Hamileyim ve Depresyondayım...

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve seyrantepe tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : seyrantepe
  1. seyrantepe

seyrantepe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    1,5 yıllık evliyim şuanda 6aylık hamileyim.. çok sewerek evlenmemize rağmen eşimin ailesiyle yaşadığım sorunlar ayrılma noktasına gelmemize neden oldu. ailemden çok uzaktayım ve kocaman sehirde tek başımayım. eşimin ailesiyle aynı binada oturuyoruz. nedense beni hiç benimsemediler.ailesiyle her türlü tartışmamızda eşim bana hak vermesine rağmen ailesine laf ettirmemesi pasif kalması çok zoruma gidiyor. sonumuz ne olacak bilmiyorum. üstüne hamilelik stresi içindeyim. beni sevmeyen bebeğimi sewer mi:KK43: tek başıma nasıl yapacağım çocukla. çıkmaza girdim resmen. ailemden birileri olsa yanımda belki bu kadar kötü hissetmeyeceğim. artık evden çıkmak istemiyorum. hiç kimseyi görmek istemiyorum. zaten bu şehir ; herkes yabancı... yardım almak istiyorum ama nereden alabilirim?

2. 27 Ocak 2009
  3. bulut

bulut Allah büyüktür.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Cost yasemin eşimin ailesiyle aynı şeyleri bende yaşadım ne yaptıysak olmadı ve şu an kiraya çıktım bizde aynı binadaydık çalışıp kiramı ödüyorum artık kafam rahat en azında.Bu olaydan şöyle bir ders çıkardım kesinlikle eşinin ailesi ve senin ailende dahil olmak üzere yakında olması olumsuz yönde hayatını etkiliyor şu an uzağız ve artık onlarda hiç bir şeye karışmamaya başladı.Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin çok zor bir durum doğrusu eğer böyle bir imkanın varsa ev değiştir uzağa git derim ben...

4. 27 Ocak 2009
  5. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Yasemin Hanım, yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurabilirsiniz yardım almak istiyorsanız.
    Eşinize ailesi ile probleminizi keskinlikle anlatamazsınız. Eşiniz savunmaya geçer. Aile ilişkilerini yönetmek çok ciddi bir beceri ister. Bu konuda yardım almak son derece doğru olacaktır.
    Sağlıkla,
    Dr. Meltem