Hamileyim....Şimdi Neler Yapılır Bilmiyorum....

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve aysecikcik tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

11 Ocak 2010
    Konu Sahibi : aysecikcik
  1. aysecikcik

aysecikcik sağlıklıyım...yeter bana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaşlar....ben de hamile olduğumu öğrendim...birkaç hafta önce daha doğrusu...doktora gittim ve herşeyin normal olduğunu söyledi...beslenme hakkında sorular sordum:neler yemem gerektiği hakkında...bana ;herşeyi yiyebileceğimi söyledi....tabi kola,fazla baharatlı yiyecekler,çiğköfte gibi yiyeceklerin dışındaki şeyleri...bunun dışında hamilelik hakkında hiç bilgim yok...büyüklere hala söylemedik...utanıoyrum nedense...biraz zaman geçsin söyleriz...işte ben tam bu durumda neler yapmalıyım?...yapmam gereken en doğru davranışlar neler olmalıdır?..yapmamam gereken şeyler nelerdir?...lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız?...benim için çok önemli...bunları yazarken bile kalbim heyecandan pır pır atıyor...yeni şeyler öğrenmenin getirdiği heyecan sanırım...şimdiden teşekkürler...zemuszemusa.s.

2. 11 Ocak 2010
  3. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    tebrikler canım,ilk 3 ay ailemiz hariç kimseye söylememiştik.bol dinlenmen,ağır kaldırmaman gerekir.düzenli olarak doktor kontrolüne gitmelisin.sosis-sucuk..vb çiğ gıdalar da yasak.bitki çayları da ıhlamur hariç yasak.bulantıların başlarsa işyerine de durumu bildirmen gerekebilir.ilk 3 ay hiçbişi yapamadım,çok çıkarmıştım çünkü.bebek hareketleri başlayınca da hareketleri takip ediyorsun.sorunsuz bir dokuz ay geçirmeni dilerim.Allah bebeğini sağlıkla kucağına almanı nasip etsin(amin)

4. 11 Ocak 2010
  5. aleyna_83

aleyna_83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım sanırım seninde hamileliğin çok yeni sanırım doktora gitmişin doktor alttanmı muayene etti sakıncalımı alttan muayene düşüğe sebep olur felan diye duydum bende hamileyim testte pozitif çıktı ama henüz doktora gitmedim bikaç gün içinde gidicem

6. 11 Ocak 2010
  7. farbetter

farbetter Canımın İçi.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm hayırlı olsun bebeğin:-) sağlıkla kucagına al inş..

dr umdan duyduklarımı seninle paylaşayım..ilk 3 ayın önemli oldugunu biliyosun ani hareketler agır kaldırmalar fazla yorulmalar yok. hergün kahvaltı canın istemese bile bir yumurta.öğle yemekleriyle mutlaka bir kase yogurt ve gece yatmadan pekmezli süt tüket demişti dr..
    unutma kalsiyumu kendin için alıyorsun bebek bir şekilde sende varolanı alıcaktır..ama kalsiyumu dengede tutki ilerde kemik erimesi gibi sorunlarla karşılaşma..

yumrta sarısı.lahana.ıspanak.lifli yiyecekler önemli..sebze ve meyveleri iyce yıka..

çay içiceksen açık limonla iyi olur çay içtign gün kahve içme..hatta türk kahvesinden uzak dur..aynı şekilde cola,soda vs..

ada çayı sütü azaltıyormuş ben hiç tüketmedim..ama genel anlamda bitki çayları dogumuda kolaylaştıran içicekler..

hurma kasları gevşetici özelligi oldugundan doguma yakın bir zamanda mesela son aylarda yersen daha iyi olur..

pekmez bebişe kilo aldırıyor..ayrıca ayvada vezgecilmeslerinden olsun:-)

umarım yardımcı olabilmişimdir..benmde ilk gebeliğim..dr umdan ve cevreden tecrübelerim bunlar...sağlıkla kalın...

8. 11 Ocak 2010
  9. pembe_patik

pembe_patik annişinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende yeni hamileyim vajinal muayne etti beni doktorum bende senin gibi sordum düşük riski falan varmış diye onlar kulaktan dolma bilgiler dedi çünkü daha çok küçük olduğu için ultrasonla gözükmüyomuş internetten yaptığım araştırmalar dada vajinal muayneyı öneriyo

10. 11 Ocak 2010
  11. aleyna_83

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    öylemi tamam canım sağol ya ben korkuyorum acıyormu:KK43:

12. 11 Ocak 2010
  13. farbetter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yok acımıyo:-) bende bir defa alttan muayene oldum 6 haftalıktı bebişim..
    sadece biraz garip hissediyosun:-) erkekti dr um çok utanıyodum ama anlık bir bakışla hemen yapması gerekni yaptı ve canım yanmadı

14. 11 Ocak 2010
  15. aleyna_83

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım neyapalım artık neolursa olsun bebişim içim katlancam artık ama acımadığına sevindim:)

16. 11 Ocak 2010
  17. farbetter

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet cnm herşey onlar için..opuyorumnanaktan

18. 11 Ocak 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Hayırlı olsun. Sağlıklı şekilde kucağına alırsın inş. Darısı başımıza.