz dıyerekten daha kotu oluyosun suan 33+5teyım 3 4 tane ıcıyorum bazende fazla oluyo doktorum bana 5taneyı gecme dedı ama sana tavsıyem zorla kendını cnm bırak bunu ıcten soluyorum vıcdan azabı cekıyosun daha sonra herkezın gozunde annelık duygun yokmus gıbı davranılıyo oysakı ben onun ıcın ölürüm bu ne lanet bıseykı bırakmıyo ınsanı lanet edıyorum artık...

4. 29 Ocak 2008
  5. nbatur55

nbatur55 baldan tatlı can kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    içmeyen canlar gözünüzü seveyim yapamyın bende kullanıyorum ama hamile oldugumu duydugum an bırakırım cünkü o masumun buna hakkı yok ona saglıksız bir ortamı biz hazırlamış oluyoruz anne karnında kesinlikle derim ben irade meselesidr istenilse boırakılır heleki karınında hiç söz hakkı olmayan o meleğe nasıl kıyarsınız yaa.....

6. 29 Ocak 2008
  7. sevdaa

sevdaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla hanifecim sigara büyük dert. ben de tek tük içtim oğluşum şimdi 3 aylık ve allaha şükür turp gibi. ama sonradan allah korusun astım falan çıkabiliyomuş. benim tavsiyem bırakmaya çalış çünkü mehtabın dediği gibi 1 2 derken çoğalıyo.. Hadi kolay gelsin.. Allah bi avazda kurtarsın cnm:)

8. 30 Ocak 2008
  9. BEGXUXM55

BEGXUXM55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben iki hamileeli
    ğimdede içdim ama çok pişmanım şimdi gerçi çocuklarım sapasağlam Allaha şükür. kızım 5 yaşında oğlum 3 aylık oğluma hamileyken sigaraya aşerdim yani duramıyordum abartısız 1 paket içdim ama beebğim 3 hafta erken doğdu o an çokkk üzüldüm ve tabiki zayıf bebek doğuyorlar 2550 doğdu oğlum ben yinede içme derim benim elimde değildi belki inanmıcaksınız ama sigaraya aşerdim doğuma girince çok korkdum ama Rabbim beebğimi korudu.

10. 31 Ocak 2008
  11. cemrem

cemrem Guest

ben hamileligimi ogrendigim gunden beri hic icmiyorum.hatta yanimda bile icilmesine izin vermiyorum.bence icmemelisin canim..

12. 2 Şubat 2008
  13. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    içmemeye gayret edersen iyi olur bence bebişine bunu yapmaya hakkın yok zararları malum allah korusun yarın öbürgün bi aksilik olursa mesela astım hastası olarak dünyaya gelirse ona bunu nasıl açıklayacaksın

14. 2 Şubat 2008
  15. wampirella_mk

wampirella_mk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bahk bnm ablamda senn gibiydi.oda bi iki içmek istiyordu..sonra netten sigara kullanan annelerin bebeklerinin resimlerine baktık..sora onun midesi falanda bulanmaya başladı bis içios die..bide bisde içmedik yanında.o kendiside içmedi..netten o resimleri bulup bak bence..çocuğununöyle olmasını istemessn eminimki....içmeyinn yhaa bebeklerin ne suçu vaarr..

16. 3 Şubat 2008
  17. gelin54

gelin54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim belki yakinda bulantilarin gelir sende birakirsin yani bende öyle oldu ilk baslarda bulantim yoktu ve feci bir tiryakiydim birakamadim sonra bir bulanti basladiki sorma deli gibi sigara istesemde kosuna bile dayanamaz hale geldim zor bir dönem oldu benim icin hem sigara istiyorum hemde bulanti aldi aldi atti beni yerler ama basardim!! umarim bulantin gelir, gelsinki icemeyesin :)

18. 3 Şubat 2008
  19. rxuxyanaz

rxuxyanaz KOCALARI AZDIRMA BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende aynen senin gibi çok içiyorum ama hamileligime 5 ay kala yani hamile olmak istedigimde bıraktım hamileleik süresince içmedim dogumdan sonra 6ay içmedim şimdi yine içiorum ama en azından o zamanlar içmedim onun cigeri küçüçük daha bence bebegin için bırakmalısın geçicide olsa

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.