hamileyim ve bebeğimde pesekinovarus yani çarpık ayak sendromu çıktı yardım..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gamzeli08 tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : gamzeli08
  1. gamzeli08

gamzeli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    22.haftamdayım ve ayrıntılı ultrasonda bebeğimde pesekinovarus çıktı yani iki ayağıda içe dönükmüş çok kötü oldum ama çaresi varmış..çevrenizde bu gibi durumla karşılaşan biri varmı?

2. 7 Şubat 2009
  3. xoxzge&onur

xoxzge&onur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hemen panikleme derim ben, benim doktorum da uzun zamandır bana bebeğimizin ayağında hafif bir içe dönüklük göreceğimi ama bunun normal olduğunu kendiliğinden düzeleceğini söyleyip duruyor çünkü bebeklerimiz içerde ayaklarını plesenta duvarlarımıza dayıyorlarmış ya da buldukları yerlere :-) e sürekli tabanlarını bir yere dayamaktan yada sıkıştırmaktan böyle ufak tefek bozukluklar oluşabiliyormuş, umarım senin yaşadığın şeyde böyle birşeydir doktoruna nedenini sorarsan aydınlatır sanırım ve bu kadar korkmazsın...

4. 7 Şubat 2009
  5. eeylem2007

eeylem2007 Yok senden başka bir alem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok geçmiş olsun Allah şifasınıda verir inşallah ki çaresinin olduğunu söylemiş zaten dr un. Muhakkak çok üzülmüşsündür bebişinde etkileniyo senin ruh halinden ona göre moralini yüksek tutmaya çalış.
    Bende 13 haftalık hamileyim Allah bize ve bebeklerimize yardım etsin. Allah sağlıkla kucağımıza almayı ve iyi günlerini görmeyi nasip etsin inşallah.

6. 7 Şubat 2009
  7. EU1

EU1 Guest

canım ayrıntılı ultrason için farklı bir dr.a gitmiştim ben..ve bebeğim o esnada kendini tamamen kapatmış vaziyette duruyordu..hani şu bildiğimiz ana rahmindeki duruş.. ikinci bakışında da hala aynı pozisyondaydı.. bana bebeğin kambur durduğunu , omuriliğinde eğrilik olduğunu ve böyle duran bebeklerin cam hastalığında doğacağını söyledi :kızgın: :mymeka:
    tabii hemen kendi dr.uma koştum o korkuyla.. kendisine o kadar minnettarım ki içimi rahatlatmıştı o gün...

sonra ne oldu ;
    bebeğim sapasağlam doğdu çok şükür :KK46: o dr. da beni durduk yere üzmekle kaldı senağlama

yani uzun lafın kısası umarım dr. yanılıyordur ve sapasağlam doğar bebeğin inşAllah...
    üzülme şimdiden canım ...
    Allah sağlıkla kucaklamanı nasip etsin... a.s.

8. 7 Şubat 2009
  9. yaren 84

yaren 84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım canını sıkma bu problemi bizzat kendim yaşadım benimde doğdumda ayaklarım içe dönükmüş.babaannem sağolsun beni hep kundaklamış ve zamanla düzelmiş.nekeder sğlıklı bilmiyorum ama bende işe yaradı şuan gayet normalim yani.umarım yinede bu sorunu yaşamazsın.kendini üzme bebeğinin için iyi düşün iyi olsun canım.

10. 7 Şubat 2009
  11. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bizim komşunun oğlundada varmış bu durum ameliyatla düzelmiş şimdi sapasağlam...rabbim hepsini korusun amin....

12. 7 Şubat 2009
  13. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Gamzeli, Yahoogroups'ta pevtürkiye diye bir grup var, bu konuda sorun yaşayan ailelerin bir araya geldikleri deneyimlerini paylaştıkları bir grup. Bu çok nadir rastlanan bir sorun değil, 1000 bebekten birinde oluyormuş ve erken müdahale ile çok etkili bir şekilde tedavi edilebiliyormuş. Hiç olamaması daha iyi ama en azından dermanı var. Canını hiç sıkma, üzülme, hepimizin bir sınavı var, öyle düşünmek lazım.

14. 7 Şubat 2009
  15. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    çok çok geçmiş olsun arkadaşım, ayrıntılı ultrasonda mı çektiriliyormuş bilmiyodum ben bunu, 26haftalık hamileyim bende mi çektirsem acaba ?

16. 7 Şubat 2009
  17. gamzeli08

gamzeli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş senin dediğin gibi olur bebeğim sorunsuz olur..sen doğum yapmadın anladığım kadarıyla..bir ay sonra net belli olur bizimkide ne durumda inş duruşundan dolayı yanlış anlaşılmıştır..

18. 7 Şubat 2009
  19. gamzeli08

gamzeli08 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol cnm inş düzelecek herşey..sende bebeğini sağlıklı bir şekilde alırsın inş kucağına..